Tėvystės mokykla: medicinos specialistų atsakymai į visus būsimiems tėveliams rūpimus klausimus

Mažylio laukimas tampa pačiu gražiausiu šeimos gyvenimo etapu ir taip pat nemenku iššūkiu būsimiems tėveliams. Paprastai sužinojus apie nėštumą aplanko didžiulis džiaugsmas. Tačiau, praėjus euforijai, iškyla daugybė klausimų. Vienas jų – kaip tinkamai pasirūpinti dar negimusiu mažyliu? Atsakymą į šį ir kitus su mažylio laukimu susijusius klausimus būsimi tėveliai gali sužinoti lankydami Tėvystės mokyklą. Ji įkurta Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje.

Pasak Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Akušerijos-ginekologijos slaugos administratorės Daivos Tiškuvienės, Tėvystės mokykla paskaitas būsimiems tėveliams organizuoja daugiau nei dešimtmetį. „Suskaičiuoti, kiek būsimų tėvelių lankė šią mokyklą per visą jos veiklos laikotarpį – sudėtinga. Kiekvieną mėnesį ją lanko skirtingas būsimų tėvelių skaičius.  Jis  svyruoja nuo 5 iki 18. Pastaruoju metu jaučiame tendenciją, kad vis dažniau Tėvystės mokyklą lanko ne vien būsimos mamytės, čia vis dažniau  pasiklausyti paskaitų užsuka ir būsimi tėveliai“, – teigia  D. Tiškuvienė.

Finansavimą būsimiems tėveliams skirtoms paskaitoms ir Tėvystės mokyklos veiklai ne vienerius metus skiria Alytaus miesto savivaldybė. Šiemet šiam tikslui skirta beveik 12 tūkst. Eur.

„Kūdikio laukimas – didelis džiaugsmas, atnešantis ir nemažai malonių rūpesčių. Laukimo laikotarpiu kiekvienai būsimai mamai ar tėčiui kyla daugybė klausimų, susijusių su mažylio laukimu ir jo atėjimu į šį pasaulį. Atsakymus į juos būsimiems tėveliams ne vienerius metus padeda rasti paskaitas jiems skaitantys profesionalūs ligoninės medicinos specialistai. Šioms paskaitoms finansavimą skiria Alytaus miesto savivaldybė. Džiaugiamės, kad susidomėjimas jomis auga ir maloniai kviečiame būsimus tėvelius papildyti paskaitas klausančių tėvelių gretas. Profesionalių medicinos specialistų konsultacijos ir atsakymai į rūpimus klausimus, neabejotinai, palengvins laukimą ir padės tinkamai pasiruošti naujam gyvenimo etapui“, – lankyti Tėvystės mokyklą būsimus tėvelius kviečia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus Slaugos administratorė D. Tiškuvienė džiaugiasi Tėvystės mokyklą lankančių būsimų tėvelių teigiamais atsiliepimais. „Būsimi tėveliai džiaugiasi galimybe pamatyti Akušerijos-ginekologijos skyriaus patalpas, susipažinti su personalu. Paskaitų, kurios susideda iš keturių ciklų, metu jas lankantys tėveliai supažindinami su nėštumo, gimdymo, pogimdyvinio laikotarpio etapais, naujagimio priežiūra, natūraliu maitinimu“, –  apie būsimiems tėveliams skirtas paskaitas pasakojo slaugos administratorė.

„Pirmą kartą gimdžiau prieš šešerius metus. Prabėgo nemažai laiko, viskas pasikeitė, tad šiuos kursus nusprendžiau lankyti tam, kad kūdikio laukimo periodu ir jam gimus jausčiausi drąsiau“, – pasakoja antradienio rytą į Tėvystės mokyklos paskaitą Akušerijos-ginekologijos skyriuje atvykusi mažylio besilaukianti Ieva.

Paklaustos, iš kur sužinojo apie Tėvystės mokyklą, į paskaitą susirinkusios būsimos mamytės teigė apie  tai sužinojusios iš savo gydytojo ginekologo ar neseniai mažylio susilaukusių giminaičių.

„Į pirmą paskaitą atvykau būdama nėščia 13 savaičių. Jos metu daug informacijos sužinojau apie visus 9 nėštumo mėnesius ir naujagimio vystymąsi. Naudingos žinios tikrai labai nuramina pirmą kartą tampant mama. Šiandien į antrąją paskaitą atvykome kartu su vyru ir domėsimės viskuo toliau“, – informatyviomis ir naudingomis paskaitomis džiaugiasi būsimoji mamytė Šarūnė.

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje įkurtą mokyklą praėjusiais metais lankė 157 būsimos mamytės.

Daugiau informacijos apie Tėvystės mokyklą ieškokite https://www2.ligonine.lt/paslaugos/akuserija-ir-ginekologija/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *