Alytuje atidaryta „VIRPIL Controls“ virtualaus pilotavimo simuliatorių gamykla

Kompiuteriniams žaidimams skirtos įrangos gamintoja „VIRPIL Controls“ gamina lėktuvų vairalazdes, valdymo pultus, bazes ir kitus techninės įrangos priedus. Juos visame pasaulyje naudoja žaidimų, kuriuose pilotuojami lėktuvai mėgėjai.

Pasak UAB „VIRPIL“ direktoriaus Tomo Veličkos naujoje gamykloje per kelerius metus planuojama sukurti iki 150-ies darbo vietų. 

 „Alytus turi gerą pramonės įdirbį, tad čia galima rasti vertingą kaimynystę ir tinkamų darbuotojų. Pats esu Alytiškis, todėl džiaugiuosi, kad ir Alytaus savivaldybė ir Alytaus pramonės parkas, kuriame įsikūrėme, pateisino lūkesčius infrastruktūros, konstruktyvaus bendradarbiavimo prasmėmis“, – sako Tomas Velička.

„Pas mane kabinete apsilanko labai daug žmonių ir siūlymų išgirstame įvairiausių. Vieną dieną kai Tomas Velička atėjo pas mane ir pasakė, kad nori statyti gamyklą ir gaminti lėktuvų vairalazdes aš nelabai tikėjau, kad tai virs realybe. Antrą kartą kai atnešė ir parodė vairalazdę, kurias ketina gaminti, tada pradėjome galvoti, kad būtų labai gerai turėti tokią išskirtinę naujų technologijų gamyklą. Bendromis pastangomis ši gamykla jau pastatyta. Kai direktoriaus paklausiau kiek šiuo metu dirba čia žmonių, jis sako 13, o paklausus kiek dirbs, atsako 150 ir aš tuo tikiu. Džiaugiamės, didžiuojamės, tikimės, kad Jūs būsite geras pavyzdys kitoms Lietuvos ir užsienio įmonėms galvojančioms pradėti verslą Alytuje“, – gamyklos atidarymo metu kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Pilną gamyklos statybų konsultavimo paslaugų spektrą – nuo idėjos iki raktų įteikimo – teikė bendrovė „Be Live“, o statybos projekto valdymo paslaugas – gimininga bendrovė „Be Constructive“. Anot Tomo Veličkos, palyginus naujas Lietuvoje statybų valdymo būdas kuomet visa atsakomybė perduodama į vienas rankas leidžia gamyklą pastatyti greičiau ir pigiau, o patys įvairiausi iššūkiai, pavyzdžiui derybos su rangovais, papildomų inžinerinių sprendimų poreikis ar medžiagų kainų šuoliai yra statybas valdančios įmonės atsakomybėje.

„VIRPIL Controls“ gamyklos projekto įgyvendinimą  padėjo finansuoti paslaugose verslui besispecializuojantis lietuviškas  bankas “SME Bank”, o  generalinę rangą vykdė Alytaus apskrityje pirmaujanti  “VA Statyba”.

Naujosios gamyklos A++ energetinės klasės, 3135 kv. m. ploto, pastatas yra šiuolaikinės industrinės statybos pavyzdys. Jis išsiskiria aiškiai atskirtomis gamybos bei administracinėmis dalimis, ant jo stogo įrengta 27 kW saulės elektrinė.

Pastato akcentas – ryškus įėjimo stogelio tūris primenantis lėktuvo sparną. Stiklo fasadai, medžio ir betono dermė interjere, žaismingos virtuvių ir bendradarbiavimo erdvės kuria šviesią ir kūrybišką darbo atmosferą.

Virtualaus pilotavimo entuziastams nuo 2016 metų gerai žinomas prekės ženklas „VIRPIL Controls“ yra populiariausias JAV, čia eksportuojama per 50 proc. produkcijos. Antroji pagal bendrovės eksporto apimtį yra Europos sąjungos rinka, kurios šalims tenka apie 30 proc. produkcijos, o likusi dalis keliauja  į pačius įvairiausius pasaulio kampelius, pavyzdžiui, Kanadą, Pietų Korėją.

Įmonės padaliniai atsakingi už rinkodarą, pardavimus bei klientų aptarnavimą veikia Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Parengta pagal „VIRPIL Controls“ informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *