Įgyvendintas projektas – naujos galimybės bendruomenės veiklai

Genių kaimo bendruomenė vienija 55 narius

Alytaus rajono Genių kaimo bendruomenė – viena iš 62 Alytaus rajone veikiančių bendruomenių, kuri nuo šiol veiklas vykdo daug jaukesnėse suremontuotose patalpose. Alytaus rajono savivaldybės administracija kartu su bendruomene ir Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Genių filialu įgyvendino projektą „Genių kaimo bendruomenės patalpų sutvarkymas ir pritaikymas kaimo gyventojų poreikiams“.

Genių kaimo gyventojai noriai renkasi bendruomenės patalpose Mokyklos g. 2, Genių kaime. Šiuo metu bendruomenės veikloje dalyvauja 55 nariai. Kaimo gyventojai, jų svečiai kartu su bendruomenės pirmininke Reda Pankaite ieško galimybių, kurios padėtų telkti žmones, paįvairintų jų laisvalaikį, pagražintų kaimo aplinką.

Alytaus rajono savivaldybė skatina ir remia kaimo bendruomenių veiklą, todėl 2020 m. suteikė Genių bendruomenei patalpas, o 2022 m. kartu su bendruomene ir Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Genių filialu įgyvendino vietos projektą „Genių kaimo bendruomenės patalpų sutvarkymas ir pritaikymas kaimo gyventojų poreikiams“.

Buvo atlikti dalies patalpų paprastojo remonto darbai, įrengtas buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginys bei su tuo susijusi infrastruktūra.

Įsigyti tradicinių lietuviškų patiekalų ruošimo edukaciniams renginiams reikalingi baldai ir įranga.

Pirmininkė R. Pankaitė džiaugiasi įgyvendinto projekto rezultatais: bendruomenės patalpose įrengta maisto gaminimo patalpa, nupirkta įranga. „Galėsime daryti daugiau negu darėme, organizuosime  maisto gaminimo edukacijas. Galvojame ir apie užsiėmimus vaikams. Artimiausia bendruomenės organizuojama šventė – Atvelykis, į kurį kviesime ne tik kaimo gyventojus, bet ir kaimynus. O kai pasikvieti svečių – būtina juos ir pavaišinti. Smagu, kad jau turime, kur vaišes pagaminti“, – sako R. Pankaitė.

Ji pabrėžia, kad labai svarbi įgyvendinto projekto dalis – bendruomenės patalpų nuotekų įrenginiai:  „Dabar Genių kaimo aplinka bus švaresnė ir saugesnė“.

Projekto „Genių kaimo bendruomenės patalpų sutvarkymas ir pritaikymas kaimo gyventojų poreikiams ALYT-LEADER-6B-I-30-1-2021“ įgyvendinimui prireikė 21 438,59 euro, kuriuos skyrė Alytaus rajono savivaldybės vietos veiklos grupė, įgyvendindama „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuotos vietos plėtros strategijos 2015-2020 metams“ priemonę, taip pat prisidėjo ir Alytaus rajono savivaldybė.

Bendruomenė planuoja organizuoti maisto gaminimo edukacijas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *