Alytiškių prašymų gauti kompensacijas už šildymą – beveik 2 kartus daugiau

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja A. Voverienė (kairėje). Dzūkijosveidas.lt nuotr.

Prasidėjus šaltajam sezonui besikreipiančių gauti kompensacijas už šildymą, lyginant su praeitais metais, skaičius Alytuje išaugo maždaug 50 procentų, teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Akvilė Voverienė.

„Šį šildymo sezoną kompensacijas gavo ne tik nepasiturintys asmenys, bet ir dirbantys su vidutinėmis pajamomis“, – pažymi A. Voverienė.

Taip yra dėl to, anot jos, kad šildymo kompensacijai skaičiuoti iš šeimos pajamų atimama vieniems gyvenantiems asmenims 3 valstybės remiamų pajamų dydis (VRP), o šeimoms po 2 VRP atsižvelgiant į šeimos narių skaičių. Didžiausias kompensacijas gavo asmenys gyvenantys nuosavuose namuose (kai nebuvo vertinamas turtas) ir kūrenantys kietu kuru.

Kompensacijas galėjo gauti dauguma gyventojų turinčių teisę ją gauti, kadangi nėra vertinamas turimas šeimos turtas, t.y. pensinio amžiaus asmenys, asmenys registruoti Užimtumo tarnyboje, dirbantys ir kt. Kompensacija skiriama už centralizuotą šildymą, už šildymą dujomis, elektra ir kitu kietu kuru.

„Kad gauti kompensaciją už praėjusį laiką, tai yra nuo spalio 1 dienos dar galima kreiptis iki šio šildymo sezono pabaigos“, – sako Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Nuo šio šildymo sezono pradžios iki dabar alytiškių kompensacijoms jau yra išleista daugiau kaip 1,23 mln. eurų.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus duomenimis, 2021 m. spalio–2022 m. vasario mėn. paramos šildymui kreipėsi 4982 šeimos, buvo pateikti 8942 prašymai, 2022 m. spalio–2023 m. vasario mėn. kreipėsi 7716 šeimų, buvo pateikti 14023 prašymai.

Primenama, kad kompensacija už būsto šildymą gyventojams skiriama visam šildymo sezonui ir ją galima gauti atgaline tvarka, t. y., už visą šildymo sezoną, nepriklausomai nuo to, kada gyventojas šildymo sezono metu kreipsis dėl kompensacijos.

Pavyzdžiui, jeigu asmuo kreipsis 2023 m. balandžio mėnesį, kompensacijos galės būti grąžinamos už 2022 m. spalio, lapkričio, gruodžio, 2023 m. sausio, vasario ir kovo mėnesius.

Gyventojai prašymus dėl kompensacijų (ir kitos piniginės socialinės paramos) kviečiami teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt.  Pasinaudoję skaičiuokle šioje sistemoje gyventojai taip pat gali pasitikrinti preliminarų kompensacijų dydį.

Asmenys, kurie neturi galimybės prašymų dėl kompensacijų pateikti per informacinę sistemą SPIS, priimami pagal išankstinę registraciją. Apsilankymui pas specialistus galima užsiregistruoti internetu nuoroda: https://www.alytus.lt/lt/savivaldybes-administracija/veiklos-sritys/socialine-parama-ir-paslaugos, skambinant tel. 8 315 56 660, 8 687 30934 arba atvykus į Socialinės paramos skyrių, esantį adresu Vilties g. 28A, Alytuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *