Alytaus rajono savivaldybė S. Kudirkos ligoninei nupirko oftalmologinį mikroskopą

Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Kovo 1 d. Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Dienos chirurgijos centre atvežtas ir sumontuotas naujas akių operacijų mikroskopas ZEISS POMI LUMERA 700. Tą pačią dieną ligoninės oftalmologai mikrochirurgai, naudodamiesi šiuo prietaisu, pacientams atliko penkias akių operacijas.

Įrenginį ligoninei už 152,4 tūkst. eurų nupirko Alytaus rajono savivaldybė. Šiandien medikai pakvietė savivaldybės merą Algirdą Vrubliauską apžiūrėti naująją įrangą ir dėkojo už sudarytas geresnes darbo sąlygas.

Gydytoja Jurgita Eidukevičienė sakė, kad senasis mikroskopas tarnavo 20 metų ir jau neatitiko nei praktinių, nei technologinių reikalavimų. Naujasis prietaisas, pasak J. Eidukevičienės, yra vienas iš geriausių Lietuvoje, po du tokius aparatus turi tik Kauno ir Santariškių klinikos, dar vieną – Vilniaus Antakalnio ligoninė.

Naudojant šį mikroskopą atliekamos sudėtingos mikrochirurginės akių operacijos – kataraktos, spalvinės plėvės, akių auglių šalinimo ir kitos. Operuojantys gydytojai oftalmologai Sonata Steponaitytė, Lukas Šemeklis ir pati J. Eidukevičienė pripažįsta, kad dabar S. Kudirkos ligoninė turi tikrai geriausią akių operacinę Pietų Lietuvoje. Oftalmologijos operacinei, be naujo modernaus mikroskopo, dar nupirktas ir chirurgijos stalas, speciali mikrochirurgo kėdė.

Naujasis aparatas ženkliai pagerino medikų darbo sąlygas, nes operuojant akį mikrochirurgas turi daug didesnį vaizdo ryškumą ir kontrastą, saugiau operuoti sudėtingus, sunkius akių ligų atvejus, o ir paciento akims šio mikroskopo šviesa yra saugesnė. Sutrumpėja operacijos trukmė, po operacijos greičiau gyjama, pagerėja žmogaus rega.

Meras A. Vrubliauskas sako, kad S. Kudirkos ligoninė yra svarbiausia medicinos įstaiga regione, joje gydosi ir Alytaus rajono gyventojai, todėl savivaldybės stengiasi sudaryti geresnes ligų diagnozavimo bei gydymo sąlygas.

Anksčiau S. Kudirkos ligoninės medikų prašymu savivaldybė padėjo įsigyti kompiuterinį tomografą, sterilizatorių, deguonies generatorių, kitos svarbios diagnostinės įrangos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *