Druskininkų ligoninė pirmoji regione įdiegė telemedicinos paslaugas

Druskininkų savivaldybės vadovams, tarybos nariams, sveikatinimo įstaigų vadovams ir kitiems svečiams pristatyta labai svarbi Druskininkų ligoninės naujovė – užsienyje populiarios telemedicinos paslaugos. Pasitelkus modernias technologijas skirtingose gydymo įstaigose dirbantys medikai nuo šiol gali konsultuotis tarpusavyje per atstumą.

„Druskininkų ligoninė žengia dideliais žingsniais pirmyn. Džiaugiuosi, kad nuo šiol kvalifikuotam, nuolat atsinaujinančiam Druskininkų ligoninės kolektyvui rūpintis pacientų sveikata padės naujos nuotolinių konsultacijų galimybės.  Druskininkų ligoninė pirmoji mūsų regione pradėjo taikyti telemedicinos paslaugas.  Gydytojas, priėmęs pacientą Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje, šiuolaikinių technologijų pagalba gali akimirksniu susijungti konsultacijai su trečio lygio Respublikinės Vilniaus Universitetinės ligoninės kolegomis, jei mato tam poreikį. Šia galimybe gali naudotis ir kitų skyrių medikai.  Ateityje Druskininkų ligoninė planuoja teikti nuotolines dermatologo konsultacijas, nes šios srities medikų labai trūksta ir tokios konsultacijos būtų didelis laimėjimas“, – sakė meras R. Malinauskas.

Druskininkų ligoninės vadovė E. Raulušaitienė pabrėžė, kad Ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje suteikiama labai daug skubiosios medicininės pagalbos paslaugų, iš kurių nemaža dalis yra pakankamai sudėtingi atvejai, dažnai reikalaujantys įvairios specializacijos ir aukštos kvalifikacijos gydytojų. Toks bendradarbiavimas užtikrins greitesnį ligos diagnozavimą ir gydymo parinkimą, nes suteiks galimybę medikams operatyviau keistis svarbia informacija apie pacientus, konsultuotis priimant sprendimus dėl tolimesnio gydymo, tai itin svarbu kai reikia spręsti kritinius atvejus.

Svarbu pabrėžti, kad ši naujovė užtikrins, jog pacientams ir jų artimiesiems nebereikės vykti į didžiųjų miestų ligoninių skubiosios pagalbos skyrius konsultacijoms. Jos bus kokybiškai suteiktos mūsų ligoninėje. O prireikus guldyti į ligoninę didžiuosiuose centruose, pacientai galės būti nuvežami tiesiai į specializuotus skyrius“, – sakė E. Raulušaitienė.

Projektas įgyvendinamas su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Kauno klinikomis, Santaros klinikomis ir Respublikine Vilniaus universitetine ligonine (RVUL).

Planuojama, kad kiekviena iš šių įstaigų turės po tris konsultuojamus skubiosios medicinos pagalbos skyrius rajonų ar regionų ligoninėse, kurioms teiks telekonsultacijas, o esant poreikiui – ir stebėjimo paslaugą bei įstaigoje atliks vidaus konsultacijas.

VšĮ Druskininkų ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyrių konsultuos Respublikinė Vilniaus Universitetinė ligoninė.

Projekto lėšomis įsigyta mobili telekonsultacijų stotelė su programine įranga.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Druskininkų savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *