Alytaus rajono ūkiai sulauks savivaldybės paramos

Ženkliai sumažėjus pieno supirkimo kainoms, nuostolių patiria ūkininkai, laikantys karves. Alytaus rajono savivaldybė, kol kas bene vienintelė Lietuvoje, nusprendė paremti pieno ūkius.

„Pastaruoju metu girdime daug nusiskundimų iš rajono ūkininkų dėl krizės pieno sektoriuje. Ne kartą tarėmės su specialistais, kaip savivaldybė galėtų padėti pieninius galvijus auginantiems žmonėms, juk tai yra mūsų savivaldybės gyventojai, negalime jų palikti likimo valiai“, – sako savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Apsispręsta papildyti Alytaus rajono savivaldybės žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų finansavimo tvarkos aprašą. Pagal jį savivaldybės paramą numatyta skirti pareiškėjams, laikantiems pienines karves, kurios yra registruotos ūkinių gyvūnų registre, ir jų bandos registruotos Alytaus rajone.

Dėl ženkliai sumažėjusių pieno supirkimo kainų pareiškėjai gaus savivaldybės paramą vieną kartą per metus iki 30 eurų už karvę.

Alytaus rajone yra 929 karvių laikytojai, kurie turi 5489 pienines karves.

„Savivaldybės skiriama parama galbūt neišspręs visų pieno ūkio problemų, tačiau ūkininkams tie pinigai yra svarbūs, jie padės išgyventi laikinus sunkumus“, – svarsto Alytaus rajono savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas.

Finansinė savivaldybės parama skiriama ir kitiems ūkininkų projektams, ypač – melioracijai. Praėjusiais metais ir šiemet vykdoma melioracijos griovių rekonstrukcijos projektų už daugiau kaip 1,5 mln. eurų. Darbai vyko Parečėnų ir Vankiškių, pradėti Krokialaukio ir Santaikos, planuojami Ūdrijos, Pocelonių ir Kančėnų kadastrinėse vietovėse.  Darbeveik91tūkst. eurų  iš Kaimo rėmimo programos skirta ūkininkų vykdomiems bendro naudojimo melioracijos  statinių remonto projektams.

Iš tos pačios rėmimo programos ūkininkams kompensuojamos išlaidos javų, rapsų ir kitų kultūrų  sertifikuotai sėklai įsigyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *