Nauja AB „Kauno grūdai“ investicija Alytuje – viena didžiausių miesto istorijoje

AB „Kauno grūdai“ praneša plečiantys greitai paruošiamų produktų verslą ir investuoja 32 mln. eurų į naują gamybinį padalinį Alytaus mieste. Tai – jau antras bendrovės greitai paruošiamų produktų fabrikas Alytuje. Planuojama, kad naujasis, 11 000 kv. m. ploto fabrikas pradės veikti jau 2024 metų pradžioje.

Pasak AB „Kauno grūdai“ generalinio direktoriaus Andriaus Pranckevičiaus, esamos bendrovės gamyklos jau gamina maksimalius įmanomus produkcijos kiekius,  tad investicijos yra būtinos norint patenkinti esamų ir būsimų klientų poreikius.

„Greitai paruošiamų makaronų ir košių rinka tiek Europos, tiek pasauliniame kontekste yra perspektyvi ir auganti. Eksporto apimtys nuolat kyla, o mes eksportuojame apie 96 proc. savo pagaminamos produkcijos. Šiuo metu jau esame 100 procentų išnaudoję visus turimus gamybinius pajėgumus, todėl ir toliau kylant šios produkcijos poreikiui, matome galimybes plėstis“ – komentavo A. Pranckevičius. – Šalia to, dėl pasikeitusios geopolitinės situacijos, matoma aiški trumpinamų tiekimo grandinių tendencija – vis daugiau užsakovų siekia savo gamybas perkelti į Europą ir taip turėti patikimus partnerius, kokybišką produkciją ir paprastesnius logistinius sprendimus“.

Šiuo metu bendrovė turi dvi greitai paruošiamų produktų gamyklas Kėdainiuose ir Alytuje. Pastaroji gamykla veikia nuo 2019 metų ir per metus pagamina apie 120 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų indeliuose. Kėdainių greitai paruošiamų produktų gamykla, veikianti nuo2011metų, pagamina ir realizuoja 105 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų pakeliuose ir 40 mln. vienetų greitai paruošiamų košių indeliuose per metus.

Planuojama, kad naujasis fabrikas Alytuje per metus pagamins apie 240 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų – 120 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų indeliuose (makaronai ir košės) bei 120 mln. greitai paruošiamų makaronų pakeliuose. Gamyklai pradėjus veiklą, bus sukurta apie 250-300 naujų darbo vietų.

Anot AB „Kauno grūdai“ maistinių produktų verslo vadovo Igno Gucevičiaus, greitai paruošiami maisto produktai išlieka populiariu pasirinkimu vartotojų tarpe. Didžiąją dalį savo produkcijos bendrovė eksportuoja į Didžiąją Britaniją, Skandinaviją, Pietų ir Vakarų Europą. Lietuvoje parduodama apie 4 proc. visos pagaminamos produkcijos. Tarp jos ir vieni populiariausių „Kauno grūdų“ prekių ženklų – greitai paruošiami makaronai „Sun Yan“ bei gretai paruošiamos košės „Activus“.

„Greitas gyvenimo būdo tempas diktuoja vartotojų pasirinkimus, kurie nuolat ieško patogesnio, greičiau paruošiamo produkto. Tokia kryptis labai ryški ir aiški, todėl mūsų tikslas yra pasiūlyti kokybiškus ir inovatyvius produktus šiai rinkai“, – sakė „Kauno grūdų“ maistinio verslo vadovas Ignas Gucevičius.

Apie AB „Kauno grūdai“:

AB „Kauno Grūdai“ priklauso vienai didžiausių Baltijos šalių regiono žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupei AB „Linas Agro Group”, vykdančiai veiklą visoje gamybos grandinėje nuo lauko iki stalo. AB „Linas Agro Group” akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus vertybinių popierių biržoje.  AB „Linas Agro Group” valdomų įmonių bendros metinės pajamos siekia apie 1,9 mlrd. eurų.

AB „Kauno grūdai“ informacija

Panašūs įrašai:

3 komentarai apie “Nauja AB „Kauno grūdai“ investicija Alytuje – viena didžiausių miesto istorijoje

  1. Pagaliau ir Alytaus pramonės parkas sulaukė rimtesnio investuotojo. Kaip kitur jau sulaukę ir sugeba mokėt beveik 2 kart didesnius atlyginimus, nei Alytuj vyrauja vidurkiai. Vienok nelengvas šis žingsnis, nes užkuliusių iš atskirų oligarchų po politika sulaukiama kriminalinio lygio pasipriešinimų per teisėsaugą. Kaip dar aną Kadanciją Katanio į tarybą atvesti atskiri iš verslo tiesiog teismo salėse atvirai nurodinėja neįtinkančiam ubagui ir teisėjai, kad nevertintų tarybos nario pagal politiko reikalavimų ir prilyginus privačiam, kokias baudas dėt neįtinkančiam. Kad kartu slopinant per privatų ieškinį pasipinigaut parodant, kad kiti bijotų prabilt apie strateginę reikšmę turinčio pramonės parko ir aerodromo – orlaivių sasajų įpatumus. Todėl taip ilgai laikytas pustuštis pramonės parkas ir aerodromo virš 100 ha vertės apie 40 milijonų. Nukreipiant alytiškių dėmesį į apačias erzintis, kad nematytų kur milijoninės vertės ir turinčios dideles įtakas miedto vystymui blogaja prasme.

  2. Pagaliau atsigauna pramonė, nes tie vaiduokliai ten tai kaip iš černobilio. Jei reikia specialistų, ne tik juodadarbių, tai bus ir jaunimui dėl ko mieste pasilikti. Džiugu dėl miesto…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *