Alytuje atidarytas modernus apžiūrų kabinetas žmonėms su negalia

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje atidarytas vienas moderniausių Lietuvoje negalią turintiems žmonėms pritaikytas apžiūros kabinetas. Jis įrengtas asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ ir Alytaus miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos iniciatyva.

„Šiame kabinete galės lankytis negalią turintys pacientai ir gauti reikalingas paslaugas. Čia bus sprendžiamos visos sveikatos problemos, tam tikrais atvejais pacientai bus priimami ir kituose kabinetuose, kuriuose yra kita diagnostinė įranga. Tačiau daug paslaugų bus suteikiama būtent šiame kabinete. Tuo mes labai džiaugiamės“, – kalbėjo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

Kabinete įrengtas specialus keltuvas ir daugiafunkcinė kėdė, kuri gali būti pritaikoma ir kaip kušetė.

„Džiaugiuosi, kad tai yra moderniausias kabinetas žmonėms su negalia Lietuvoje. Miestas išgirdo neįgaliųjų ir gydytojų poreikius bei suteikė finansavimą. Šiemet Alytaus miesto savivaldybės taryba skyrė finansavimą laiptų į ligoninę rekonstrukcijai, kurie bus pritaikyti žmonėms su negalia ar sunkiau judantiems asmenims“, – kabineto atidarymo metu kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Tuo atveju, kai neįgalus pacientas registruosis ir norės atvykti į šį kabinetą, jis registratūrą turės perspėti, apie tai, kad jam prireiks daugiau laiko apžiūrai.

„Pagaliau Alytaus miesto bendruomenė turi tokį apžiūros kabinetą, kurio yra verta – patogų, jaukų, nesukeliantį skausmo ir diskomforto judėjimo negalią turintiems asmenims. Šis apžiūros kabinetas yra vienas moderniausių Lietuvoje, dėl savo pilno perimetro kėlimo sistemos, leidžiančios asmenį pakelti iš bet kurios kabineto vietos. Taip pat jį išskirtiniu daro ir moderni elektroninė kėdė, kurios padėtis yra pritaikoma pagal kiekvieno individualų poreikį. Prie suremontuoto kabineto įrengta į jį vedanti nauja taktilinė neregių vedimo sistema. Tokį rezultatą pavyko pasiekti tik visų prisidėjusių komandinio darbo dėka. Noriu tarti nuoširdų ačiū visai Alytaus miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijai su jos pirmininku, savivaldybės tarybos nariu Sigitu Leonavičiumi priešakyje, ligoninės direktoriui Artūrui Vasiliauskui ir jo pavaduotojui Dmitrij Kačiurin, projektą koordinavusiai Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiajai specialistei Jolantai Sakavičienei ir svarbiausia – Gediminui Freitakui, kurio konsultacijos ir tikslinio poreikio nustatymas leido ne tik preciziškai parengti techninę specifikaciją, atitinkančią žmonių su negalia poreikius, bet ir sutaupyti – projektas, atsižvelgiant į jo įgyvendinimui skirtas lėšas, įgyvendintas beveik dvigubai pigiau, “, – teigė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Labukas. Kuomet paslaugų žmonėms su negalia nereikės, šiame kabinete vyks įprasta pacientų konsultacijų veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *