Patvirtintas UNICEF vaikams draugiško miesto kūrimo 2023–2025 metų veiksmų planas

Alytaus miestas taps dar labiau draugiškas vaikams. Prieš kelerius metus pasirašytas Alytaus ir UNICEF vaikams draugiško miesto memorandumas nenugulė stalčiuje. Neseniai baigtas kurti  UNICEF vaikams draugiško miesto kūrimo 2023–2025 metų veiksmų planas. Jį prieš keletą dienų savo potvarkiu patvirtino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Prieš rengiant UNICEF vaikams draugiško miesto statusui gauti skirtą planą Alytaus mieste buvo atlikta vaiko situacijos analizė – vaikams draugiškos bendruomenės vertinimas. Jame dalyvavo 300 mūsų miesto jaunuolių. Buvo sudaryta plano parengimo grupė, jos pirmininke išrinkta Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

„Siekėme, kad prie plano kūrimo prisidėtų ne tik vaiko gerovės srityje dirbantys specialistai, bet ir vaikai. Norėjome įsiklausyti ir į jų nuomonę. Planas sukurtas, o jame numatyta atnaujinti ir įveiklinti vaikams ir jaunimui skirtas miesto viešąsias erdves. Planuojama Alytaus miesto savivaldybės interneto svetainėje sukurti rubriką, kurioje jauni žmonės galėtų išsakyti savo nuomonę jiems svarbiais klausimais. Taip pat ugdymo įstaigose ketinama atlikti apklausas patyčių klausimais, aktyviau įtraukti jaunus žmones į savivaldybės priimamų sprendimų procesą, organizuoti mokymus apie vaiko teises vaiko gerovės srityje dirbantiems  specialistams“, –  apie minėtame plane numatytas priemones pasakoja Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja J. Šukevičienė.

2019 m. Alytaus miestas pirmasis šalyje pasirašė memorandumą su Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos nacionaliniu komitetu, kuriuo kartu su dar dviem Lietuvos miestais – Vilniumi ir Kaunu siekia pasaulinio UNICEF vaikams draugiško miesto vardo.
Artimiausiu metu Alytaus miestui bus oficialiai suteiktas kandidato tapti  UNICEF vaikams draugišku miestu, statusas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *