Aptarė greitosios medicinos pagalbos tinklo plėtrą Alytaus rajone

Alytaus rajono savivaldybėje lankėsi ir su meru Algirdu Vrubliausku susitiko Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis bei Slaugos padalinio vadovas Donatas Paliulionis. Vyriausybės nutarimu vykdant greitosios medicinos pagalbos reformą N. Mikelionis įpareigotas organizuoti vieningą visoje šalyje veikiančią tarnybą su penkiais teritoriniais padaliniais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio regionuose bei Centrine stotimi Kaune.

N. Mikelionis padėkojo Alytaus rajono savivaldybei už pozityvų požiūrį į greitosios medicinos pagalbos paslaugų tinklo pertvarką bei sklandų Greitosios medicinos pagalbos stoties savininko teisių ir pareigų perdavimą valstybei.

Pasak Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties vadovo, Alytaus GMPS yra gerai sutvarkyta, turi patogiai įrengtas patalpas bei suburtą profesionaliai dirbančių žmonių komandą. N. Mikelionis sakė, jog sveikina savivaldybės vadovų pastangas išsirūpinti, kad Alytuje liktų ne tik dabar veikiantis GMP skyrius, bet ir papildomai būtų įkurtos dvi naujos pastotės.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas sakė, kad dar praėjusiais metais pats kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų išplėtimo savivaldybės teritorijoje.

„Mums labai svarbu, kad po to, kai  GMP stoties savininko teises bei pareigas perims valstybė, rajono gyventojams ir toliau būtų teikiamos kokybiškos, operatyvios paslaugos, kad jos būtų kiek įmanoma labiau priartintos prie savivaldybės gyventojų. Todėl su Sveikatos apsaugos ministerija sutarėme, jog po reformos Alytuje liktų GMP skyrius ir dvi pastotės Daugų bei Simno miestuose. Artimiausiu metu Simne prasidės ne tik GMP pastotės, bet ir naujos ambulatorijos bei priešgaisrinės apsaugos tarnybos posto statybos darbai“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

N. Mikelionis pritarė, kad greitosios medicinos pagalbos pastotės atskirose rajono teritorijose visapusiškai pasiteisina – greitoji pagalba greičiau atvažiuoja, įvykus nelaimei, o ir gyventojams ramiau, kai jie žino, jog reikalinga sveikatos priežiūros paslauga yra arčiau jų gyvenamosios vietos.

Vieninga šalies GMP tarnyba pradės veikti liepos 1 d., tinklo pertvarkai žadama investuoti apie 50 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų. Svečias tvirtino, kad paslaugų tinklas nesumažės, atvirkščiai – numatyta, jog šalyje papildomai bus įsteigta 10 GMP brigadų, įdarbins per 100 naujų darbuotojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *