Alytaus krašte – pirmoji vyninė: lankytojus vilios prancūziško dvelksmo kultūra

Alytaus kraštas jau turi pirmąją licencijuotą natūralios fermentacijos vaisių uogų gamybos vyninę „Miella vyninė“. Tai alytiškio Marijaus Jakinevičiaus ir jo svainio Irmanto Adamonio įgyvendinta svajonė atidaryti šeimos verslą, iki kurio teko įveikti nelengvą licencijos gavimo etapą. Šiandien Alytaus rajone, Alytaus kaime, nuo pamatų pastatytoje vyninėje vyksta aktyvus darbas, nauji eksperimentai o jau po maždaug mėnesio lankytojus abu vyndariai galės pradžiuginti ir savo produkcija. Ateityje yra ir dar daugiau ambicingų planų, kuriems pavykus, Alytaus kraštas būtų garsus savo prancūziško dvelksmo kultūra.

„Iš viso Lietuvoje yra apie 17 licencijuotų vyninių, mažųjų yra apie – 10. Namų gamybai skirto vyno pasigaminti mūsų šalies įstatymai nedraudžia, tačiau norint pardavinėti, reikia nueiti ilgą kelią.

Mūsų kelias prasidėjo būtent nuo namų gamybos vyno. Atėjo pandemija, karantinas visus uždarė namuose, verslai buvo įsprausti į krizės gniaužtus. Tada ir gimė mintis su vyno gamyba pradėti daryti kažką daugiau. Žinojom, kad kelias labai sunkus, tačiau ryžomės su mintimi, kad galbūt mums pavyks pralaužti ledus.

Pirmiausia pradėjome ieškotis tam tinkamų gamybinių patalpų, tačiau surasti nepavyko. Tad Alytaus rajone esančiame žemės sklype patalpas pastatėme, įsirengėme, įsigijome laboratorinę įrangą. Aš Kauno kolegijoje baigiau vyndarystės kursus.

Vėliau nusprendėm sudalyvauti Lietuviško vyno čempionate, iš kurio praėjusiais metais parsivežėm keturis medalius, iš kurių du mūsų vynai buvo įvertinti kaip geriausi Lietuvoje savo kategorijoje“, – pasakojo Marijus.

Šiandien šeimos verslas „Miella vyninė“ veikia pilnu pajėgumu, tačiau licencijai gauti prireikė maždaug  metų.

Vyndariai nusprendė lengviausiu keliu neiti ir produkcijos kūrimo procese. Jų asortimente – vyšnių, obuolių, serbentų, šilauogių, svarainių, bruknių, šaltalankių ir net iš pomidorų pagaminta produkcija.

Pasirodo, labai svarbu atsirinkti ir sertifikuotus ingredientus. Vyndariai įvairias uogas, vaisius įsigyja iš vietinių Dzūkijos augintojų, įregistravusių ūkius.

„Kiekvienas skonis išieškotas, ištobulintas, į kiekvieną jų įdėta daug meilės. Nesukom masinės gamybos keliu ir šiandien tuo labai džiaugiamės“, – pasakojo Marijus.

Tiesa, šis verslas abiem vyndariams yra nauja sfera, todėl vis dar yra daug nežinomybės, kaip viskas bus toliau, tačiau tai netrukdo svajoti ir kurti ateities planus.

„Į tai, ką sukūrėme, žiūrime ne tik kaip į verslą, bet ir galimybę garsinti mūsų krašto kultūrą, kurti naujas tradicijas. Galbūt ateityje turėsime ne tik ekologiškų produktų sertifikatą, bet ir paveldo. Iššūkių mes nebijome. Dar šiemet planuojame šalia vyninės pasodinti 1500 vynmedžių. Jau turime tiekėją, kuris atrinks augalus, tinkančius mūsų klimatui. Galbūt vėliau pradėsime rengti degustacijų vakarus. Dar kirba mintis suburti krašto vaisių, uogų augintojus, sūrininkus, kitos produkcijos gamintojus ir suorganizuoti didelę, Alytaus kraštą garsinančią vasaros šventę su degustacijomis“, – svajonėmis dalijosi Marijus.

2 komentarai apie “Alytaus krašte – pirmoji vyninė: lankytojus vilios prancūziško dvelksmo kultūra

  1. Šaunuoliai.as esu privatus vyndarys labai įdomu būtų sudalyvauti degustacijose .Turiu iki dešimties metų išlaikytų vynų.Sekmes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *