Ar teatras prasideda nuo mokyklos suolo?

Ugdyti kultūros pažinimo įpročius, plėsti moksleivių akiratį ir formuoti kultūros suvokimą – taip, tai irgi Alytaus miesto teatro darbo dalis. „Teatras – tai ne tik pramoga, tai ir socialiniai projektai, sielos ir emocijų refleksija bei terapija“, – sako Alytaus miesto teatro meno vadovė Ksenia Romashenko.

Kultūros mokymo programos įgyvendinamos kiekvienais kalendoriniais metais bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams iki 15 metų.

Pasak teatro direktorės Inesos Pilvelytės, Alytaus miesto teatras siūlo beveik trisdešimt skirtingų programų: nuo spektaklių iki edukacijų, tokių kaip „Scenos kalbos treniruotė“ ar  „Išlikimas teatre“. Šiais metais teatre vyko 85 edukacijos (iš jų 13 virtualiai), lankėsi ne tik Alytaus miesto ir rajono, tačiau ir kitų savivaldybių moksleiviai.

„Mūsų pareiga ugdyti jaunąjį teatro žiūrovą. Teatro pasaulis vaikus užburia, tiesa, dalis jų tik šios programos dėka ir apsilanko teatre – pirmąjį kartą praveria duris. Mokyklos vaidmuo ugdant kultūrinį vaikų, jaunuolių suvokimą kartais net didesnis nei šeimos, o mūsų pareiga atverti vartus į paslaptingą teatro gyvenimą ir pasistengti, jog šie sugrįžtų dar ir dar kartą“, – šypsosi I. Pilvelytė.

Edukacijos pritaikytos pagal moksleivių amžių, tinkamos nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų. Šias veda profesionalai – teatro aktoriai.

„Teatras atlieka didelį švietėjišką darbą. Ugdymo programos, skirtos specialiai įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių vaikams, kūrybiškas požiūris į ugdymą suteikia vaikams linksmybių ir praplečia jų žinias. Šiandien galvodami apie kūrybišką, nestandartinį savo vaikų ugdymą, rytoj turėsime kūrybingą, kritiškai mąstančią, sąmoningą visuomenę“, – įsitikinusi teatro meno vadovė.

Vienos populiariausių „Kultūros paso“ edukacijų teatre:

***

„Išlikimas teatre“ yra paslaptingiausia edukacinė programa Alytaus miesto teatre. Dalyviai pateks į netradicinį žiūrovo akims pasaulį. Ekskursijos metu, jie pamatys tikruosius teatro užkulisius, išgirs teatrines legendas bei ugdys savo bendruosius gebėjimus: loginį mąstymą, kūrybiškumą bei atidumą. Dalyvaudami žaidimuose ir viktorinoje mokiniai išmoks ne tik apie teatro istorija, bet ir susipažins su aktoriais ir jų profesija. Skirta 5-8 klasėms

***

Kūrybinė edukacija „Scenos kalbos treniruotė” skirta 1–4 klasių mokiniams. Ši edukacija yra tęstinė, todėl pažintis su scenos kalba gali tęstis toliau, žengiant mokiniui į vyresnes klases. Kuo kalbėjimas scenoje skiriasi nuo kasdienio kalbėjimo? Kaip aktoriai lavina artikuliaciją, kvėpavimą, išmoksta valdyti intonaciją? Kas yra balso jėga? Šie ir kiti klausimai sufleruojami edukacijos lankytojams, kurie kartu su Alytaus miesto teatro aktoriumi Eugenijumi Rakausku ieško atsakymų praktiniame scenos kalbos meno užsiėmime. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai supažindinami su kalbos ir balso ypatumais, atlieka dikcijos ir kvėpavimo pratimus, bando įveikti greitakalbių iššūkį. Kartu jie susipažįsta su kūrybiniu procesu, aktoriaus pasirengimu vaidmeniui, siekia atrasti sceninio žodžio įtaigumą ir nekasdienio skambesio tobulumą. Pirmasis pažintinis susitikimas gali tęstis toliau, gilinantis į scenos kalbos meno subtilybes.

Alytaus miesto teatro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *