Druskininkuose kainos už vandenį bei nuotekas artimiausią pusmetį nesikeis

Roberto Kisieliaus nuotr.

Druskininkų savivaldybės gyventojų, savivaldybėje veikiančių įmonių, o taip pat ir kurorto svečių kasdieniams poreikiams užtikrinti yra svarbus kokybiško geriamojo vandens tiekimas. Uždaroji akcinė bendrovė „Druskininkų vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį iš požeminių gręžinių. Iš žemės gelmių išgaunamas vanduo yra neblogos kokybės, tačiau jį vis tiek reikia papildomai apdoroti, kad atitiktų nustatytus higienos normos reikalavimus.

Pasak UAB „Druskininkų vandenys“ direktoriaus Mindaugo Jaskelevičiaus, kad būtų išlaikyta geriamojo vandens kokybė, bendrovė nuolat investuoja savo ir ES fondų lėšas, atnaujina įrenginius.

2021-aisiais baigtas beveik prieš keturiasdešimt metų pastatytų vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcijos I-asis etapas. Buvo įrengti nauji, modernūs uždaro tipo vandens filtrai, renovuota antro pakėlimo vandens siurblinė, švaraus vandens rezervuarai, pastatai. Vandens įrenginių rekonstrukcijai panaudota 2,8 mln. Eur, iš kurių 1,4 mln. Eur – Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.

Keičiant vandens gerinimo technologiją, laikinai buvo pablogėjusi vandens kokybė – iš bendruomenės buvo gaunama signalų apie iš čiaupo bėgantį rusvos spalvos vandenį.

„Kartu su vandentvarkos ekspertais ieškojome optimalaus naujųjų vandens gerinimo įrenginių darbo režimo, kuris vartotojams užtikrintų nuolatinį kokybišką vandens tiekimą. Priimti sprendimai pasiteisino ir pranešimų apie nekokybišką vandenį nebeturime. Nors rekonstrukcija šiandien dar nėra visiškai baigta, jau galime konstatuoti teigiamus vandens kokybės pokyčius. Pavyzdžiui, ir geležies, ir amonio paruoštame vandenyje yra tik likučiai, dažnai – netgi mažiau aptikimo ribos. Todėl tvirtai galima teigti, kad bendrovės „Druskininkų vandenys“ tiekiamą vandenį be jokių baimių ar pildomo paruošimo galima naudoti tiesiai iš čiaupo“, – sako M. Jaskelevičius.

2022 m. spalio mėn. Aplinkos ministerija Druskininkų vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcijai skyrė papildomą 0,4 mln. Eur finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. II-ojo rekonstrukcijos darbų etapo metu bus įtvirtinti atlikti laikini sprendiniai, kad būtų užtikrintas ilgalaikis, tvarus kokybiško vandens tiekimas Druskininkų ir aplinkinių gyvenviečių vartotojams. Numatoma darbų pabaiga – 2023 m. liepa.

„Dažnai sulaukiame klausimo, ar didės vandens kainos? Šiuo metu daugelio vandentvarkos įmonių paslaugų kainos siekia 3-4 Eur/m3, kai tuo tarpu UAB „Druskininkų vandenys“ kaina gyventojams yra 1,65 Eur/m3. Bendrovės paslaugų kainos yra nepakitę jau trejus metus ir yra vienos mažiausių Lietuvoje. Žinoma, mus, kaip ir visus, palietė rekordinės elektros kainos ir dėl to didėjančios sąnaudos. Tačiau, atsižvelgdami, kad gyventojams išlaidos už komunalinius mokesčius ir taip yra pastebimai padidėjusios, ypač žiemos metu, kai tenka mokėti už šildymą, nusprendėme ieškoti vidinių resursų, panaudoti anksčiau sukauptas lėšas, ir kainos už vandenį bei nuotekas artimiausią pusmetį nekeisti“, – teigė M. Jaskelevičius.

UAB „Druskininkų vandenys“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *