Birštoną nušvietė ne tik Kalėdų eglė, bet ir apžvalgos bokštas

Birštono savivaldybės nuotr.

Su šūkiu „Gruodis šventinis mėnuo“ Birštonas pradeda gražiausių metų švenčių maratoną. Šeštadienį Birštone įžiebta Kalėdų eglė ir aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Kurorto gatves nušvietė tradicinis oreivių paradas, lankytojus sveikino Kalėdų Senelis ir kiti pasakų personažai.

Šiemet Kalėdų eglė Birštone įžiebta savaite vėliau nei kitose savivaldybėse. „Kaip ir visi, dėl padidėjusių elektros energijos kainų, taupome. Nors eglė šventiniu laikotarpiu švies trumpiau, bet efektingai. Kurorte šventinę nuotaiką kurs ir aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje – jis šeštadienį įžiebtas kartu su egle ir švies ne tik per šventes, bet ir kiekvieną dieną. Taigi, kurorte šviesos, jaukumo ir džiugių akimirkų netrūks“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas iki šiol buvo apšviečiamas tik išskirtinėmis progomis. Pritaikius išmanų ir taupų LED apšvietimą, bokštas tapo Birštono kelrode žvaigžde ir švies visomis savaitės dienomis: 6–8 val. rytais, 16–24 val. vakarais, o per Kalėdas ir Naujuosius metus – visą naktį.

Tradicinė Birštono 12 metrų aukščio žaliaskarė pasipuošė sidabriniais burbulais ir girliandomis, o šalia jos stovi net 2,5 metrų aukščio balerinos, šviečiančios arkos ir muzikinė dėžutė. Pasukus stebuklingos dėžutės raktelį, galima išgirsti gražiausias kalėdines melodijas, nusifotografuoti tūkstančio lempučių fone su šeima ir draugais. Birštono Kalėdų eglė kurorto svečius ir gyventojus džiugins iki 2023 m. sausio 8 d.

Eglutės įžiebimo ceremonija prasidėjo kalėdiniu karavanu, kuris sudarytu iš šventiškai papuoštų elektromobilių ir Birštono kurorto simbolio – oreivių – kolonos. Elektromobiliai pasakų personažus ir Kalėdų Senelį atvežė tiesiai į šventės vietą – J. Basanavičiaus aikštę.

Oreivių paradas kurorto gatvėmis padovanojo įspūdingą ir tik Birštonui būdingą reginį – ugnies šou.  Prie Kalėdų eglės vaikus ir suaugusiuosius džiugino kalėdinio cirko direktoriaus ir jo pagalbininkų pasirodymas. Šventės metu mažuosius ir jų tėvelius nemokamai vežė kalėdiniai elektrobusai.
Simboliškai eglutės įžiebimo šventė pradėjo ir šventinių renginių bei pasiūlymų kurorte maratoną. Birštone visą gruodį skambės kalėdiniai koncertai, vyks parodos ir spektaklių premjeros. Paskutinį metų vakarą Birštone vainikuos Merūno Vitulskio koncertas „Atvira širdimi“. Taip pat Naujuosius – 2023-iuosius – originaliai pasitikti kviečia kurorto sanatorijos ir SPA centrai.

Visą Birštono kurorto šventinių renginių ir pasiūlymų programą rasite čia.

Parengta pagal Birštono savivaldybės informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *