Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ iniciatyvai – „Lietuvos galios“ apdovanojimas

Šeštadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyko pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonija. Vieną iš apdovanojimų už iniciatyvą „Mieste, pasikalbėkime“ į Alytų parvežė Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“. Tarp nominantų buvo ir „Žaliosios vakarienės“ iniciatyva.

Apdovanojimus įteikė LR Prezidentas Gitanas Nausėda, pasidžiaugęs, kad per metus „Lietuvos galia“ subūrė daugiau nei 200 iniciatyvų, užregistruotų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Prezidento teigimu, tai ne tik galinga jėga, bet ir rimtas įpareigojimas toliau kurti stipresnę, teisingesnę, žalesnę ir inovatyvesnę valstybę.

„Tarptautinę žmonių su negalia dieną atsiimti šalies vadovo apdovanojimą už įtraukios bendruomenės telkimą (Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ iniciatyva „Mieste, pasikalbėkime“) prasminga.

Ir kaip to įrodymas, jog miestas kalbasi, antrasis įvertinimas – iniciatyva „Žalioji vakarienė“ – nominantų gretose.

Ačiū už palaikymą, ačiū už ėjimą kartu, už įtraukties kūrimą, už įkvėpimus, už galios kūrimą, už padrąsinimą būti vertybių vyčiais.

Ir už labai pakylėtą popietę, pokalbius apie Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022 metus ačiū Inesai Pilvelytei, Renatai Grigalei, Renatai Petuškienei!

Kadangi apdovanojimą atsiėmiau bendruomenės vardu, tai jos vardu ir padėkosiu.

Ačiū už palaikymą, už sveikinimus, už darnos kūrimą.

Paradoksalu, kad vienas didžiausių iššūkių, auginant autistiškus vaikus, yra juos prakalbinti, atrasti bendravimo būdus. Paradoksalu, nes iniciatyva, kuri buvo apdovanota kaip Lietuvos galia ir yra – „Mieste, pasikalbėkime“.

Mamos išugdo neįtikėtinas galias suprasti vaikus iš jų mirktelėjimo, jos lyg savo oda jaučia jų poreikius, bet dialogo prigimtis juk abipusė. Kartais negana suprasti, kartais nemažesnis poreikis kitai pusei yra išsakyti. Toks tas prakalbėjimo stebuklas. Ir jis visų mūsų rankose!“, – taip po apdovanojimo atsiėmimo socialiniame tinkle Facebook rašė Klementina Gruzdienė, Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovė.

Iniciatyvos „Lietuvos galia“ tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Tai platforma savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams ir kitiems pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo. Rodydama geruosius pavyzdžius, inovatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyva siekia didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.

Iš atrinktų nominantų visuomenė ir komisija, sudaryta iš viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus įvairių sričių ekspertų, balsuodami išrinko apdovanojimų laureatus keturiose kategorijose: „Žalia Lietuva“, „Stipri Lietuva“, „Teisinga Lietuva“ ir „Inovatyvi Lietuva“.

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.