Varėnoje – žymių menininkų kūrybos darbų paroda „Akcentai“

Varėnos kultūros centro parodų salėje atidaryta įspūdinga žymių menininkų Rūtos ir Marijaus Piekurų kūrybos darbų – papuošalų ir aksesuarų – paroda „Akcentai“. Joje sodriomis spalvomis ir neįprasta menine išraiška džiugina bendri ir atskiri jų kūrybiniai projektai, jungiantys tapybą, tekstilę bei kitas išraiškos priemones.

Pristatydama parodą, Rūta Piekurienė pasidžiaugė, jog abu su vyru Varėnos krašte jaučiasi tarsi priveligijuoti, nes juos, kaip ir visus čia sodybas turinčius meno žmones, vadina „naujaisiais dzūkais“. Menininkė sakė, kad jai ypatingai džiugu savo kūrybos darbus pristatyti Varėnos krašto, kurį jų šeima yra pamilusi, žmonėms. Rūta, dizaino studijos „Rutydesign“ įkūrėja, parodoje pristatė kaklo aksesuarą Žiogą. Tai kūrybinis kaklaraiščio ir peteliškės jungties vaisius. Moteris džiugina Žiogaičių transformacijos. Unikalus Žiogo dizainas registruotas Europos Bendrijoje, o Lietuvoje jis įvertintas Aukso medaliu.

Marijus papasakojo, kaip gimsta jo kūrybos darbų sumanymai ir vyksta pats kūrybos procesas. Menininkas, visuomenei žinomas iš tradicinių tapybos formatų, jau kurį laiką kuria miniatiūras. Dauguma jo kurtų papuošalų siužetų atkeliavo iš Marijaus tapytų drobių. Tai angelai ir natiurmortai. Derinant įvairias medžiagas ir faktūras, tapybinė miniatiūra virsta unikaliu aksesuaru. Dalis jų keliauja į Rūtos kūrybinę erdvę ir jungiasi su tekstilės puošmenom. Šie papuošalai skirti ne tik moterims. Parodoje galima išvysti ir vyrams tinkančių stiliaus elementų.

Talentingus menininkus pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. Su kūrėjų Piekurų šeima Varėnos rajono savivaldybę sieja ne vienerių metų bičiulystė. Jie mūsų krašto žmonėms dovanojo ne vieną puikų meno projektą.  „Nedaug yra menininkų, kurie gali pasigirti, kad sukūrė aksesuarą, kuris tinka įvairiems skoniams. O štai pasipuošus Jūsų kurtais aksesuarais galima eiti į aukščiausio lygio susitikimus. Džiaugiuosi, kad aš taip pat dovanų esu gavęs Rūtos sukurtą originalų žiogelį, kuriuo pasipuošiu įvairiomis progomis“, –sakė meras. Jis padėkojo Rūtai ir Marijui už surengtą įspūdingų kūrybos darbų parodą ir galimybę Varėnos krašto lankytojams susipažinti su jų unikalia kūryba.

Varėnos krašto tautodailininkų vardu parodos autorius pasveikino tautodailininkas Algirdas Juškevičius.

Parodos atidarymo renginį muzikiniais garsais papuošė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos auklėtiniai.

Kviečiame šią įspūdingą parodą aplankyti varėniškius ir mūsų miesto svečius – šie originalūs papuošalai jums tikrai paliks įspūdį!

Rūta Averkienė

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.