Neįtikėtina alytiškio istorija: nuo vaikų globos namų – iki tekbolo pasaulio čempionato

Šiandien buvęs DFK „Dainava“ aukščiausios lygos žaidėjas Kęstutis Balčiūnas turi savo verslą, netolimoje ateityje planuoja kurti šeimą ir šiuo metu Lietuvą atstovauja Vokietijoje vykstančiame pasaulio tekbolo čempionate. Asmeninio albumo nuotraukos.

Vaikų globos namuose augęs alytiškis Kęstutis Balčiūnas (32 m.) nepateisina nė vieno stereotipo apie šiose institucijose augusius vaikus. Šiandien buvęs DFK „Dainava“ aukščiausios lygos žaidėjas turi savo verslą, netolimoje ateityje planuoja kurti šeimą ir šiuo metu Lietuvą atstovauja Vokietijoje vykstančiame pasaulio tekbolo čempionate. Su šia sporto šaka vyriškis turi planų supažindinti ir Alytaus bendruomenę bei viliasi, kad būtent Dzūkijos sostinėje užaugs stipri tekbolo žaidėjų karta.

Alytiškis – pasaulio čempionate

Kęstutis šiuo metu išvykęs į Niurnbergą (Vokietija), kur „KIA Metropol“ arenoje nuo trečiadienio prasidėjęs pasaulio tekbolo čempionatas jau baigiasi šiandien, sekmadienį.

Šiais metais Lietuvą čempionate alytiškis K. Balčiūnas atstovauja kartu su kolega iš Radviliškio Luku Arlausku. K.Balčiūnas dalyvaus vyrų vienetų varžybose, ir taip pat kartu su L. Arlausku startuos vyrų dvejetų varžybose.

Kęstutis į tekbolo žaidimą aktyviai įsitraukė vos prieš metus, sportuoja kiekvieną dieną ir užsibrėžė tikslą sudalyvauti Budapešte vykusiose atrankose ir taip patekti į pasaulio čempionatą. Ir jam tai pavyko.

„Kol kas visa tai darome iš savų lėšų. Sunku, tačiau pradžia niekuomet nebūna lengva“, – įsitikinęs pašnekovas.

Vyriškis į pasaulio tekbolo čempionatą vyko su nusiteikimu laimėti. Jau šiandien turėtų paaiškėti, kaip jam ten sekėsi.

Tekbolas – naujas žaidimas Lietuvoje

Tekbolas – nauja, maždaug prieš metus į Lietuvą atvežta sporto šaka. Tiesa, pasaulyje ši sporto šaka propaguojama jau 12 metų, o 2026 metais ją planuojama įtraukti ir į Amerikoje vyksiančių Olimpinių žaidynių sąrašą. Šio sporto išradėjais laikomi vengrai.

Tekbolo kelias į Lietuvą, pasak K. Balčiūno, prasidėjo nuo Vokietijoje gyvenančio draugo. Jis dirbo vaikų treneriu ir gavo pasiūlymą praplėsti šios sporto šakos geografiją Lietuvoje. Prie šio tikslo prisijungė ir pats K. Balčiūnas.

„Šis žaidimas kažkuo panašus į futbolą, tik kamuolio atmušimas vyksta su galva, kojomis, krūtine, išskyrus rankomis. Visa tai daroma ant specialaus lenkto stalo. Yra vienetų, dvejetų ir dvejetų miksų varžybos. Pastarąsias žaidžia vaikinai su merginomis“, – pasakojo K. Balčiūnas.

Planuoja žaidimą populiarinti Alytuje

Grįžęs iš čempionato vyriškis turi planų su šia sporto šaka supažindinti ir Alytaus mokinius.

„Jau su tekbolu supažindinau Alytaus rajono, Simno mokyklos bendruomenę.

Tikime šio žaidimo ateitimi. Tai dar viena galimybė vaikus atitraukti nuo kompiuterių, televizorių, telefonų ir planšečių ekranų bei įtraukti juos į įdomią ir aktyvią veiklą. Ir tam nereikia milžiniškų investicijų. Specialų stalą galima įsigyti už maždaug nuo 1,5 tūkst. eurų. Jis labai praktiškas – gali stovėti tiek patalpose, tiek lauke, yra atsparus saulės spinduliams, įvairioms orų sąlygoms.

Labai norėčiau, kad mano gimtasis Alytus būtų vienas pirmųjų miestų, kuriame tekbolas atrastų savo nišą ir čia užaugtų stipri tekbolo žaidėjų karta“, – sako Kęstutis.

Teko gyventi vaikų globos namuose

Futbolas Kęstučio gyvenime buvo nuo pat vaikystės, nuo 5 klasės. Kaip tik tada jo gyvenime įvyko didelių pokyčių. Gyvenimą konfliktiškoje ir į alkoholizmo liūną skendusioje šeimoje teko iškeisti į Alytuje tąkart veikusius vaikų globos namus.

„Tėvams gyvenimą sujaukė alkoholis, todėl man teko apsigyventi vaikų globos namuose. Aš jau atleidau savo tėvams ir pykčio už praeitį nelaikau, nes jie išmoko savo pamokas. Šiuo metu jie išsiskyrę, sukūrę kitas šeimas, nevartoja alkoholio. Bendraujam. Man beliko tik nepykti ant jų“, – atviravo vyriškis.

Jis nė neslėpė, kad tėvų rodytas pavyzdys dar įtaką ir jam pačiam, buvo labai sunku atsispirti įvairioms pagundoms. Esą būta ir paslydimų, nueita ne tuo keliu, tačiau sugrįžti į kelią padėjo sportas.

„Kad ir kas įvyko, kad ir kokių problemų gyvenime buvo, jos skatino mane judėti į priekį, nepasiduoti. Šalia manęs buvo svetimų žmonių, kurie man padėjo.

Tada mano gyvenime atsirado futbolas, mane pastebėjo treneris Vidutis Šurskas. Taip atsiradau sporto mokykloje pas futbolo trenerį Rimvydą Kochanauską“, – istoriją prisiminė Kęstutis.

Dabar jau buvęs futbolininkas šiandien sako nenorintis nieko bendra turėti su futbolu, o tekbolą vertina kaip dar nesugadintą ir nepaliestą negerų žmonių, kurie sumenkino futbolo vardą.

Svarbiausia – užaugti gerais žmonėmis

Kęstučio vaikystė nebuvo lengva. Jis vaikų globos namuose tąkart kambariu dalinosi su ten pat gyvenusiais broliais Gataveckais, taip pat gerai žinojusiais šeimos šilumos trūkumo skonį. Iki šiol su broliais palaiko ryšį.

Kaip rodo šių brolių ir Kęstučio patirtis, ir vaikų globos namuose augę vaikai ateityje gali daug pasiekti ir išaugti gerais žmonėmis.

„Svarbiausia, kad vaikai užaugtų gerais žmonėmis“, – sako Kęstutis.

Tokia gyvenimo patirtis jam leido suprasti, kaip jaučiasi iš karo talžomos Ukrainos ištrūkę žmonės, vaikai, likę be namų.

Būtent todėl jis prisidėjo rūpinantis beveik pusšimčiu Ukrainos našlaičių, rinko paramą, drabužių, būtiniausių reikmenų.

Nors vaikystėje gyvenimas laimės pašykštėjo, Kęstutis likimo nekeiksnoja, o stengiasi kabintis į kiekvieną gyvenimo galimybę – turi atsidaręs savo kavos parduotuvėlę Vilniuje. Tokią pat buvo atidarę ir Alytuje, tačiau kol kas pasirodė tam buvo per anksti.

Panašūs įrašai:

3 komentarai apie “Neįtikėtina alytiškio istorija: nuo vaikų globos namų – iki tekbolo pasaulio čempionato

  1. Pažystų šį žmogų nuo pauglystės ir gera skaityti, kad žmogus turi tikslų ir svajonių. Ir tikrai ne kiekvienas savija suranda jėgų suimti save į rankas. Šaunuolis! Linkiu tik sekmės ir džiaugiuosi už jį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.