Žaliaskare dabinasi ir Alytus: klasikinė Kalėdų eglė – paprasta, bet ne prasta

Ant Alytaus Kalėdų eglės užkabinti pirmieji puošybos elementai. Žaliaskarės apačia gausiai nukabinėta spalvotais įvairių dydžių burbulais. Koks bus galutinis rezultatas, paslapties šydą atskleisti sutiko šventinį medį puošiančios bendrovės „2MP“ atstovė Milena Platūkė.

Kaip jau keletą metų iš eilės, taip ir šiemet Alytaus Kalėdų eglė bus klasikinė, suformuota iš gyvų eglių šakų ant metalinio karkaso. Ji siekia 14 metrų aukštį.

„Šių metų Alytaus eglutė bus paprasta, tačiau ne prasta. Panaudosime visus per keletą metų sukauptus žaisliukus, iš kurių suformuojame maždaug keturių metrų aukščio eglutės sijoną. Visa papuošimų masė ir bus apatinėje žaliaskarės dalyje.

Šiais metais pavyko gauti ypatingai gražių šakų, todėl mes ir paliksime, kad jų kuo daugiau matytųsi, kad į miestą įneštume kuo daugiau miško. Eglės šakos yra pats svarbiausias elementas. Negavus gražių šakų, negali suformuoti gražios eglės formos.

Viršutinę eglės dalį puoš lempučių girliandos.

Alytaus miestas, kaip ir dauguma kitų, šiemet stengiasi taupyti ir pernelyg neišlaidauti, todėl eglutės viršūnėje panaudosime jau  ne pirmus metus puošiančią žvaigždę“, – pasakojo M. Platūkė.

Eglutės apačia jau papuošta įvairių dydžių žaliais, raudonais, sidabriniais, auksiniais ir mėlynais burbulais.

Žaliaskarė ne visa bus nukabinėta burbulais, o tik maždaug apie keturis metrus nuo apačios. Ją puoš gausybė įvairiaspalvių lempučių.

Kaip teigė M. Platūkė, šių metų eglutės išskirtinumas – ypatingai gražios jos šakos, kurių grožis atsiskleis viršutinėje žaliaskarės dalyje.

Šiemet Kalėdinės eglės papuošimas, nupuošimas ir dekoracijos Alytaus miestui atsieis apie 10 tūkst. eurų. Apie 2 tūkst. eurų šiemet buvo išleista naujų papuošimų įsigijimui.

Jau tapo tradicija, kad prieš Kalėdas lemputėmis nušvinta ir Rotušės, S. Dariaus ir S. Girėno gatvės medžiai, šviečiančiomis dekoracijomis bus papuošta ir Jotvingių gatvė. Kalėdiškai pasidabins ir Senamiesčio skveras, kur erdvė numatyta ir vaikams. Papildomo papuošimo bus ir Alytaus miesto sode. Kalėdiškai bus papuoštas ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro kampelis.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjos Palmiros Raškauskienės, Kalėdų eglutės prieigoms skirtas dekoracijas šiemet miestui dovanoja UAB „Raguvilė“, tačiau atskleisti, ko alytiškiai gali tikėtis, neskubėjo.

Prie PC „Žuvintas“ Naujojoje gatvėje Kalėdinį papuošimą dovanoja UAB „Stebulė“. Fontaną papuoš „Dzūkijos vandenys“.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *