„Saulės taką“ Druskininkuose atnaujinti pasiryžusios architektės sieks sudominti gydymo oru, judesiu ir saule metodika

Druskininkų savivaldybė projekte dalyvauja su trimis unikaliomis teritorijomis. Viena jų – istorinis miesto „Saulės takas“, įsikūręs pietrytinėje, miškingoje kurorto dalyje tarp tvenkinių ir upės. „Saulės tako“ atnaujinimo imasi architektės ir statybų inžinierės komanda „Créatur“, išsikėlusi iššūkį projektuoti rekreacijos ir sveikinimo objektą ir panaudoti dar nebandytas projektavimo ir dizaino priemones / programas.

Druskininkų savivaldybė siekia atnaujintos buvusio „Saulės tako“ teritorijos suplanavimo bei architektūrinių pasiūlymų vizijos, kurioje būtų numatyti sprendiniai, išplečiantys teritorijos rekreacines galimybes, išlaikant gamtos, kraštovaizdžio natūralumą. Šią teritoriją pasirinkusią „Créatur“ komandą sudaro Evelina Piatina – specialistė statybų inžinierė, turinti magistro laipsnį, šiuo metu einanti CAD vadovės pareigas Enfield savivaldybėje Londone, ir Elena Juškienė, kvalifikuota architektė, kurianti laikui nepavaldų dizainą architektūros, interjero ir kraštovaizdžio srityse.

„Créatur“ šią Druskininkų savivaldybės teritoriją pasirinko dėl jos kraštovaizdžio ir gamtos unikalumo bei įvairių rekreacinių veiklų vystymo potencialo. E. Piatina ir E. Juškienė sieks sudominti žmones gydymo oru, judesiu ir saule metodika siūlydamos modernius ir aktualius sprendimus, sukurs jungtis, integruojančias „Saulės taką“ į darnų Druskininkų miesto plėtojimą.

Pasak E. Piatinos ir E. Juškienės, žmogaus integracija ir sąveika su gamta šiuo metu yra viena opiausių problemų Lietuvos miestų planavime. „Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vis dažniau žmogaus veikla išstumia gamtą iš bendro miesto karkaso. Kalbant apie mažesnius miestus, daugumoje yra kultūrinio gyvenimo plėtros stygius, neišvystyta rekreacinė ir inžinerinė infrastruktūra“, – sako projekto „Išmanusis miestas 9“ dalyvės. Jos įsitikinusios, kad situacija pagerėtų, jeigu būtų tinkamai įvertintas architektūros, inžinerijos, rekreacinės ir mažosios architektūros elementų specifiškumas ir pritaikymas atsižvelgiant į regionų urbanistinį autentiškumą, medžiagų tvarumą, laikui nepavaldų dizainą.

„Miestai, norėdami kurti darnius ir žmonėms palankius miestus, turėtų glaudžiai sąveikauti su gyventojais ir atsižvelgti į visuomenės poreikius, atlikti apklausas. Mokytis iš kitų šalių sėkmingų patirčių, projektuojant įvertinti ne tik šios dienos aktualijas, bet ir numatyti ateities tendencijas bei galimas problematikas“, – teigia „Créatur“ komandos narės.

Komandos narių darbų pavyzdžiai:

Structum.lt informacija

 

Vienas komentaras apie “„Saulės taką“ Druskininkuose atnaujinti pasiryžusios architektės sieks sudominti gydymo oru, judesiu ir saule metodika

  1. Noriu pasakyti, kad Saulės takas Druskininkuose ilgą laiką turėjo nuostabų šeimininką, kurio, deja, jau seniai nebėra. Takas buvo išskirtinė vieta poilsiui, su nuostabiais lietuviškais posmais, kurių nebeliko nei užuominos. Dabar vien tik bruzgynai ir išvartos, neliko džiaugsmo vaikštant. Aš labai tikiuosi, kad tvarkant Saulės taką jame išliks laukinės ir žmogaus nesugadintos gamtos atspalvių, bus išvalyti supuvę, išvirtę medžiai, bruzgynai, bet išliks malonumas klausyti paukščių balsų, sutikti lapę, stirnaites, kvėpuoti tyru oru, džiaugtis mišku. Upelis jau sugadintas, į jį leidžiamos sporto centro nuotekos, visi kas lankosi prie buvusių kaskadų yra nekartą suklusę, kas vyksta, kas čia įsijungė, iš kur tas vanduo vamzdžiu ima tekėti. Alytaus aplinkosaugininkai jus nuramins, kad tai grumtiniai vandenys. Čia nieko gi tokio. Tai štai, jei ruošiamasi gadinti, tai geriau tegul lieka išvartos, kurios kažkada supus, apaugs, bet bus natūrali gamta.
    Su visa pagarba, linkiu gerai apgalvoti prieš darant žalą tokiai nuostabiai energetinei zonai.
    Gyvenanti Druskininkuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *