Didžiausiose Lietuvoje šaudymo iš lanko varžybose „Best Indoor“ – užsieniečių pergalės ir susižavėjimas

Dariaus Minsevičiaus nuotraukos.

Savaitgalį Alytaus arenoje praūžė didžiausios Lietuvoje šaudymo iš lanko varžybos „Best Indoor“. Beveik 150 sportininkų pirmą sykį Alytuje turėjo galimybę kautis ne tik dėl unikalių trofėjų, bet ir dėl pasaulio reitingo taškų – šios varžybos nuo šiol yra „Indoor World Series“ dalimi.

„Žiūrint iš mūsų perspektyvos, šiais metais „Best Indoor“ varžybos praėjo labai sklandžiai. Buvome gerai pasiruošę, turėjome didesnę nei įprasta savanorių komandą. Iš daugybės pozityvių atsiliepimų matome, kad mūsų įdėtas darbas buvo įvertintas ir lankininkai jau dabar planuoja sugrįžti kitais metais“, – džiaugėsi viena turnyro organizatorių, „Žaliojo lanko“ klubo direktorė Inga Timinskienė.

„Best Indoor“ varžybos Alytuje vyko devintą sykį. „IndoorWorldSeries“ statusas natūraliai į varžybas privilioja daugiau pajėgių užsienio lankininkų. Taip pat atsirado ir daugiau rėmėjų įteigtų prizų.

Pajėgūs užsieniečiai gerokai pakėlė varžybų lygį ir geriausiems Lietuvos lankininkams sukėlė rimtą konkurenciją.

Vyrų olimpinių lankų grupėje triumfavo lenkas Piotras Starzyckis. Jis kvalifikacijoje užfiksavo tik penktą rezultatą, bet ketvirtfinalyje 6:0 nugalėjo Arvydą Bagarauską, pusfinalyje 6:4 palaužė kvalifikacijos nugalėtoją ir Lietuvos čempioną Modestą Šliauterį. Finale lenkas 6:0 nepaliko didesnių vilčių Ramūnui Kašėtai.

P. Starzyckis prisipažino, kad šiose varžybose siekė gerai praleisti laiką ir tuo pačiu – atsirevanšuoti M. Šliauteriui už nesėkmę praėjusių metų varžybų finale. Kvalifikacijoje jis nesiekė geriausio rezultato, nenorėdamas papildomo streso atkrintamosiose varžybose.

„Man labai patinka dalyvauti „Best Indoor“ varžybose. Organizatoriai atsižvelgia į mažiausias detales ir tikrai galėtų sėkmingai susitvarkyti ir su dar didesniu dalyvių skaičiumi. Tikriausiai nėra nei vieno, kuris nenorėtų čia grįžti ir kitais metais. Pats visada pasikviečiu savo draugus taip pat atvykti į varžybas Alytuje. Man čia patinka viskas – dalyvio paketas, vakaro vakarienė, unikalūs trofėjai, malonūs teisėjai. Atmosfera čia yra nepakartojama. Visi kovoja dėl geriausių rezultatų, bet tuo pačiu išlaiko pagarbą vieni kitiems. Akivaizdu, kad visus vienija aistra šaudymui iš lanko“, – įspūdžiais dalinosi P. Starzyckis.

M. Šliauteris mažajame finale 7:1 įveikė latvį Glebą Kononovą ir tenkinosi bronzos medaliu.

Moterų olimpinių lankų grupėje triumfavo favorite laikyta estė Triinu Lilienthal. Ji pasiekė geriausią rezultatą kvalifikacijoje, pusfinalyje 7:3 įveikė latvę Ligą Denisenoką, o finale 6:2 pranoko lietuvę Laimą Kačonienę.

„Prieš varžybas turėjau tikslą laimėti ir pasiekti gerą rezultatą kvalifikacijoje. Nebuvo lengva, nes tai buvo mano pirmos uždarų patalpų varžybos šiame sezone. Dėl to nepavyko pademonstruoti idealios formos finale, bet pavyko pasiekti tai, ko norėjau – iškovoti aukso medalį“, – po varžybų sakė T. Lilienthal.

Pasaulio čempionato dalyvė estė gyrė organizatorius už kokybišką renginį.

„Man labai patiko varžybos Alytuje. Sąlygos ir atmosfera buvo puikios, organizatoriai atliko tikrai gerą darbą. Labiausiai patiko atkakli kova kvalifikacijoje, kas leido man pasiekti geresnius rezultatus“, – pabrėžė Estijos lankininkė.

Visą apdovanojimų pakylą lietuviams pavyko užimti skriemulinių lankų varžybose. Čia triumfavo Vilius Švedas, kuris pusfinalyje 144:139 įveikė puikiai pasirodžiusį neįgalų lankininką Rolandą Baranauską, o finale 142:138 palaužė Žydrūną Karpavičių. Akistatoje dėl trečios vietos jaunasis Jonas Grigaravičius 146:141 nugalėjo R. Baranauską.

„Tikėjausi patekti į finalus ir dukrai prieš išvykdamas į Alytų pasakiau, kad jei pavyks viską gerai padaryti, ji mane galės pamatyti finalo transliacijos metu. Sunkiausia buvo finalinė dvikova, nes papildomas stresas tikrai privertė randas drebėti daugiau nei tikėjausi. Esu patenkintas taktiniu sprendimu pradėti dvikovą pirmam, nes tokiu būdu pavyko pridėti papildomo streso konkurentui, – kalbėjo V. Švedas. – Šios varžybos tikrai palieka gerą įspūdį tiek dalyvių skaičiumi, tiek organizavimo kokybe. Finalai vyksta pagal visas tarptautines taisykles, kuomet šūviams yra žymiai mažiau laiko nei įprastai, todėl esi priverstas šūvio metu išgirsti priešininko rezultatą. Jau dabar laukiu kitų metų „Best Indoor“ starto.“

Vyrų paprastųjų lankų varžybose triumfavo latvis Nikolajus Sinnikovas, kuris finale 6:4 įveikė Rimantą Šulioką. Dvikovoje dėl bronzos Ernestas Vilkauskas po papildomo šūvio palaužė lenką MarcinąMileckį.

Moterų paprastųjų lankų grupėje visą apdovanojimų pakylą užėmė latvės, o nugalėjo favorite laikyta Marina Rjabkova. Ketvirtąją vietą užėmė Lolita Zaliauskienė.

Vyrų ilgųjų lankų grupėje nugalėjo latvis KristapasNovadas. Geriausiai iš lietuvių pasirodęs Tomas Pocius tenkinosi bronzos medaliu.

Analogiškos rungties moterų finale Rita Butkevičiūtė 6:4 nugalėjo latvę Alisą Silajevą, o mažajame finale Ramunė Stagniūnienė6:2 pranoko estę JarvePilleriin.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=iS4EgD5j0AQ

Komandinėse varžybose nugalėtojų taures iškovojo Varšuvos „Marymont“ (Lenkija, olimpiniai lankai), Alytaus „Žaliasis lankas“ (skriemuliniai lankai), „AiMArchery“ (Latvija, paprastieji lankai) ir Vilniaus „Strėlė“ (ilgieji lankai).

Kitais metais vyks jau 10-asis „Best Indoor“ turnyras. I. Timinskienė teigia, jog galvoje jau yra nauji planai, idėjos ir tikslai, kad jubiliejinis turnyras būtų įspūdingas.

„Žaliojo lanko“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *