Kaip kiekvienas gali prisidėti prie mažesnės aplinkos taršos?

Gamtos taršos problema yra pasaulinė problema. Tiek oras, tiek vanduo, tiek dirvožemis yra teršiami kiekvieną dieną. Norint tausoti ir kurti sveiką aplinką aplink save, būtina imtis taršos mažinimo sprendimo būdų. Straipsnyje pateikiami patarimai, kurie leis sumažinti taršos kiekį.

Venkite plastiko

Kone visi esame girdėję, kad plastikas sudaro didžiąją dalį atliekų. Nerūšiuojamas plastikas ir neįžiūrimos mikroplastiko dalelės galiausiai atsiduria vandenyne. Tokiu būdu kaupiasi ir didėja šiukšlių salos vandenynuose. Atsižvelgiant į tai, patariama naudoti daugkartinius, iš natūralių medžiagų pagamintus gaminius. Pavyzdžiui, eidami apsipirkti stenkitės naudoti kuo mažiau plastikinių maišelių. Geriausiu atveju, naudokite perdirbamus, daugkartinius pirkinių maišus.

Mažinkite naudojamos buitinės chemijos kiekį, pasirūpinkite nuotekomis

Nuotekų klausimas ypač aktualus tiems, kurie neturi galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos sistemos. Nuotekos, turinčios didelį kiekį cheminių medžiagų, teršia ne tik dirvožemį, bet ir vandenį. Tokiu būdu užteršiami augalai ir daržovės dirvose. Norint pasirūpinti švaria aplinka, patariama įsigyti biologinius nuotekų valymo įrenginius.

Biologiniai valymo įrenginiai yra palankūs aplinkai, nes juose nenaudojami jokie chemikalai. Pagrindinę užduotį atlieka mikroorganizmai. Jie pašalina daugelį nuotekose esančių kenksmingų junginių, įskaitant azotą ir fosforą. Iš įrenginio ištekantis vanduo – švarus, bekvapis ir galimas naudoti vejos ar kitų augalų laistymui. Žinoma, valymo įrenginių kaina skirsis, priklausomai nuo sklypo ploto, vietos, grunto tipo. Visus šiuos aspektus įvertinti gali tik įgudęs specialistas.

Važinėkite elektroninėmis transporto priemonėmis arba viešuoju transportu

Kuru varomi automobiliai orą užteršia anglies monoksidu, sieros dioksidu, angliavandeniliu ir azoto oksidu. Visos šios dujinės medžiagos teršia orą ir kenkia žmonių sveikatai, aplinkai. Dėl to žmonės, gyvenantys miestuose, raginami kuo dažniau naudotis elektroninėmis transporto priemonėmis ar viešuoju transportu. Pavyzdžiui, jeigu iki darbo vietos yra vos keli kilometrai, patariama pasinaudoti elektriniu paspirtuku, dviračiu ar viešuoju transportu. Gyvenantiems užmiestyje – įsigyti elektra varomą automobilį.

Taigi, jei norite apsaugoti gamtą ir savo sveikatą, patariame vadovautis aukščiau pateiktais patarimais. Atsižvelkite į asmeninius poreikius ir įpročius, pagalvokite, galbūt prie švaresnės aplinkos prisidėti galite nedideliais pokyčiais kasdienėje rutinoje. Jei turite klausimų, susijusių su buityje naudojamais įrenginiais, rūšiavimu ar transporto priemonių pasirinkimu, kreipkitės į specialistus. Patyrę specialistai įvertins, pavyzdžiui, kokie valymo įrenginiai kaina ir kuris montavimo būdas – geriausi individualiu atveju.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *