Alytaus sporto bendruomenė valdžios prašo ilgalaikio ir aiškiais kriterijais apibrėžto finansavimo

Alytaus sporto bendruomenė trečiadienį Alytaus miesto savivaldybėje diskutavo apie tvarų ir ilgalaikį aukšto sportinio meistriškumo programų finansavimą. Tikimasi, kad ši diskusija persikels ir į Alytaus miesto tarybą ir galbūt iš to gims tvarka, kaip turėtų būti finansuojamas Alytaus sportas, kokie kriterijai tarptų kertiniais, kad į finansavimą pretenduoti galimybę turėtų visi sporto klubai.

Į diskusiją atvyko tik mažoji dalis sporto bendruomenės – rankinio, futbolo atstovai.

Sporto atstovai tikina dabar pasigendantys konkrečios sporto programų finansavimo tvarkos, esą trūksta apibrėžtumo, o nežinomybė dėl finansinės padėties jiems trukdo planuoti tolesnę ateitį, karjerą aukščiausiose lygose ar galimybes dalyvauti tarptautinėse sporto arenose.

Pasak sporto atstovų, problemą galėtų išspręsti jeigu būtų numatyta konkreti tvarka, apibrėžti labai aiškūs kriterijai ir patvirtinta ilgalaikė, 3-4 metus apimanti finansavimo programa.

Kaip vieną iš galimų finansavimo modelių pasiūlė tarybos narys Gediminas Daukšys. Jis siūlo skirstant finansavimą, atsižvelgti į klubuose žaidžiančių sportininkų skaičių, įvertinti pirmenybių lygį (mėgėjiška, pusiau profesionali ir profesionali). Atviras klausimas išlieka dėl žiūrovų skaičiaus kriterijaus. Pirmenybių lygį apibrėžti turėtų konkretūs skaičiai – pirmenybių trukme dienomis per metus, rungtynių skaičiumi bei pirmenybių kategorija.

Pagal šį principą, kuo aukštesniame lygyje žaidžia komanda, tuo jai skiriamas didesnis finansavimas, kurį sudarytų komandos žaidėjų, aprangų ir inventoriaus, transporto bei marketingo finansavimas.

Buvo pasiūlytos ir konkrečios formulės.

Taip pat buvo numatyti ir Alytaus miesto savivaldybės sporto programų finansavimo iš savivaldybės biudžeto ribojimai – savivaldybės lėšos gali sudaryti ne daugiau kaip 70 proc. programos vykdymui reikalingų lėšų, o trūkstant lėšų biudžete, jos mažinamos visoms organizacijoms vienoda proporcija.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistas Evaldas Martinka sporto bendruomenei pristatė ir Lenkijos, Suvalkų miesto patirtį skirstant finansavimą sportui.

Alytaus miesto mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė įsitikinusi, kad susitikime išsakytos idėjos yra gražios, tačiau įžvelgia riziką, kad patvirtinus tokią tvarką, siekiant pretenduoti į finansavimą, įvairių sporto klubų bus kuriama dar daugiau ir tada visiems sąžiningai padalinti ribotą finansavimą taps sudėtinga.

„Alytus yra sportiškas miestas ir mums svarbu, kad kuo įvairesnės sporto šakos galėtų sėkmingai veikti. Alytuje išties yra iš ko rinktis, todėl svarbu, kad sporto klubai gautų finansavimą ir labai norėtųsi, kad jis būtų kuo tolygesnis. Poreikis yra labai didelis, deja, biudžetas – ribotas. Žinoma, sporto klubų finansavimas vykdomas kasmet, tačiau svarstytini įvairūs finansavimo modelio variantai. Šiandien susitikimo su sporto bendruomene metu pristatytas modelis yra taip pat įdomus ir svarstytinas ir manau, kad tai tik diskusijos pradžia. O savivaldybės siekis buvo ir yra, kad mieste būtų užtikrinti sporto pasiekimai, aukštas sportinis meistriškumas, masiškumas, gyventojų domėjimasis sportu“, – sakė Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Šiuo metu daugiau kaip 400 tūkst. eurų Alytaus miesto savivaldybės finansavimą dalijasi keturi didieji Alytaus sporto klubai – didžiausia suma – 220 tūkst. eurų šiais metais skirta VŠĮ „Dzūkijos sportas“ krepšinio klubui „Wolves“, antroje vietoje rikiuojasi Dzūkijos futbolo klubas „Dainava“ (83 tūkst. eurų), trečioje – VšĮ „Alytaus rankinio klubas“ (75 tūkst. eurų) ir Alytaus tinklinio klubas „Jotvingiai“ (30 tūkst. eurų).

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Alytaus sporto bendruomenė valdžios prašo ilgalaikio ir aiškiais kriterijais apibrėžto finansavimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *