Į Alytų atvyksiančiame tarptautiniame Šv. Jokūbo festivalyje – unikali Gospel choro su ritmo grupe programa

Šv. Jonų bažnyčios Gospel choro nuotr.

Jau šį sekmadienį į Alytų atvyksta XII-asis tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis. Alytiškiams tai puiki proga nemokamai pasisemti sielos atgaivos ir kultūrinio įkvėpimo, mat įspūdingą programą dovanos Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras.  Festivalis šiemet dedikuojamas Šventiesiems Jokūbo metams ir Ukrainos temai, todėl  neatsitiktinai pasirinktas ir festivalio pavadinimas „Cantus avium“ arba kitaip „Dainuojantys paukščiai“.

Programoje – unikali Gospel muzika

Šis festivalis jau daug metų yra rengiamas valstybinio choro „Vilnius“ bei brolių dominikonų inciatyva, suteikiančia unikalią progą pasiklausyti žymių Lietuvos ir užsienio atlikėjų, išgirsti retai atliekamos ar dar negirdėtos Europos šalių chorinės muzikos, vertingas lietuvių kompozitorių programas ir net specialiai festivaliui sukurtas premjeras.

Alytiškiai turės unikalią galimybę išgirsti Šv. Jonų bažnyčios Gospel chorą.

„Pirmą kartą pasirodysime su visa ritmo grupe – būgnininkais, gitaristais, pianistu. Taip pat atsivešime ir visą būrį solistų – Godo Yorke, Petunija, Girmantė Vaitkutė, Paula, Viktorija Vyšniauskaitė-Cheri. Tai bus išplėstinė kiek daugiau nei valandą trunkanti programa, kurioje skambės vienuolika šiuolaikiškai aranžuotų tradicinių gospel kūrinių. Gospel muzika yra Amerikos juodaodžių religinė muzika, tad bus puiki proga išgirsti ir pačius pirmuosius, tačiau mūsų laikams pritaikytus gospel muzikos kūrinius, neturinčius net savo autorių, tai tarsi liaudies muzika“, – pasakojo Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras, meno vadovė ir dirigentė Kristina Žaldokaitė.

K. Žaldokaitės vadovaujamas Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras skaičiuoja jau 14-uosius gyvavimo metus. Šis choras vienas iš pirmųjų atnešė gospel muzikos žanrą į Lietuvą ir užaugino nemažą būrį šios muzikos mylėtojų. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios choras beveik kiekvieną sekmadienį gieda Šv. Jonų mišiose bei kituose organizuojamuose koncertuose. Festivalyje choras atliks naujausią savo programą, kurią sudaro gospel muzika, gimusi JAV pietinėse valstijose, kur jos skambesiui daugiausia įtakos padarė bliuzas bei kantri žanras. Programoje skambės šiuo stiliumi aranžuotos seniausios gospel giesmės, kurias išpopuliarino keliaujantis aklas evangelistas ir muzikantas Blind Willie Johnson.

Festivalis dedikuotas ir Ukrainos temai

Festivalio lankytojai bus laukiami sekmadienį, 19 val. Alytaus Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje.

Šie Dievo namai Šv. Jokūbo festivalio sulaukia jau antrus metus iš eilės. Prieš tai Alytuje vykęs festivalis vyko Alytaus šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliau Alytaus miesto teatre. Šiemet šis festivalis į Dzūkijos sostinę atvyksta jau septintąjį kartą.

Pasak festivalį Alytuje globojančio Alytaus miesto mero pavaduotojo Povilo Labuko, festivalis kaskart keičia ne tik lokaciją, bet ir kasmet stengiamasi alytiškiams parodyti skirtingą repertuarą, kuo įvairesnę programą.

„18 val. bus aukojamos šv. mišios už visą bendruomenę, o 19 val. visi kviečiami ir laukiami Šv. Jokūbo festivalyje. Jis labai praturtina mūsų visų supratimą apie pasaulį, meną, kultūrą, apie tai, kad melstis galima ir giedant, parodo kitus žmones. Tai unikali proga dalyvauti koncerte ir pamatyti bei išgirsti tarptautinio lygio menininkus“, – sakė Alytaus švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios klebonas Renaldas Janušauskas.

Dvasininkas primena, kad festivalis skirtas ir Ukrainos temai.

„Tai, kas vyksta Ukrainoje mus visus labai paveikė, mes nesame tam abejingi, todėl dažnai aukojame šv. mišias, meldžiamės, prisidedame prie paramos akcijų. Ir mūsų bažnyčioje turėjome žmonių iš Ukrainos, Mariupolio, kurie dėkojo už begalinę paramą ir pasakojo savo baisias patirtis apie tai, kas vyksta. Esame solidarūs su ukrainiečiais ir šį solidarumą atliepia ir pats festivalis. Žmonėms nuolat reikia priminti, kad visi turime palaikyti taiką, išlikti žmogiškais“, – kalbėjo klebonas.

Pasak dvasininko, ilgametis šios festivalio globėjas Alytuje yra Alytaus miesto vicemeras P. Labukas, kurio pastangomis į Dzūkijos sostinę pavyko pritraukti ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje arenoje žinomą Šv. Jonų bažnyčios Gospel chorą.

„Kai šis choras gieda, pajunti, kaip su giesme užplūsta jėga, kuri paliečia kiekvieną, pripildo pozityvo, energijos, meilės ir bendrystės.

Gospel muzika yra ritmiška, su šokio elementais, plojimais. Manau, kad pamatyti ir išgirsti, kaip galima melstis ir giedoti kitaip negu mes esame įpratę, tikrai verta“, – tikino dvasininkas.

Festivalis kasmet praturtina savo programą

Vienas iš šio festivalio organizatorių Valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas patikino, kad sekmadienį Alytuje bus daug spalvų, gyvumo, interaktyvumo, atraktyvumo.

„Gospel choras atskleis, kaip kitaip yra aukštinamas ir garbinamas Dievas, toks profesionalus choro kolektyvas Lietuvoje nėra dažnas reiškinys. Tai tikrai nebus eilinis renginys, todėl alytiškiai privalo tai išgirsti ir pamatyti“, – sakė A. Dambrauskas.

Jis pridūrė, kad kažkada Šv. Jokūbo festivalis prasidėjęs nuo chorinės muzikos, šiandien apima platesnį programos spektrą.

„Mes galvojame, kad festivalio paįvairinimas žanrais tik priduoda svorio, jis tampa vis patrauklesnis, o  be to, Alytuje pasirodysiantis Gospel choras yra ypatingai aukšto, profesionalaus lygio“, – kalbėjo vienas iš festivalio organizatorių.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.