Pietų Lietuvos savivaldybėms – penkios „Auksinės krivūlės“

Minint spalio 10-ąją, kalendoriuje įrašytą kaip Lietuvos vietos savivaldos dieną, Lietuvos savivaldybių asociacijos įsteigtais „Auksinių krivūlių“ apdovanojimais šiemet jau septynioliktą kartą pagerbtos geriausios Lietuvos savivaldybės. Buvo išdalinta šešiolika apdovanojimų, o į Pietų Lietuvos kraštą penktadienio vakarą iš viso parvežtos net penkios „Auksinės krivūlės“, iš kurių dvi atiteko Lazdijams. Jomis apdovanotos ir Alytaus miesto, Alytaus rajono bei Birštono savivaldybės.

Alytaus miestui krivūlė buvo įteikta už ekstremalių situacijų suvaldymą.

Alytaus rajonui nominacija – už indėlį kuriant žaliąją Lietuvą

Alytaus rajono savivaldybė „Auksine krivūle“ apdovanota už indėlį kuriant naujos kartos Žaliąją Lietuvą. Apdovanojimą jai įteikė Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

„Norisi pagerbti Alytaus rajono savivaldybės atstovus už sistemingą ir aktyvią veiklą žaliosios energetikos plėtros srityje, inovatyvių elektros kaupimo įrenginių ir biodujų gamybos projektų vystymą regione, gyventojų įtraukimą į susijusią veiklą bei pastaruosius dvejus metus populiarinamą atsinaujinančios energijos išteklių naudojimą namų ūkiuose“, – sakė energetikos viceministrė D. Garbaliauskaitė.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi kartu su savivaldybės tarybos nariais, su bendruomenės atstovais, kad galime prisidėti prie Lietuvos energetinio nepriklausomumo.

Apdovanojimą gauname iš Energetikos ministerijos, kuri yra populiariausia, nes ministras, viceministrai socialinėse medijose dažniausiai minimi“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Lazdijams – du apdovanojimai

Net dviem „Auksinėmis Krivūlėmis“ šiemet apdovanota Lazdijų rajono savivaldybė.

Lazdijams šiemet įteikti du apdovanojimai – už įžvalgumą remiant ateities žaliąją energiją ir pagalbą realizuojant žaliojo verslo idėjas bei už paramą apgyvendinant taikos metu užduotis vykdžiusius karius per nelegalios migracijos krizę.

Pirmąją nominaciją įsteigė Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, tad jos vadovas Marius Veščega paskelbė nominacijos nugalėtoją.

„Šį vakarą paminėta sudėtingiausia tema – energetika. Tai toks laikas, kai išmokstame spręsti tam tikras krizes. Pastaraisiais metais visi buvome tapę šiek tiek epidemiologais, šiemet – karybos ekspertais, o dabar ateina laikas, kai tampame energetikais.

Kai galvojome, kurią savivaldybę pasirinkti, atkreipėme dėmesį, kad Pietų Lietuvoje iki Rusijos agresijos Ukrainoje pradėjo veikti viena moderniausių saulės jėgainių. Tad už tą įžvalgumą remiant ateities žaliąją energiją ir pagalbą realizuojant žaliojo verslo idėjas apdovanojame Lazdijų rajono savivaldybę“, – kalbėjo M. Veščega.

„Didžiulė garbė man stovėti čia ir tarti ačiū už įvertinimą, apdovanojimą energetinių išteklių krizės kontekste, kuris yra vienas aštriausių ir svarbiausių.

Malonu Lazdijų kraštui būti apdovanotam už pažangius sprendimus, už inovaciją, tvarią ateitį.  Šiandien yra ir šypsenų diena, tad nuoširdžiai kviečiu visus nusišypsoti vieni kitiems, priimti išmintingus sprendimus ir žalia, teisinga kryptimi keliauti visiems kartu. Kas kokiu greičiu, parodys laikas, bet žalia kryptis yra teisinga kryptis“, – kalbėjo A. Miškinienė.

Lazdijai gavo ir antrąją „Auksinę krivūlę“ už paramą apgyvendinant taikos metu užduotis vykdžiusius karius per nelegalios migracijos krizę. Ją įteikė Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

„Mano rankose – antroji krivūlė šiandien, ir trečioji per tą laiką, kai dirbu Lazdijų rajono savivaldybėje, kai man gyventojai patikėjo atsakomybes būti čia, dėkoti Lazdijų krašto žmonių vardu. Tai didžiulis įsipareigojimas savivaldybei, kuri garsėjo tuo, kad kažkada klestėjo. Džiaugiuosi, kad Lazdijai, ištikus Lietuvą krizėms, kai reikėjo atramos, tapo patikimu partneriu. Krašto apsaugos ministerijos įsteigta krivūlė yra labai reikšminga ir prasminga, ypač karo Ukrainoje fone. Krašto apsauga ir jos stiprinimas yra visų mūsų rūpestis, tad būkime labai atidūs, pakantūs, nes mes kartu esame stiprūs ir galime užtikrinti taikų dangų virš mūsų ir gerovę mūsų žmonėms“, – atsiimdama nominaciją kalbėjo A. Miškinienė. Taip pat ji dėkojo administracijai, verslui ir krašto žmonėms.

Krivūlė – ir Birštonui

Nominacija už aktyvumą atstovaujant kurortų ir juose veikiančių verslų interesams atiteko Birštono savivaldybei. Apdovanojimą įteikė Lietuvos verslo konfederacijos direktorius Andrius Romanovskis.

„Šeštoji krivūlė atkeliauja į Birštono kurortą. Svoris didelis ir aš labai sujaudinta, kad būtent verslas pastebėjo, įvertino. Tai didelė garbė. Daug dėmesio skiriame tam, kad bendradarbiautumėme, nes be verslo savivaldoje būtų labai liūdna. Tad kviesdami investuoti į kurortus, organizuoti renginius, gauname ir grąžą“, – dėkodama visiems, kas prisidėjo prie šios krivūlės, kalbėjo Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *