Sauskelnių eksperimento dalyviai: atliekų labai sumažėjo!

Dvynukai su sauskelnėmis – Teodoras Emilis ir Kasparas Erikas puikiai jaučiasi su daugkartinėmis sauskelnėmis.

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius šiukšlių maišus, pilnus panaudotų sauskelnių. Ir namo dažną vakarą jis grįždavo nešinas didžiuliais nešuliais – pripirkęs sauskelnių. Septynių mėnesių broliams jų reikia daug!

Bet dabar tų didžiulių nešulių dvynukų tėvams tampyti jau netenka – šeima pradėjo naudoti daugkartines sauskelnes.

Teodoras Emilis ir Kasparas Erikas bei jų tėveliai Eglė ir Irmantas Raukai iš Druskininkų tapo pirmaisiais Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro paskelbto daugkartinių sauskelnių eksperimento dalyviais.

Netrukus prie jų prisijungė taip pat druskininkiečiai penkių mėnesių Motiejų ir pustrečių metų Tautvilą auginantys Agnė ir Mindaugas Vainai.

Šios abi šeimos gavo po 25 daugkartinių sauskelnių ir jų įklotų komplektus ir įsipareigojo ne mažiau kaip tris mėnesius nuolat naudoti daugkartines sauskelnes kūdikių priežiūrai, o savo patirtimi bei pastebėjimais dalintis su visuomene.

Pirmieji abiejų šeimų įspūdžiai – puikūs. Ir pirmoji išvada – vienoda: atliekų kiekiai labai sumažėjo. „Vos tik pradėję naudoti daugkartines sauskelnes, iš karto pastebėjome, kad šiukšlių susikaupia daug mažiau – jų jau nebereikia kasdien išnešti“, – pasakojo Agnė Vainienė.

Jai antrino ir dvynukų mama Eglė: „Anksčiau maišas naudotų vienkartinių sauskelnių susikaupdavo per pora dienų. Jis sverdavo apie 5-6 kilogramus, o kartais gal ir daugiau. Dabar tokių maišų nebeliko!“ – džiaugėsi ji.

Abi mažylių mamos jau pastebėjo ir kitus daugkartinių sauskelnių privalumus. Agnė pasakojo, kad anksčiau sūnui buvo problemų su odele, pradėjus naudoti daugkartines sauskelnes, jos išnyko. Eglė taip pat pasidžiaugė, kad naudojant daugkartines sauskelnes, kūdikių odelė nešunta.

Vienintelis minusas, kurį minėjo daugkartines sauskelnes kūdikių priežiūrai pradėjusios naudoti mamos, kad esant lietingam orui, užtrunka, kol sauskelnės išdžiūsta.

„Pastebėjome, kad žmonės labai domisi šiomis sauskelnėmis. Pasirodžius pirmai informacijai, kad tapome eksperimento dalyviais, sulaukėme ir labai daug klausimų apie daugkartinių sauskelnių naudojimą, ir palaikymo“, – pasakojo Eglė.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras daugkartinių sauskelnių naudojimo eksperimentą vykdo, norėdamas mažinti regione susidarančių mišrių komunalinių atliekų kiekį. Perdirbimui netinkamos vienkartinės sauskelnės sudaro didžiulę dalį šių atliekų kiekio.

„Vaikus auginantys tėvai yra labiausiai suinteresuoti kurti švarią aplinką, neteršti jos neišrūšiuotomis, neperdirbamomis atliekomis, nes tai aplinka, kurioje auga jų vaikai. Labai džiaugiamės, sulaukę motyvuotų šeimų atsiliepimų į mūsų kvietimą dalyvauti eksperimente. Tikimės, kad jų pavyzdys paskatins ir daugiau tėvų rinktis daugkartines sauskelnes, o mūsų regionas taps geruoju pavyzdžiu šioje srityje“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Dalyvauti eksperimente buvo kviečiami visų Alytaus regiono savivaldybių tėvai, auginantys du ir daugiau vaikų iki 3 metų amžiaus. Apsvarsčius gautus prašymus, įvertinus, ar jie atitinka eksperimento nuostatus, buvo atrinkti eksperimento dalyviai, su kuriais pasirašytos sutartys.

Daugkartinių sauskelnių naudojimo eksperimentas – tęstinis projektas. Tad norintys jame dalyvauti kūdikius auginantys tėvai savo prašymus gali teikti iki spalio 31 dienos. Eksperimento nuostatai skelbiami  ARATC svetainėje https://www.aratc.lt/naujienos/eksperimentas-su-sauskelnemis-daugkartines-kvieciame-isbandyti-nemokamai/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *