Babriškėse pagerbti gyvūnų globėjai ir mylėtojai

Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Tradiciškai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuoja renginį, skirtą šiai dienai paminėti. Labai simboliška, kad VMVT Alytaus departamento Varėnos skyriaus  specialistai kartu su Varėnos  krašto veterinarų bendruomene ir gyvūnų globėjais bei mylėtojais minėjo Babriškėse, nes čia yra puikių pavyzdžių, kaip globojami benamiai gyvūnai.

Šventinis renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Babriškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurias už gyvūnus bei juos globojančius žmones aukojo parapijos klebonas kun. Pranciškus Čivilis. Klebonas yra pats geriausias gyvūnų globėjo Pranciškaus Asyžiečio pavyzdys šiandienos gyvenime, jau daugiau kaip trisdešimt metų globojantis benamius gyvūnėlius. Jo namuose šiuo metu prisiglaudę arti šimto šunų ir katinų. Visus juos dvasininkas maitina, prižiūri, globoja, visiems davęs vardus.

Šv. Mišių metu klebonas sakė, kad globoti, gydyti ir rūpintis pačiais silpniausiais yra Dievo skirta misija. Dievas tais žmonėmis, kuriems tai patikėjo, labiausiai pasitiki. „Dievas mus moko pažinti gyvybės slėpinį, kai mes su gyvūnėliais  keliaujame per gyvenimą mokydamiesi drauge sugyventi ir sutarti. Tai yra labai svarbu, nes meilė gamtos kūrinijai išgydo žmogų. Šiandien meldžiamės už tuos, kurie gydo gyvūnėlius ir jais rūpinasi. Būtų tobula, kad kiekvienas gyvūnėlis turėtų savo namus. Aš turiu šuniukų ir matau, kad jiems maža būt pamaitintiems – jiems reikia ir meilės. Linkiu, kad gyvūnėliai mažiau sirgtų ir kad žmonės labiau juos mylėtų“.

Po Šv. Mišių visus pasveikino Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Donatas Jonauskas. Jis veterinarijos bendruomenės vardu padėkojo klebonui P. Čiviliui už prasmingą maldą, skirtą gyvūnams bei juos globojantiems žmonėms, taip pat ir už svetingumą.

Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius padėkojo klebonui už prasmingą misiją – daugybę metų globoti benamius gyvūnus. „Dėkoju visiems, kurie myli ir globoja gyvūnėlius. Šiandien ypatinga diena, kad bažnyčioje buvo ir gyvūnai. Linkiu, kad žmonės išgirstų jų maldas ir labiau gyvūnus mylėtų“.

Seimo narys Juozas Baublys kleboną pasveikino su vardadieniu, pasidžiaugė, jog tėvai labai teisingai parinko jam Pranciškaus, gyvūnų globėjo, vardą. Ta proga linkėjo sveikatos ir stiprybės, kad gyvūnėliai džiaugtųsi dvasininko globa. Jis klebonui įteikė padėką už prieglobsčio ir pagalbos suteikimą benamiams gyvūnams. Padėka už profesionalumą ir Varėnos krašto veterinarijos darbuotojų telkimą buvo pagerbtas  Donatas  Jonauskas, taip pat Varėnos rajone dirbantys veterinarijos gydytojai ir VSAT Varėnos pasienio rinktinės kinologai, kurie renginyje dalyvavo su savo pagalbininkais tarnybiniais šunimis.

Padėka šia proga pagerbtas veterinarijos gydytojas Darius Tamulevičius, kuris jau daug metų gydo ir klebono globojamus augintinius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis pasidžiaugė, kad Lietuvoje ši diena paminima vis prasmingesniais renginiais. Jis pastebėjo, kad gyvūnus bažnyčioje matyti, kaip Babriškių bažnytėlėje, yra neįprasta, bet smagu. Aktyvūs gyvūnų globotojai ir mylėtojai už švietėjišką veiklą ir nuopelnus globojant ir gelbstint gyvūnus buvo pagerbti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apdovanojimais ir padėkomis. Taip pat padėkota ir mūsų valstybės sienas saugantiems VSAT kinologams ir jų dresuotiems sienos sargams už nepailstamą ir atsakingą tarnybą.

Vėliau visi apsilankė šalia bažnyčios esančiame klebonijos kieme, kuriame gerai prižiūrimi ir dvasininko meilės  nestokoja jo globojami įvairaus amžiaus šunys ir katinai. Klebonas dėkojo svečiams už rūpestį gyvūnėliais, atvežtą maistą jo globotiniams, kadangi jo reikia iš tikrųjų gana daug. Jis linkėjo, kad kiekvienas iš čia širdyje išsineštų daugiau rūpesčio ir gailesčio šalia mūsų esantiems gyvūnams.

Rūta Averkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *