Į Alytų grįžta žiūrovų pamiltas teatro „Kitas kampas“ spektaklis „Nuostabūs dalykai“

Dainiaus Pu nuotraukos.

Lapkričio 3 d. improvizacijos teatras „Kitas kampas“ grįžta į „Alytaus miesto teatrą“, kur kartu su žiūrovais sukurs spektaklį „Nuostabūs dalykai“. Spektaklyje vaidina, improvizuoja „Auksinių scenos kryžių“ laureatas Martynas Nedzinskas, spektaklio režisierius – Kirilas Glušajevas. 2019 m. tarptautiniame profesionalių teatrų festivalyje „Commedia”, Alytuje, spektaklis pelnė „Publikos simpatijų“ apdovanojimą.

„Nuostabūs dalykai“ – tai istorija apie paprastą jauną vyrą, gyvenime patyrusį didžiulių išbandymų, bet radusį būdą nepalūžti. Tas stebuklingas būdas – tai nuostabių dalykų, dėl kurių verta gyventi, sąrašas. Ne, tai nėra kokie nors didingi ir sunkiai pasiekiami dalykai. Tai… ledai ant pagaliuko, tai senų knygų kvapas, tai šokti rateliu aplink kuprines mokyklos diskotekoj, tai važiuoti dviračiu nuo Raganų kalno, tai…

Spektaklio veiksmas vyksta 1990-aisiais Klaipėdoje, iš kur ir kilęs pagrindinio vaidmens aktorius M. Nedzinskas.

„Galima sakyti, kad ši pjesė yra adaptuota man, nes toks ir buvo pjesės dramaturgo prierašas – pjesę reikia adaptuoti šaliai ir aktoriui, kuris vaidina tą pjesę. Sakyčiau, kad spektaklyje nėra klasikine prasme suprantamo personažo, nes pats spektaklis keičiasi iš story telling‘o į improvizacijas ir vėl atgal. Kartu su žiūrovu kalbamės tam tikromis temomis, todėl personažas labiau panašus į pasakotoją, nors ir yra aiškios istorijos, išgyvenimai“,  – apie spektaklį pasakoja M. Nedzinskas.

„Nuostabūs dalykai“ nėra įprastas monospektaklis, nors scenoje matome tik vieną M. Nedzinską, kuriam padeda džiazo muzikantas Giedrius Nakas. Spektaklio veikėjais tampa ir publikos dalyviai, pakviesti į sceną suvaidinti vieną ar kitą istorijos epizodą. Spektaklyje naudojami improvizacijų teatro principai sukuria glaudų ir nuoširdų ryšį tarp scenos ir žiūrovų salės, tačiau spektaklio kūrėjų tikslas yra ne tik pabendrauti su publika, bet ir papasakoti jaudinančią ir įkvepiančią istoriją.

„Nuostabūs dalykai“ sykiu yra ir terapija, ir meno kūrinys.

Bilietus į spektaklį galite įsigyti: https://bit.ly/3SFOoB8

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *