Kokios dar politinės jėgos ir pavardės taikysis į Alytaus miesto ir rajono savivaldos postus?

Nors iki savivaldos rinkimų lieka kiek daugiau nei pusmetis ir politinės jėgos viena po kitos skelbia apie išsikeltus kandidatus į merus, kai kurios atskleisti savo planų dar neskuba. Alytaus mieste oficialiai jau žinomi keturi kandidatai į merus, tačiau dar laukiama bent keturių ar penkių pavardžių. Kalbama ir apie dar vieną galimą naują politinę jėgą Dzūkijos sostinėje – Laisvės partiją. Alytaus rajono tarybą šiuo metu sudaro penkios politinės jėgos ir jau žinomi jų kandidatai į merus.

Alytaus mieste – politinė įvairovė

Alytuje šiuo metu oficialiai žinomi keturi kandidatai – socialdemokratų, konservatorių, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos regionų partijos, tačiau oficialiai savo planų iki šiol neatskleidė Liberalų sąjūdis, Darbo partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, judėjimai „Už Alytų“, „Alytaus piliečiai“. Savo judėjimus bei kandidatūras kelti gali ir tarybos nariai, šiuo metu nepriklausantys jokiems judėjimams ar frakcijoms.

Naujienų portalo „Dzūkijos veidas“ žiniomis, planų įsirašyti į Alytaus politinę padangę turi Aušrinės Armonaitės vadovaujama Laisvės partija, tačiau kol kas ši politinė jėga oficialiai nėra pateikusi jokios pozicijos dėl dalyvavimo Dzūkijos sostinės savivaldos rinkimuose bei kandidato į Alytaus mero postą. Susisiekus su nurodytu Laisvės partijos Alytaus miesto skyriaus pirmininku Gediminu Navicku, jis pareiškė neturintis laiko kalbėti.

Susisiekus su Darbo partijos Alytaus miesto skyriaus atstovu Kęstučiu Ąžuolu, jis patvirtino apie planus dalyvauti savivaldos rinkimuose, tačiau teigė kol kas nieko negalintis pasakyti apie kandidatą į mero postą, esą jis bus renkamas spalio mėnesį.

Savo dalyvavimą savivaldos rinkimuose patvirtino ir Liberalų sąjūdžio Alytaus skyrius. Pasak jam vadovaujančios Nijolės Makštutienės, šiuo metu taip pat jau kalbamasi su galimu kandidatu į Alytaus miesto mero postą. Pavardė paaiškėti turėtų dar iki spalio vidurio.

Kol kas nežinomybė gaubia visuomeninį rinkimų komitetą „Už Alytų“, kuriam vadovauja Tomas Pačėsas. Tikėtina, kad ši politinė jėga dalyvaus rinkimuose ir kandidatą į merus kels.

Nežinomybėje pakibo ir kito visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ likimas. Praėjusią kadenciją ši politinė jėga buvo valdančioji, o mero postą užėmė jos atstovas Vytautas Grigaravičius, kuris aiškiai transliavo žinią, kad miestui vadovauti ketina tik vieną kadenciją. Pasibaigus kadencijai, „Alytaus piliečiai“ vėl dalyvavo savivaldos rinkimuose, o kandidate į merus buvo Vilija Ramanauskienė. Neoficialiais duomenimis, šis politinis judėjimas jokių ateities planų artėjančiuose savivaldos rinkimuose neturi, tad tikėtina, kad šis projektas iš viso pasitrauks iš Alytaus politinės padangės.

Planų dalyvauti savivaldos rinkimuose turi ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, tačiau kol kas kandidato į mero postą oficialiai skelbti neskuba. Naujienų portalo „Dzūkijos veidas“ duomenimis, šios partijos Alytaus miesto skyriaus kandidatų į merus sąraše šmėžuoja dvi pavardės – tarybos narys Valerijus Vencius ir Alytaus krašte išrinktas Seimo narys Vytautas Bakas.

Susisiekus su tarybos nariais, kurie šiuo metu nepriklauso jokiam politiniam judėjimui ar frakcijai taryboje, savo planų jie atskleisti taip pat dar neskubėjo. Kandidatūrų į mero postą teikimo tikimasi iš tarybos nario Sigito Leonavičiaus, Česlovo Daugėlos. Apie planus kol kas kalbėti nenorėjo ir Gediminas Daukšys.

Iki šiol Alytuje žinomi keturi kandidatai

Anksčiausiai kandidatą į Alytaus miesto mero postą paskelbė Alytaus socialdemokratai, kurie išsirinko dabartinį Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį.

Antrasis paaiškėjęs kandidatas Alytuje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas, Seimo narys Robertas Šarknickas.

Paaiškėjo, kad į mero postą taikysis ir tarybos narė Laura Radzevičiūtė, kuri į rinkimus šįkart eis su Lietuvos regionų partija.

Savo kandidatą išsirinko ir Alytaus konservatoriai – juo pasirinktas tarybos narys Andrius Jučas.

Alytaus rajone – jau penki pretendentai

Alytaus rajono politinėje padangėje kandidatai į mero postą jau daugmaž žinomi. Šiuo metu Alytaus rajono tarybą sudaro penkių politinių jėgų atstovai – konservatoriai, socialdemokratai, Darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei naujai susiformavusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Rajono konservatoriai jau daugybę metų kandidatu į mero postą tvirtina dabartinį Alytaus rajono merą Algirdą Vrubliauską. Artėjančiuose savivaldos rinkimuose išimčių nebus ir šįkart.

Neseniai savo kandidatą į mero postą paskelbė ir Alytaus rajono socialdemokratai. Juo išrinktas šiuo metu Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo pareigas einantis Virgilijus Pranskevičius.

Darbo partijai Alytaus rajono mero rinkimuose atstovaus buvęs Seimo narys Raimundas Markauskas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga į mero postą delegavo Petrą Valiūną.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ Alytaus rajone į mero kėdę teiks Rasos Vitkauskienės kandidatūrą.

3 komentarai apie “Kokios dar politinės jėgos ir pavardės taikysis į Alytaus miesto ir rajono savivaldos postus?

  1. Darbo partijos Alytaus miesto skyriaus pirmininkas NE Kęstutis Ąžuolas!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Rašytojos….

  2. Alytaus miesto visuomenė labai silpnus reikalavimus kelia politikams. Trumpiau neskiria pono nuo politiko. Kur skirias. Politikai turi dirbt žmonėms, ponai žiūri savo ir artimų interesų. Tad per pasyvų palaikymą ypač nuo anos kadencijos įsibujoję negarbingi metodai. Kaip atskiri po politika negebėdami teikt tarybos svarstymui klausimų, vietoj to atviriausiu būdu skundinėja teisėsaugai ir tuo manipuliuoja siekia nuslopint neįtinkanąius. Yoač kad neprabiltų apie pramonės parko ir aerodromo rimtai neįveiklinant miesto labui, tikrasias priežastis. Ir kol kas su tuo taikstomasi, šių temų bijo ir žiniasklaida bei teisėsauga. Trumpiau iki rimtos savivaldos toli ir priartėt, kad ir nelabai stengias.

  3. Alytiškiai renkas ne politikus dirbt žmonėms, o kaip vergai ponus. Todėl šiam momente dar drysta su žmonėm susitikt seimo narys R.Šarknickas ir meras, kiti net nedrysta. O užtikrint miesto interesą aukščiau virš kitų, tokių oficialioj politikoj nėra. Net ir visuomenė nereikalauja, kad viešintų valdžia paskolas ir efektyviai miesto labui įveiklintų pustuštį pramonės parką ir aerodromo galingus potencialus. Kur įveiklinus miestas gali sėkmingai ir be paskolų vystytis. Bet geriau kaip vergsi dėl mažėjančių miesto likučių erzinsis. Kaip ir žiniasklaida šių temų bijo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *