Gyventojai apie Alytaus nakvynės namų kaimynystę: „Esame šios įstaigos klientų įkaitai“

„Tai didžiausia Alytaus gėda, o mes esame Alytaus nakvynės namų klientų įkaitai“, – taip  Alytaus nakvynės namų kaimynystę apibūdina aplinkiniai gyventojai, kuriems tenka kęsti neblaivių šios įstaigos klientų lėbavimus, triukšmą, meilės aktus ir gamtinių reikalų atlikimą čia pat po langais, nuolat jaustis nesaugiais ir baimintis dėl jų nuolatinių grasinimų ką nors žiauraus padaryti. Neapsikentę gyventojai pagalbos jau kreipėsi ir į pati Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį.

Jaučiasi esantys įkaitai

„Esame Alytaus nakvynės namų klientų įkaitai. Tai didelė Alytaus piktžaizdė, gėda. Mes čia gyvename 25-erius metus. Ramybę turėjome tik tada, kai šiai įstaigai vadovavo Albinas Minkevičius. Kai vadovavimą perėmė Artūras Galakvoščius, gyvename tarsi pragare. Ramybės neturime nei dieną, nei naktį“, – kalbėjo dėl saugumo sumetimų anonimu išlikti norėjusi moteris (Vardas, pavardė redakcijai žinomi).

Pasak jos, gyventojai bijo savo mažamečius vaikus išleisti pažaisti į kiemą. Esą nakvynės namų klientai pro langus svaido įvairius daiktus, šiukšles, kurie ne juokais gali sužaloti bet kurį praeivį.

Moteris pasakojo, kad tiek dienos, tiek nakties metu po langais alkoholis čia liejasi laisvai, čia pat atliekami gamtiniai reikalai, pakrūmėse tenka matyti net lytinius aktus.

Maža to, sudrausminti tokio kontingento asmenis praktiškai neįmanoma, mat tuoj pat jie imasi grasinti padaryti žiaurių dalykų.

Naktimis aplinkiniams gyventojams tenka klausytis ir neblaivių kaimynų dainų.

„Tai asocialūs asmenys, kuriems neegzistuoja jokie teisiniai dalykai. Jie nesupranta to, kad nuo 19 val. turėtų būti ramybės laikas, o nuo 22 val. – visiška tyla. Maža to, jau jų okupuotos ir mūsų laiptinės, palangės. Neįmanoma jų nuvyti ir nuo mūsų bendruomenės pirktų suoliukų. Man jau teko sulaukti grasinimų, kad ilgai negyvensiu.

Be to, šios įstaigos vadovybė visiškai nesirūpina tvarka. Įstaigos darbuotojai į skundus taip pat nereaguoja, tiesiog guli ant sofos, o kai jų paprašai sutramdyti savo klientus, vis gaunam atsakymą, kad esą ne jų teritorija ir ne jų rūpestis“, – situaciją dėstė moteris.

Kreipėsi į merą

Į Alytaus nakvynės namų pusę jau ne kartą buvo kviesti ir policijos pareigūnai, tačiau, moters tikinimu, ir jų pagalba teko nusivilti. Esą labai dažnai jie patys atveža neblaivius benamius iš įvairių aplinkinių rajonų ir juos tiesiog paleidžia prie nakvynės namų  teritorijos.

Galutinai persipildžius kantrybės taurei, gyventojų atstovai kreipėsi į Alytaus miesto merą N. Cesiulį, prašydami padėti įvesti tvarką savivaldybės įstaigoje.

N. Cesiulis jau turėjo susitikimą su įstaigos vadovu A. Galakvoščiumi, kurio metu buvo aptarta situacija, problemos ir galimi jų sprendimo būdai.

Moters tikinimu, po šio susitikimo situacija kiek aprimo, esą įstaigos vadovas nuo 19 val. įvedė komendanto valandą.

„Jau kelios dienos kaip galime ramiai miegoti, nes atėjus 17 val. užrakinamos durys, nors pats Galakvoščius mums kartojo negalintis varžyti žmonių teisių. Degradavusių, agresyviai nusiteikusių alkoholikų, kurie net nežino, kokios yra jų pareigos, teisės yra svarbios, o mūsų, aplinkinių dirbančių gyventojų, motinų, sėkmingai išauginusių po keletą vaikų, ne? “, – retoriškai klausė moteris.

Gyventojai reikalauja, kad Alytaus nakvynės namų teritorija būtų aptverta, esą taip nekiltų ginčų dėl to, kieno teritorija.

Meras kalbėjosi su direktoriumi

Meras N. Cesiulis buvo nuvykęs į susitikimą su gyventojais, kurie turi tokią nedėkingą Alytaus nakvynės namų kaimynystę.

„Praėjusią savaitę turėjau susitikimą ir su Alytaus nakvynės namų direktoriumi. Jis paaiškino susidariusią situaciją, aptarėme, kokių priemonių jis planuoja imtis, kaip tvarkysis su problema. Buvo keliamas klausimas ir dėl tvoros, per kurią nebūtų galimybės perduoti alkoholio.

Tai išties didelis iššūkis šalia šios įstaigos gyvenantiems gyventojams, norime, kad nakvynės namai neblogintų situacijos aplinkinių namų gyventojams. Direktorius pažadėjo rasti sprendimus“, –  komentavo meras.

Pasak jo, Alytaus nakvynės namų paslaugos yra reikalingos miestui, tačiau tai neturėtų kelti rūpesčių kitiems miesto gyventojams.

Direktorius: „Žinojo, kur kraustosi“

Tai, kad problemos gyvenant Alytaus nakvynės namų kaimynystėje išties egzistuoja, patvirtino ir pats A. Galakvoščius.

„Kai kurie nakvynės namų klientai – ne paties maloniausio kontingento. Per daugybę šios įstaigos gyvavimo metų, buvo visko. Buvo situacija ir dėl viešai atliekamo lytinio akto, tačiau tai vyko prieš maždaug trejus metus.

Visą blogybių sąrašą suplakus į vieną vietą, atrodo kad visa tai vyksta kasdien, tačiau taip nėra.

Kaip tik organizuojame susirinkimą su gyventojais šių problemų aptarimui. Tai darydavome ir anksčiau, tačiau kurį laiką jie nevyko, nes niekas į susirinkimus nebeateidavo.

Jeigu aplinkiniai gyventojai nori tvoros, tuomet reikės kreiptis į savivaldybę ir ieškoti finansavimo.

Blogai, kad tokia savivaldybės įstaiga ir socialiniai būstai yra viename pastate, bet taip jau yra nuo 1994-ųjų. Tie žmonės, kurie čia kraustėsi gyventi, jie juk žinojo, kur kraustosi“, – kalbėjo A. Galakvoščius.

Pasak jo, jau ne kartą buvo imtasi įvairiausių priemonių kai kurių nakvynės namų sudrausminimui, tačiau dauguma priemonių problemą išspręsdavo tik laikinai. Direktorius pabrėžė, kad tarp klientų yra ir turinčių rimtų psichinių sveikatos bėdų, o medicininė pagalba be jų sutikimo yra negalima.

„Sudėtinga, kai jų teisės yra aukščiau visuomenės. Žinoma, galima nutraukti paslaugas, tačiau kur tada tie žmonės eis? Iš daugybės blogybių kartais tenka rinktis mažiausią“, – sakė A. Galakvoščius.

Šiuo metu Alytaus nakvynės namuose paslaugos teikiamos maždaug šešioms dešimtims asmenų.

9 komentarai apie “Gyventojai apie Alytaus nakvynės namų kaimynystę: „Esame šios įstaigos klientų įkaitai“

  1. Čia tas pat kaip atsikraustyti gyventi prie tarptautinio aerouosto ir tikėtis, kad nebus triukšmo. Po to reikalauti nutraukti skrydžius. Dažnas girtuoklis yra neadekvatus, sunkus tų namų darbuotojų darbas.

  2. Dėkui už sveikinimą žurnalistams ,soc.darbuotojo dienos proga,tuo pačiu ir soc.būstu gyventojams.

  3. Ponia Donata, kuri skundžiasi prekiavo alkoholiu ir cigaretėmis tai tada nakveškės klientai tiko. Kai Galakvoščius pradėjo vadovauti įstaigai, jos “lariokas” buvo uždarytas. Žurnaliste, pasidomėkit.

    1. Deja, ponia Donata alkoholiu niekada neprekiavo. “Taškas” buvo nakvynės namuose, kurį uždarė meras.

  4. O tai nakvynės namų bosas tik tiek tegali pasiūlyt, tipo – “žinojo, kur kraustosi”? Tai gal tada išvis reikėtų paskelbt nakvynės namų ir aplinkines teritorijas gyvenimui netinkamomis ir palikt viską savieigai, nes nu o kam? Atleidžiam neįgalius direktorius, paliekam bomžams savivaldą ir tegu jie ten tvarkosi kaip jiems išeina, nes gi nieko daugiau padaryt negalima?

  5. Nera ten taip blogai,matem tam name ir šeimos daugiavaikės gyvena ir su vaikais lauke būna ir žaidžia ir jie vaikšto ramiai…Ir to namo gyventojų yra kurie su tais pačiais nakvynes namų gyventojais ir geria..Ir patys dar triukšmauja…Ir visur kameros stovi tiek prie nakvynes namų tiek ir prie namo… o prie laiptinės ant suoliuko 3kameros sedi ir stebi ir viską mato

  6. Tikrai taip ir kiek buvusi tam name…svečiuose būna jie ir lauke bet jie nesikabina prie žmonių. Manau kat ir namo gyventojai turi surasti konpromisa visi gyvena 25metai…Bet nebuvo taip kat tie gyventojai nakvynes namų butu nors prie vieno prilinde ir nukentėjo nuo jų…

  7. Komentuoja nakvynės namų gyventojas kam nepatinka kaimynystėje gaventi tai jūs pilną teisę turite nusipirkti butą 5 kambarių kitame rajone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *