Nors medaus – pilnos puodynės, bitininkui turguje stovėti nereikia

Bitininkas Vaidas Žvirblis džiaugiasi, kad su žmona Egle iš miesto persikėlė gyventi į kaimą Alytaus rajone, kur užsiima bitininkyste ir augina danielius. Alytaus rajono savivaldybės nuotraukos.

Medaus – pilnos puodynės, ir turguje su stiklainiais stovėti nereikia. Bitininkas Vaidas Žvirblis džiaugiasi, kad su žmona Egle iš miesto persikėlė gyventi į kaimą Alytaus rajone. Čia šeima atrado veiklą, kuri teikia džiaugsmą ir tapo pragyvenimo šaltiniu. Atnaujintoje ir gražiai prižiūrimoje senelių sodyboje jie augina bites ir danielius.

Paliepių kaimo (Alytaus r.) ūkininkas Vaidas Žvirblis su žmona Egle užsiima bitininkyste. Tačiau turgavietėse su stiklainiais nebestovi: prieš trejus metus šeima sukūrė medaus dovanų pagal individualius užsakymus interneto svetainę. Per tą laiką išpilstytas ir į specialias pakuotes supakuotas medus pasiekė Italiją, Vokietiją, Prancūziją, Skandinavijos šalis, Izraelį, Didžiąją Britaniją.

Tačiau nauja veikla V. Žvirblį privertė pasukti galvą, ką daryti su padidėjusiu elektros energijos vartojimu.

„Daug jos sunaudoju, vidutiniškai po tūkstantį kilovatvalandžių per mėnesį. Elektros reikia ir medaus paruošimo įrangai, ir šaldikliams, kuriuose laikomi koriai, ir namui bei darbo patalpoms šildyti“, – sakė Vaidas.

2019-aisiais jis pasistatė 10 KW galios saulės jėgainę ir dabar ji beveik atsipirko. Prieš trejus metus V. Žvirblis už jėgainę sumokėjo 11 tūkst. eurų. Tačiau galios trūko, tad šiemet ant namo stogo šeima iškėlė dar 5 KW galios saulės modulius, kurių kiekvienas be kompensacijos kainavo po tūkstantį eurų.

Šiuo metu ūkininkas rezerve yra sukaupęs apie 900 kWh elektros energijos.

Pasak V. Žvirblio, galbūt to ilgam pakaks, nes jėgainės galios kasdieniam naudojimui vis dar pakanka. „Kol kas nekeičiu ir sutarties, sudarytos su „Enefit“ dėl elektros tiekimo už biržos kainą. Šiemet sausį, kai jėgainės rezervas pasibaigė, paklojau už elektrą 260 eurų, bet dabar galios pakanka, o kokie bus kainų pokyčiai biržoje, dar nežinia“, – sakė Vaidas.

„Lietuvos ryto“ žurnalistės Audrės Srėbalienės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.