Energetikos krizė smogia ir Alytaus verslininkams: įmonės planuoja taupyti

Pasaulį krečianti energetikos karštinė iššūkių kelia ir Alytaus verslininkams, todėl Alytaus miesto savivaldybėje surengtas vietos savivaldos ir miesto verslo atstovų susitikimas.

„Matome, kas vyksta pasaulyje, ir mums, kaip miestui, ir jums, kaip verslui, nėra lengva. Ministerija neturi aiškaus plano nei žmogui, nei verslui“, – dialogą pradėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. Jis pristatė, kokias taupymo priemones planuoja miestas ir išklausė verslininkus apie juos laukiančius iššūkius.

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė pristatė, kas padėtų išspręsti susidariusią situaciją.

„Greičiausia ir per COVID-19 išbandyta priemonė – prastovų mechanizmas, bet kaip jį sukontroliuoti šiuo laikotarpiu, yra klausimų, nes tai palies visos Lietuvos verslą. Kol kas galimybių padėti verslui be kovo mėnesio nėra“, – nenudžiugino D. Matukienė.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys ir verslininkas Sigitas Leonavičius kėlė klausimą, kodėl Vyriausybė nemezga dialogo su verslininkais.

Apie Alytaus mieste laukiančius šildymo kainų pokyčius kalbėjo Alytaus šilumos tinklų generalinis direktorius Mindaugas Neverdauskas. Jis paaiškino, kaip skaičiuojama šildymo kaina, kokius išteklius sukaupė jo vadovaujama įstaiga.

Susitikimą inicijavęs gamyklos „Astra“ valdybos pirmininkas Semionas Bondarevas papasakojo apie įmonės planus šildymą dujomis pakeisti į šildymą propano butanu.

Savo iššūkiais dalijosi ir kito verslo atstovai – aptartos galimybės dar labiau išnaudoti saulės elektros energiją.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Energetikos krizė smogia ir Alytaus verslininkams: įmonės planuoja taupyti

  1. Yra vieni verslininkai dirba firmose ir neturi laiko su valdžiom diskutuot. Kita dalis prie visų valdžių diskutuoja ir neaišku kada firmose dirba. Ypač taryboj esančių atskirų verslo lyderių iškalbinga elgsena. Negeba kompetentingai trikt tarybai siūlomų svarstyt klausimų, apart skūst kas kiek bando teisėsaugai. Būnant politikų per privatų ieškinį slopint kaip už politiko asmens įžeidimą neįtikantį visuomeninką, kad drysta miesto labui iškelt klaysimus dėl aerodromo-orlaivio interesų sasajų, rimtai neapkrauto pramonės parko įpatumų. Turinčių strateginę reikšmę miesto vystymui. Ant tiek išmandrėję šiam vergų kaimuke reguliuoja kam kiek kalbėt. Blogai, kai alytiškiai nežiūri ką ant savo kailių renkas į valdžią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *