Muziejuje – Alytaus šaknų turinčio skulptoriaus akmens ir medžio skulptūrų paroda

Rugsėjo 24 d., šeštadienį,17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bahato akmens ir medžio skulptūrų parodą. S. Bahatas gimė 1928 m. Alytuje, advokato Mendelio Bokšickio šeimoje. 1939 m. šeima persikėlė gyventi į Vilnių. Antrojo pasaulinio karo tragiški įvykiai įsuko šeimą į savo verpetą. Visi šeimos nariai pateko į Vilniaus getą, kuriame žuvo abu tėvai. S. Bahatą išvežė ir kalino keliose koncentracijos stovyklose Estijoje, vėliau Štuthofe, Lenkijoje.

Po Antrojo pasaulinio karo S. Bahatas išvyko į Izraelį, dalyvavo nepriklausomybės kare. Baigęs mokslus, dirbo inžinieriumi gynybos pramonės įmonėse. Išėjęs į pensiją užsiėmė mėgstama veikla – pradėjo kurti skulptūras. S. Bahato asmeninis pavyzdys įveikiant visus gyvenimo sunkumus yra žmogiškumo ir nepalaužiamos stiprybės liudijimas. Prieš ketverius metus Izraelyje apie S. Bahato gyvenimą sukurtas dokumentinis filmas „The sunshines for me as well“, išleista biografinė knyga „Nuo vaikystės rojaus iki pragaro, ir atgal“. S. Bahato draugų iniciatyva ši knyga išversta į lietuvių kalbą, parodos atidarymo metu ji bus pristatyta lankytojams.

Parodose S. Bahatas pradėjo dalyvauti nuo 1989 m. Surengė virš dvidešimt individualių parodų Izraelyje. 2012 m. jo kūrinių parodos pristatytos Vilniuje, Kaune, Ukmergėje ir Alytuje. Taip pat jo darbai pristatyti grupinėse parodose JAV, Japonijoje, Vietname, Austrijoje, Italijoje ir Prancūzijoje. Darbai įvertinti keliais tarptautiniais apdovanojimais.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *