Komunalinių paslaugų sąskaitų už rugpjūtį alytiškiams teks palūkėti: jas gaus viename voke

Apie jau rugsėjį alytiškių laukiančius pokyčius komunalinių sąskaitų srityje informavo UAB „Dzūkijos vandenys“ Ekonomikos ir pardavimų departamento direktorius Tomas Valatka, Alytaus šilumos tinklų komercijos direktorė Kristina Pivarauskienė ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovas Povilas Turčinavičius.

Jau rugsėjį alytiškiai sąskaitas už kai kurias komunalines paslaugas gaus viename voke, o vėlyvą rudenį Alytaus miesto centre, buvusiose Pedagoginės-psichologinės tarnybos patalpose, turėtų pradėti veikti ir bendras klienų aptarnavimo centras. Tikimasi, kad kitąmet galėtų startuoti ir bendra internetinė klientų aptarnavimo platforma.

Už rugpjūčio mėnesį „Alytaus šilumos tinklų“ ir „Dzūkijos vandenų“ sąskaitos bendrus šių įstaigų klientus pasieks kiek vėliau – skaitmeninės sąskaitos – rugsėjo 12 dieną, o popierinės – rugsėjo 20 d., tad visi norintys gauti sąskaitas greičiau, kviečiami užsisakyti sąskaitas, siunčiamas elektroniniu būdu.

Popierines sąskaitas gauna apie 18 tūkst. „Alytaus šilumos tinklų“ paslaugų vartotojų. Maždaug apie pusė „Dzūkijos vandenų“ klientų taip pat pageidauja gauti popierines sąskaitas. Alytaus regiono aplinkos tvarkymo centras turi apie 28 tūkst. klientų, iš jų 20 tūkst. iki šiol gauna popierines sąskaitas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovas Povilas Turčinavičius pažymėjo, kad sąskaitos gyventojams išsiųstos dar metų pradžioje, tad gyventojai naujų sąskaitų bendrame voke sulauks jau tik kitąmet.

„Popierines sąskaitas gyventojai jau gaus viename voke, pažymėtame logotipu „Mano Alytus“. Kiek vėliau, tikimės jau gruodį, paslaugas pradėsime teikti bendrame klientų aptarnavimo centre, Pulko g. 1. Jame dirbs darbuotojų iš kiekvienos įstaigos, tad gyventojams nebereikės važiuoti į kiekvienos būstinę atskirai.

Kitų metų eigoje startuosime jau ir su nauja klientų savitarnos svetaine, kur klientai galės gauti ne tik reikiamą informaciją, bet ir teikti užklausas, pasirašyti sutartis, užsisakyti reikiamas paslaugas, apmokėti sąskaitas“, – situaciją pristatė Alytaus šilumos tinklų komercijos direktorė Kristina Pivarauskienė.

Tiesa, gavę sąskaitas viename voke vartotojai jas apmokėti galės taip pat, kaip ir ankščiau – „Perlo“ terminaluose, prekybos centrų kasose ar per elektroninę bankininkystę.

Tačiau svarbiausia žinia yra ta, jog sąskaitas apmokėti klientai labai patogiai galės ir internetu „Viena sąskaita“ platformoje. Apmokant „Alytaus šilumos tinklai“, „Dzūkijos vandenys“ ir „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ sąskaitas šioje platformoje nebus taikomi jokie administravimo mokesčiai.

„Alytaus šilumos tinklai“, „Dzūkijos vandenys“ ir „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ įgyvendinti projektą „Mano Alytus“, siekdami gyventojams paslaugas paversti dar kokybiškesnėmis ir patogesnėmis, o taip pat ir taupydami sąskaitų siuntimo išlaidas, mat pašto pristatymo išlaidos gerokai išaugo, ženkliai padidėjo „Lietuvos pašto“ įkainiai.. Anksčiau prie projekto „Mano Alytus“ prisidėti ketino ir „Alytaus butų ūkis“, tačiau ilgainiui įstaiga šių planų atsisakė.

UAB „Dzūkijos vandenys“ Ekonomikos ir pardavimų departamento direktoriaus Tomo Valatkos teigimu, minėtose savivaldybei priklausančiose patalpose, kur bus įkurtas bendras klientų aptarnavimo centras, šiuo metu vykdomi remonto darbai, kurie atsieis apie 60 tūkst. eurų.

„Siekiant plėtoti paslaugų tiekimą savitarnos svetainėje, klientų duomenų perkėlimas į ją būtų neišvengiamas kiekvienai įstaigai. Šios svetainės projekto įgyvendinimas greičiausiai kainuoti galėtų ne mažiau kaip dar 50 tūkst. eurų“, – kalbėjo T. Valatka.

K. Pivarauskienė pažymėjo, kad kalbant apie šio projekto atsipirkimą, tai sąskaitų viename voke siuntimas atsiperka iš karto, o bendro klientų aptarnavimo centro ir savitarnos svetainės investicijų atsipirkimo reikės laukti keletą metų, tačiau gyventojams paslaugos konkrečiai dėl šio projekto įgyvendinimo nebus branginamos.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *