Ypatinga Rugsėjo pirmoji – dviem Alytaus mokykloms

 

Ypatinga Rugsėjo 1-oji šiemet nuskambėjo dviem Alytaus mokykloms – 45-ąjį jubiliejų šiemet mininčiai Vidzgirio progimnazijai ir Tūkstantmečio mokykla tapusiai Senamiesčio pradinei mokyklai. Abi įstaigos naujus mokslo metus pasitinka išaugusiais mokinių skaičiais, erdvių pasikeitimais ir atsinaujinimais.

Jubiliejinei mokyklai – apvalūs skaičiai ir atsinaujinimai

Jubiliejų mininti Vidzgirio progimnazija šiemet sulaukė virš pusšimčio daugiau mokinių nei praėjusiais metais – šiemet jų – apvalus skaičius – 300. Šioje mokykloje šiemet mokysis ir 15 vaikų iš Ukrainos.

„Šiemet švenčiame mokyklos 45-ąjį jubiliejų. Jį pasitinkame atsinaujinę – turime trumpojo sustojimo aikštelę-žiedą, ant mūsų mokyklos stogo apsigyveno 80 tūkst. bičių. Tikimės pozityvių, gražių ir kuo didesnių pasiekimų metų. Džiugu, kad kaip bendruomenė augam, didėjam, tėveliai mumis pasitiki. Atgimsta Vidzgiris ir tuo labai džiaugiuosi“, – sakė Vidzgirio progimnazijos direktorius Artūras Čiurlionis.

Mokyklos vadovas mokyklos gyvavimo pradžią susiejo su savo svarbiu gyvenimo etapu – 1977-asiais jis pirmą kartą žengė į mokyklą, o šiemet jam kaip istorijos mokytojui – jau 25-asis rugsėjis.

Mokyklos Rugsėjo pirmosios šventėje apsilankė ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, vicemerė Jurgita Šukevičienė ir tarybos narys, buvęs ilgametis šios mokyklos vadovas Valdas Račkauskas.

„Labai džiugu, mokykla auga. Šįkart – 300 mokinių. Matydamas jaunąją kartą – paruošiamukus, pirmokus, pirmą kartą praveriančius mokyklos duris, labai didžiuojuosi. Matau aštuntokus, kurie paskutinį rugsėjį praveria šios mokyklos duris. Linkiu įdomių pamokų, gerų mokytojų ir kad nebūtų gėda tėvams pasakyti, kokį pažymį gavote.

Mieli mokytojai, dar vienas rugsėjis ir dar vieni jauni žmonės, kurie atėjo nemokėdami rašyti, skaityti, skaičiuoti, nežinodami dar labai daug dalykų. Tai tarsi maži akmenėliai, kurie gludinami tampa ryškiais deimantais. Sėkmės ir kantrybės Jums ir kad mokytojo profesija prestižinė būtų ne tik žodžiuose, bet ir gyvenime.

O Jūs tėveliai, džiaugiuosi su jumis kartu, ir užjaučiu, nes, kuo vaikai ateina į vyresnę klasę, tuo namų darbai jums tampa sunkesni“, – kalbėjo meras N. Cesiulis.

Jis pasidžiaugė, kad dar prieš dvejus metus šios mokyklos erdvės pradėjo gerokai keistis – įrengtas liftas, nauja sporto salė, šiemet jau yra ir nauja trumpojo sustojimo aikštelė.

Meras įteikė padėkas tiems mokiniams ir mokytojams, kurie prisidėjo prie „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė“ iniciatyvų – Agotai Viselgaitei, Andrėjai Gecevičiūtei, Smiltei Muzikevičiūtei, Liepai Večkytei ir mokytojoms Dianai Marculevičei bei Laimai Kivarienei.

Sveikinimo žodį tarė ir tarybos narys Valdas Račkauskas.

„Mielieji, visuomet Rugsėjo pirmoji įneša nerimo tiems, kurie eina į mokyklą, kurie ruošiasi dirbti mokykloje ir tokiems kaip aš. Mes savo darbą jau padarėme. Noriu, kad tas nerimas peraugtų į didžiulį ryžtą siekti užsibrėžtų tikslų, žinių, kad savo veikla, žiniomis garsintumėte ne tik šią mokyklą, bet ir miestą bei Respubliką.

Linkiu visiems kuo geriausios sėkmės, o mokytojams sakau: „Jūsų rankose – ateitis, kokią ją sukursite, taip mes ir gyvensime“, – kalbėjo V. Račkauskas, vildamasis, kad mokykla yra ir bus geriausia mieste.

Tūkstantmečio mokykloje – vaikų rekordas ir nauja erdvė

Šie mokslo metai ypatingi ir Senamiesčio pradinei mokyklai. Šiemet ši įstaiga yra vienintelė iš pradinių Alytaus miesto mokyklų, patekusių į Tūkstantmečio mokyklų programą. Be to, naujus mokslo metus mokykla pasitinka su nauja erdve.

„Labai džiaugiamės, kad į mokyklą susirinkome visi ir kad turime galimybę kartu paminėti Rugsėjo 1-ąją. Šiais metais startuojame su nauja erdve – sensorine relaksacijos erdve. Vaikus kviesime išrinkti jai pavadinimą. Tikimės, kad visame šiame emocijų pasaulyje kiekvienas ras erdvę mokykloje pailsėti ir atsipalaiduoti“, – sakė Senamiesčio pradinės mokyklos direktorė Jolita Petkevičienė.

Šiemet ši mokykla savo klases vaikais užpildė maksimaliai – dvi priešmokyklinės grupės, pirmokų, antrokų klasės taip pat pilnos komplektacijos. Iš viso mokykloje mokosi 312 vaikų.

Tuo pasidžiaugė ir meras N. Cesiulis.

„Pasakysiu dalyką, kurio, tikėtina, nežinojote, bet dabar sužinosite. Alytuje yra viena mokykla, į kurią nori savo vaikus leisti dvigubai daugiau tėvų nei gali į ją patekti.

Ši mokykla nėra įspūdinga nei savo išvaizda, nei savo sienomis, nei savo klasėmis, tačiau į ją vis tiek tėvai nori atvesti tai, ką turi brangiausio – savo vaikus. Mes niekada nesutalpinsime Senamiesčio pradinėje mokykloje tiek vaikų, kiek nori jų čia patekti ir ugdytis.

Stebėjau paruošiamukus, pirmokus ir ketvirtokus. Paruošiamukai įsikibę tėvams į rankas ir vis atsisuka pasižiūrėti, ar tėvai šalia. Tikėtina, tuoj bus ašarų, kai paleisite juos į klases. Pirmokai, antrokai drąsiai dainuoja, šoka, o ketvirtokai kalbasi apie prabėgusias vasaros atostogas ir reikalus Instagrame.

Linkiu įspūdingų metų, mat visai neseniai priėmėme sprendimą, kad ši mokykla bus Tūkstantmečio mokykla. Labai daug investuosime į mokytojus. Gal mažiau į patalpas, tačiau juk ne jos vaikus moko, o mokytojai. Labai tikiuosi, kad jūs, mieli mokytojai, birželį nebūsite taip pavargę kaip rugsėjį“, – kalbėjo meras.

Kartu su juo į Senamiesčio pradinės mokyklos Rugsėjo 1-sios šventę atvyko ir Alytaus mero pavaduotojas Povilas Labukas, mero patarėjas Saulius Ivoška, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Tėvų bendruomenės vardu Senamiesčio pradinės mokyklos bendruomenę su Rugsėjo 1-ąja pasveikino ir mokyklos tarybos pirmininkas Saulius Ivoška.

„Labai noriu pasidžiaugti, kad mes ir mūsų vaikai gali drąsiai atverti mokyklos duris, nes žinome, kas vyksta Ukrainoje. Su ta laisve ir galimybėmis, kurias mes turime ir saugokime šias vertybes. Gražios Rugsėjo 1-sios ir dar gražesnių mokslo metų“, – sakė S. Ivoška.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.