Alytaus ligoninėje oficialiai atidarytas vienintelis Pietų Lietuvoje Geriatrijos skyrius

Trečiadienį Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje oficialiai duris atvėrė Geriatrijos skyrius, kurio veiklą gerokai atitolino pasaulį užklupusi pandemija. Apie pusantro milijono eurų atsiėjęs skyrius yra vienintelis toks Pietų Lietuvos regione. Per šešiasdešimt sulaukę ir įvairių ligų puokštę turintys alytiškiai čia galės gauti įvairias sveikatos priežiūros paslaugas po vienu stogu.

Geriatrijos skyriui – 1,5 milijono eurų

„Labai džiugi diena. Mes karts nuo karto per metus ar du pagražiname ligoninės patalpas, pageriname paslaugas mūsų pacientams, darbo sąlygas mūsų darbuotojams. Šiandien išplėtėme geriatrijos paslaugas Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje“, – trumpai per oficialią Geriatrijos skyriaus atidarymo ceremoniją kalbėjo ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

Prieš kelerius metus korpusas, kuriame šiuo metu įkurtas Geriatrijos skyrius, atrodė visiškai kitaip ir tą puikiai prisimena Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

„Šios patalpos ilgą laiką nebuvo naudojamos galbūt nuo Akušerijos ir ginekologijos skyriaus iškėlimo laikų. Iš pradžių dėmesį skyrėme mūsų jaunajai kartai, atidarėme Vaikų ligų skyrių. Tada buvo svajonė ką nors nuveikti vyresnių gyventojų labui, nes šiandien lėtinių ligų turintys pagyvenę žmonės kažkada statė mūsų miestą. Tarybai pritarus, gavome beveik 1,5 milijono eurų investiciją, ir dabar čia turime dvidešimt lovų ir surinktą profesionaliausią kolektyvą visoje Pietų Lietuvoje. Linkiu, kad šiame skyriuje niekada nereikėtų nieko gydyti ir visi būtų sveiki, nors suprantu, kad tai utopinė mintis. Kuo geresenių paslaugų čia ir kuo geresnių žmonių atsiliepimų“, – atidarymo metu kalbėjo N. Cesiulis.

Pasidžiaugti besiplečiančiomis sveikatos priežiūros paslaugomis gyventojams atvyko ir Seimo narys Robertas Šarknickas.

„Besibaigiant vadovavimo ligoninei kadencijai, padarėte didelį darbą. Ligoninė labai pasikeitė ir ji gali lygiuotis į kitas regionines ligonines tiek kokybe, tiek darbuotojų profesionalumu. Šis pastatas yra ypatingas tuo, kad keletą dienų šiose patalpose teko gulėti su dukra. Nuo to laiko viskas čia pasikeitė kardinaliai. Linkiu, kad šiose gražiose patalpose ir patys darbuotojai nebūtų užmiršti, nes tai svarbiausias turinys“, – kalbėjo Seimo narys.

Geriatrijos skyriaus įrengimo ir remonto darbus atliko Alytaus rajone veikianti statybų įmonė „Expolita“. Jos vadovas Karolis Arbačiauskas ligoninės vadovui įteikė simbolinį Geriatrijos skyriaus raktą ir dėkojo už galimybę prisidėti prie šio projekto.

Kad darbai Geriatrijos skyriuje vyktų sklandžiai, kad sektųsi gyventojams teikti paslaugas, Alytaus dekanas Artūras Užupis palaimino skyriaus erdves ir čia dirbsiantį kolektyvą.

„Esame katalikai, krikščionys, nuolat šaukiamės Dievo, o ypač kai ištinka liga ar bėda. Taigi, dėkokime Dievui, kol esame sveiki ir būkime vieni kitiems geri“, – sakė dvasininkas.

Vienintelis skyrius Pietų Lietuvoje

Geriatrijos skyrius – naujas projektas visoje Alytaus apskrityje. Tokius skyrius iki šiol turėjo didieji šalies miestai – Kaunas, Vilnius.

Visa skyriaus infrastruktūra skrupulingai pritaikyta senyvo amžiaus žmonėms su įvairiais sveikatos sutrikimais, negaliomis. Čia stovi specialios lovos, kėdės, tualetai, dušai pritaikyti naudotis tiek gulint, tiek sėdint, tiek stovint. Koridoriuose jau išrikiuotos naujutėlaitės vaikštynės.

Čia įrengtos šešios dvivietės ir aštuonios vienvietės palatos garbaus amžiaus pacientams, turintiems įvairių ligų. Jiems paruošta dvidešimt lovų. Įrangos dar laukia ergoterapijos ir kineziterapijos kabinetai.

Įrengta ir jauki virtuvėlė, kur senoliai galės leisti laiką bendraudami, valgydami. Čia ypatingas dėmesys bus skiriamas ir sveikai, kiekvienam individualiai pritaikytai mitybai.

Čia dirbs visa komanda – socialinis darbuotojas, psichologas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, vidaus ligų gydytojai.

Visos būtiniausios medicininės paslaugos bus teikiamos čia pat, vietoje, todėl pacientų nereikės niekur vežti, kelti, kad būtų atliktos echoskopijos, rentgeno nuotraukos, reabilitacijos ar kitos paslaugos.

Be to, pacientai po gydymo bus tikslingai nukreipiami kitoms paslaugoms, kurios jiems priklauso. Bus suteikiama visa informacija ir apie slaugos paslaugas namuose.

Planuojama šiais klausimais glaudžiai bendradarbiauti su pirmojo lygio sveikatos priežiūros įstaigomis, su šeimos gydytojais ir pacientų artimaisiais.

Pirmųjų pacientų Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Geriatrijos skyriaus kolektyvas lauks jau nuo rugsėjo 1 dienos. Šiam skyriui vadovaus vidaus ligų gydytoja Vilma Lankininkienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *