Stalo žaidimų festivalis „Pine Con 2022“ Druskininkuose jau šeštą kartą suburs stalo žaidimų gerbėjus

Paskutinį vasaros savaitgalį stalo žaidimų entuziastai rinksis į Druskininkus, kur vyks jau šeštasis stalo žaidimų festivalis „PineCon 2022“. Renginio dalyvių lauks dvi dienos su stalo ir vaidmenų žaidimais, turnyrais, naujausių žaidimų pristatymais ir kitomis stalo žaidimų kultūrą populiarinančiomis veiklomis.

Šiais metais „PineCon 2022“ paaiškės garsiųjų stalo žaidimų „Catan“ ir „Carcassonne“ Lietuvos čempionai – „Brain Games“ rengiamų nacionalinių čempionatų nugalėtojai iškovos teisę atstovauti Lietuvai pasaulio čempionatuose Maltoje ir Vokietijoje. Kurį laiką dėl pandemijos nevykę kasmetiniai čempionatai yra labai laukiami šių stalo žaidimo mėgėjų – į „Catan“ jau dabar užsiregistravęs didžiausias iki šiol nacionaliniuose čempionatuose dalyvių skaičius. Registracija į abu čempionatus – www.brain-games.lt svetainėje.

Šiemetinis festivalis pasižymi naujai išleidžiamų lietuviškų stalo žaidimų ir jų prototipų gausa. Žinodami, kad Lietuvoje yra daug talentingų kūrėjų ir stalo žaidimų entuziastų, leidykla „Terra Publica“ paskelbė stalo žaidimų prototipų konkursą „Dust off“, kurio metu tikisi atrasti potencialų 2023 metų bestselerį. Penki įdomiausi žaidimai jau atrinkti– „PineCon“ festivalyje prototipų kūrėjai pristatysjuos renginio dalyviams, o renginio pabaigoje ir paaiškės pagrindinis konkurso nugalėtojas. Autoriui, kurio žaidimas atitiks leidyklos viziją ir pavergs konkurso komisijos narių širdis, leidykla padės išleisti žaidimą į plačiąją rinką.

Konvente taip pat bus galima išbandyti šiais metais pasirodysiančius lietuviškus stalo žaidimus. „Marijampolė“ – tai edukacinis strateginis stalo žaidimas apie Marijampolės miesto plėtrą, kurį dar šiais metais išleis „Protagonistas“. Pasak žaidimo kūrėjų, jų tikslas – ne tik šviesti jaunąją kartą, tačiau ir suteikti puikių įspūdžių strateginių stalo žaidimų fanams. Kitas lietuviškas stalo žaidimas, šias metais debiutuosantis ir prestižinėje Eseno stalo žaidimų parodoje – „Cheesy Heist“.Tai išdykęs lietuvių kūrėjų „DEME GAMES“ kortų žaidimas apie sūrį, kates ir peles, kuriame žaidėjai blefuoja, sabotuoja, vagia iš kitų žaidėjų ir stengiasi būti pirmieji, surinkę 5 sūrio korteles bei atsikratę visų katės kortų iš savo rankų. Taip pat bus galima išbandyti stalo žaidimų kūrėjų klubo „Prototipas“ paruoštus stalo žaidimų prototipus ir naujausius „Terra Publica“ lietuvių kūrėjų žaidimus.

„PineCon“ taip pat svečiuosis „Rikis“ – vienos aktyviausių Lietuvos stalo žaidimų bendruomenių atstovai pristatys kolekcinius kortų žaidimus (TCG), tarp kurių – populiarieji „Pokemon TCG“ ir „Flesh and Blood“. Šių žaidimų turnyruose drąsiai galės dalyvauti ir naujokai. „Manohobis.com“ pakvies susipažinti su naujausiais stalo žaidimais ir susirungti epinėse „Summoner Wars“ kovose. Sugrįžta praėjusiais metais didelio populiarumo susilaukęs „Klask“ turnyras, o „Žaidimo meistrai“ konventui paruošė LARPG –„kabinetinį“ vaidmenų žaidimą su vampyrų tematika.

Renginio dalyviai taip pat tradiciškai galės išmėginti jėgas „Akmens, popieriaus, žirklių“ turnyre, protmūšyje, vaidmenų žaidimų sesijose, išbandyti sėkmę loterijoje ir kitose veiklose. „PineCon pasikalbėjimai“ pakvies į diskusiją apie stalo žaidimų kūrimą – joje dalyvaus ir žinomiausias lietuvių stalo žaidimų kūrėjas Urtis Šulinskas, kurio žaidimas „Speedy Roll“ laimėjo „Kinderspiel des Jahres“  – prestižinį „Metų žaidimo vaikams“ apdovanojimą.

Festivalis nemokamas, išskyrus kai kuriuos turnyrus, renginys vyks Druskininkų jaunimo užimtumo centre (JUC), renginio programa –www.pinecon.lt

Asociacijos Druskininkų stalo žaidimų klubo informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.