Žemės mokesčiai Alytaus rajone: žemės ūkio paskirčiai tarifą sumažino

Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta nustatyti nuomos mokesčio už valstybinę žemę tarifo dydį 2022 metams.

Žemės ūkio paskirties žemei buvo numatyta, kaip ir anksčiau taikyti  1 proc. žemės vertės mokestį, tačiau savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas pasiūlė, o tarybos nariai pritarė, kad reikia atsižvelgti į tai, jog šiemet žemės rinkos vidutinė vertė, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo, taigi žmonėms tekstų mokėti žymiai brangiau. Sumažinus nuomos mokesčio koeficientą iki 0,85 proc., gyventojai praktiškai nepatirs nuostolio, mokestis nepadidės.

Mėgėjų sodų žemei nustatytas 1 proc. žemės vertės mokestis, gyvenamųjų teritorijų žemei – 0,6 proc.; komercinei žemei – 1 proc.; pramonės ir sandėliavimo paskirties žemei – 2 proc.; garažų bendrijų ir garažų savininkų naudojamai žemei – 2 proc.; apleistai, nenaudojamai žemei arba žemei, kurioje stovi nenaudojamais, naudojamais ne pagal paskirtį, apleistais arba neprižiūrimais pripažinti pastatai (patalpos) ir statiniai, – 4 proc. žemės vertės. Bažnyčių ir šventorių užimtai žemei bei sklypams, taip pat žemei prie pastatų ir statinių, priklausančių religinėms bendrijoms, išskyrus žemę, naudojamą žemės ūkio veiklai, nustatyta taikyti  0,1 proc. žemės nuomos mokesčio tarifą.

Alytaus rajono savivaldybės teritorija  nuo 2011 m. suskirstyta į 24 žemės verčių zonas. Jose žemės ūkio paskirties žemės vertė didėja nevienodai: didžiausia vertė yra priemiestinių sklypų: pvz.,  Miklusėnų k. – 3820 eurų už 1 ha,  Daugų  mieste – 5620 eurų už 1 ha, o štai nutolusioje nuo Alytaus  Raitininkų seniūnijoje – 1960 eurų už 1 ha.

Juridiniai asmenys žemės nuomos mokestį apsiskaičiuoja patys, mokesčių deklaracijas dviem egzemplioriais iki einamųjų metų spalio 15 d. pateikia savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriui.

Už fizinių asmenų žemės nuomos mokesčio dydžio apskaičiavimą ir mokesčių mokėtojų informavimą atsakinga savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Zita Jadeškienė (te. Nr. 8-315 69013).Mokesčių deklaracijas jai reikia pateikti iki einamųjų metų lapkričio 1 d.

Fiziniai ir juridiniai asmenys dėl žemės kadastro duomenų patikslinimo papildomai priskaičiuotą ar perskaičiuotą žemės nuomos mokestį turi sumokėti ne vėliau, kaip per 30 dienų po duomenų patikslinimo.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *