Nedarbo lygis už Lietuvos ir sostinės mažesnis ir Alytaus rajone: kuriamos ir naujos darbo vietos

Alytaus rajono savivaldybėje šiemet įregistruoti 1283 ūkio subjektai. Tai – smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, kuriose dirba nemaža dalis rajono gyventojų. Verslo taryba, kurios pirmininkas yra savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, siekia kurti ir nuolat gerinti verslo plėtrai palankią aplinką bei sąlygas, skatina smulkaus ir vidutinio verslo įmonių konkurencingumą.

Remia smulkų ir vidutinį verslą

Įgyvendinant  Smulkaus ir vidutinio verslo programą, pernai įmonėms paskirstyta beveik 90 tūkst. eurų paramos lėšų.  Pagal skirtingas paramos priemones teikiami prašymai dėl naujų darbo vietų sukūrimo  kompensavimo, dėl naujos įmonės steigimo išlaidų kompensavimo, dėl naujai kuriamų arba nuomojamų interneto svetainių diegimo ir administravimo konsultacinių paslaugų išlaidų kompensavimo, dėl dalyvavimo Lietuvoje ir užsienyje vykstančiose parodose, mugėse ir verslininkų misijose išlaidų kompensavimo,  dėl konsultacijų buhalteriniais klausimais pirmaisiais verslo metais išlaidų kompensavimo, konsultacijų dėl verslo planų, investicinių projektų, paraiškų ir kitų reikiamų dokumentų finansinei paramai gauti rengimo išlaidų kompensavimo, dėl infrastruktūros verslui sukūrimo (pritaikymo) išlaidų kompensavimo. Paraiškų teikėjai deklaravo per pastaruosius 12 mėnesių sukūrę 67 naujas darbo vietas.

Rugpjūčio 1 d. duomenimis nedarbo lygis Alytaus rajone sudarė 8,6 proc. (bedarbių dalis tarp darbingo amžiaus gyventojų). Šalies nedarbo lygio vidurkis – 9,1 proc., registruotas nedarbas Vilniuje – 8,9 proc. Tarp Alytaus apskrities savivaldybių mažesnis nedarbo lygis liepos mėnesį pasiektas tik Varėnos rajone – 7,4 proc. Druskininkuose – 9,4, Lazdijų rajone – 13,5 proc.

Alytaus rajono savivaldybė taiko aktyvius į darbo rinką nukreiptus veiksmus: jau keletą metų savivaldybės vadovai inicijuoja susitikimus su rajone veikiančių įmonių darbuotojais, įgyvendina ilgalaikių bedarbių grąžinimo į darbo rinką programas, padeda rajono gyventojams rasti darbą.

Meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad nedarbo rodiklių dinamika Alytaus rajono savivaldybėje išlieka teigiama. Pokytis per  pastarąjį mėnesį sudarė + 0,2 proc., tačiau išlieka aktualios struktūrinės nedarbo problemos. Tai – nepakankama finansinė motyvacija, darbo ieškančių asmenų kvalifikacijos ir kompetencijų neatitikimas esamai paklausai ir darbo rinkos poreikiams.

Leido statyti baldų ekspozicijos ir prekybos paviljoną

Ilgametę baldų gamybos patirtį turinti „Dzūkijos baldų fabriko“ vadovė Zita Jakubynienė sako, kad Alytaus rajono savivaldybė Radžiūnų kaime veikiančiai bendrovei leido plėsti gamybines patalpas ir statyti naują ekspozicijų paviljoną.

„Mūsų klientai dažnai pastebi, kad norėtų baldų pavyzdžius matyti ne tik internetinės parduotuvės vaizdeliuose, bet ir gyvai, todėl mintis įrengti erdvų ir šiuolaikišką produkcijos eksponavimo bei prekybos saloną brendo jau seniai“,– sako Z. Jakubynienė.

UAB „Dzūkijos baldų fabrikas“ šiuo metu dirba 38 žmonės. Įmonė projektuoja ir gamina įvairius  baldus namams, restoranams, viešbučiams, biurams. Modernūs, prabangūs, klasikiniai ir išskirtiniai dzūkų baldai puošia naują Vilniaus restoraną „Baltas tiltas“, Didžiosios Britanijos Londono ir Bristolio restoranus, privačias klinikas, ugdymo įstaigas.

„Mūsų baldai gaminami iš aukščiausios kokybės ekologiškų medžiagų, turime ir ekologiškų medžiagų sertifikatus. Pagal poreikį netgi dedame klientų pageidaujamus logotipus. Siekiame aukštos darbo kultūros ir kad visa įmonės aplinka atitiktų produkcijos lygį. Labai džiaugiamės, kad neseniai įmonėje apsilankęs Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė žadėjo padėti tvarkant  šalia fabriko esantį keliuką“,– būsimais infrastruktūros pokyčiais dalijasi „Dzūkijos baldų fabriko“ vadovė Z. Jakubynienė.

Iš miesto perkėlė veiklą į Genių kaimą

UAB „ALT Reklama“ direktorius Dainius Jurgelevičius sako, kad jų įmonė 2008 m. veiklą pradėjo Alytaus mieste, bet  prieš 5-erius metus įsigijo gamybines patalpas Genių kaime (Alytaus seniūnija) ir persikėlė į Alytaus rajoną.

„Kodėl priėmėm tokį sprendimą? Galiu pasakyti konkrečiai: geresnės plėtros galimybės,  planuojam statyti naują gamybinį korpusą, sukurti daugiau darbo vietų. Šiuo metu konkrečių pageidavimų ar prašymų rajono savivaldybei neturime, tiesiog esame laimingi, galėdami dirbti ir plėsti savo veiklą Alytaus rajone“, – teigia D. Jurgelevičius.

„ALT Reklamoje“ apsilankiusiam Alytaus rajono savivaldybės merui A. Vrubliauskui įmonės vadovas papasakojo savo planus ir pristatė produkciją – lauko bei vidaus reklamines iškabas, nuorodų ženklus, kitus gaminius.

Šiuo metu įmonėje dirba 53 darbuotojai. 90 proc. produkcijos eksportuojama į įvairias Europos šalis. Meras A. Vrubliauskas domėjosi žmonių darbo sąlygomis ir finansine motyvacija, linkėjo įmonei įgyvendinti jų ambicingus planus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *