Laukuose besiganančių gyvulių ūkiuose jau pradėjo siautėti vilkai: ragina imtis priemonių

Pastaruoju metu ypač padaugėjo vilkų padarytos žalos atvejų. Pavyzdžiui, Lazdijų rajone per šiuos metus daugiausiai vilkų išpuolių nustatyta Noragėlių ir Seirijų seniūnijose, Noragėliuose papjautų ūkinių gyvūnų skaičius 24, Seirijuose – 27.  Mažiausiai Šventežerio ir Būdviečio seniūnijose – po 3 vilkų papjautus ūkinius gyvūnus.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus specialistai, vertinantys nuostolius, atkreipia dėmesį, jog beveik visi vilkų užpulti galvijai buvo laikomi netoli sodybų. Raginame ūkininkus imtis visų atsargumo priemonių apsaugojant jų laikomus ūkinius gyvūnus. Vilkų išpuoliai dažniausiai pasitaiko tamsiu paros metu, lyjant ar esant rūkui. Tad jei turite galimybę tokiomis sąlygomis gyvūnus uždarykite. O nukentėjusiems primename, kad gali kreiptis dėl vilkų patirtos žalos atlyginimo.

Už vilkų padarytą žalą skiriamos išmokos. Dėl išmokų reikia kreiptis į savo seniūniją raštu pateikiant prašymą per 7 kalendorines dienas nuo patirtos žalos.

Gyvulys, dėl kurio kreipiamasi turi būti registruotas ūkinių gyvūnų registre.

Už kitų plėšrūnų padarytą žalą išmokos nėra skiriamos.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.