Sėkmingiausi Alytaus šimtukininkai – apie įmanomus dalykus, užtikrintus pasirinkimus ir planus grįžti į Alytų

Sėkmingiausi šių metų Alytaus šimtukininkai – Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos abiturientas Simonas Surdokas, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinė Vygantė Jezukevičiūtė ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos abiturientas Airidas Vengrauskas.

Nors šių metų brandos egzaminai pažėrė iššūkių, prie kurių prisidėjo ir pandemija, ir nuotolinis mokymasis, Alytuje šiemet vienintelis iš abiturientų Simonas Surdokas iš Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos gavo net tris šimtukus ir Vyriausybėje buvo pagerbtas tarp sėkmingiausių šalies abiturientų. Dar du abiturientai – Airidas Vengrauskas ir Vygantė Jezukevičiūtė gavo po du šimtukus. Sėkmingiausi Alytaus abiturientai yra geriausias įrodymas, kad išties buvo įmanoma įveikti net ir aštrių atgarsių sulaukusį matematikos egzaminą, o tarp jų yra ir tokių, kurie yra užtikrinti, kad po studijų tikrai sugrįš gyventi į savo gimtąjį miestą Alytų.

Tarp šalies sėkmingiausių abiturientų – vienintelis alytiškis

Simonas šimtukus gavo iš matematikos, informacinių technologijų ir anglų kalbos egzaminų. Antradienį Vyriausybėje jis dalyvavo sėkmingiausių šalies abiturientų pagerbimo ceremonijoje, iš aukščiausių valstybės vadovų gavo padėką ir atminimo dovanų. Iš Alytaus miesto Simonas buvo vienintelis toks abiturientas.

„Buvo labai gera sulaukti tokio įvertinimo“, – sakė vaikinas.

Pasiteiravus, ar išties buvo sudėtingas taip plačiai aptarinėtas šių metų matematikos egzaminas, jaunuolis patikino, kad lengva nebuvo ir jį tiesiog aplankė sėkmė.

„Šimtukui gauti reikėjo surinkti 56 balus, o aš surinkau 54, tačiau pakoregavus egzamino vertinimo kriterijus, buvau įvertintas šimtuku.

Negaliu sakyti, kad nesitikėjau, nes visuomet dalyvaudavau įvairiose matematikos olimpiadose.

Nesitikėjau trijų šimtukų, tačiau užtikintas jaučiausi dėl informacinių technologijų egzamino. Labiausiai šimtuko nesitikėjau iš anglų kalbos, nes į šį dalyką tiek nesikoncentravau“, – pasakojo Simonas.

Su tokiais brandos egzaminų rezultatais jaunuoliui atsivėrė plačios studijų galimybės, tačiau jis tvirtai apsisprendęs studijuoti dirbtinį intelektą Kauno technologijų universitete. Nors stojamųjų rezultatų dar nėra, tačiau, kad jaunuolis į šią studijų programą pateks, abejonių nėra.

„Šį pasirinkimą užsibrėžęs turėjau jau kurį laiką, nes man gerai sekasi programavimas, informacinių technologijų pamokos man buvo įdomios.

Kitas mano pomėgis – filosofija ir literatūra, tačiau iš to išgyventi neįmanoma, todėl pasirinkau programavimą, kuris leis gyventi lengvą gyvenimą. Literatūra ir filosofija ir liks mano pomėgiais“, – pasakojo Simonas.

Baigęs studijas, vaikinas sieks pasisemti tarpkultūrinės patirties kur nors užsienyje, o vėliau grįžti į Lietuvą.

Ar pandemija ir nuotolinis mokymasis išties kėlė iššūkių ruošiantis brandos egzaminams? Jaunuolis įsitikinęs, kad ne. Sudėtingiau buvo tik prisitaikyti, tačiau vėliau viskas klostėsi puikiai.

Po studijų planuoja grįžti į gimtinę

Dar vieną Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago abiturientą Airidą Vengrauską aplankė sėkmė – jis informacinių technologijų ir anglų kalbos egzaminus išlaikė aukščiausiais įvertinimais. Iš viso jis laikė keturis egzaminus, tarp kurių – ir matematika bei lietuvių kalba.

„Tikėjausi šių dviejų šimtukų, iš egzaminų išėjau užtikrintas savimi. Džiaugiuosi, nors neapleidžia jausmas, kad galėjo būti ir dar geriau“, – sakė Airidas ir prisiminė mokslo metų pradžioje vykusį pokalbį su tris šimtukus gavusiu draugu Simonu.

„Pokalbis buvo mokslo metų pradžioje. Nepamenu apie ką tiksliai šnekėjome, bet klausiau jo „nu, bandysim kokį šimtuką gaut?“. Jis pažiūrėjo į mane tokiu žvilgsniu, kurio gyvenime nepamiršiu. Pasijaučiau tarsi visiškas idiotas po tokio klausimo. Ir tada Simonas sako:  „tik vieną?“. Tada supratau, kad jo teisybė – kodėl bandyti tik vieną, kai gali du? Vėliau supratau, kad galvoje jis turėjo tris šimtukus. Istorijos esmė turbūt yra tokia, kad raktas į pasiektus tikslus yra stiprus pasitikėjimas savimi ir savo įgūdžiais“, – įsitikinęs Airidas.

Matematikos egzaminą jis taip pat išlaikė, tik rezultatas jį patį kiek nuvylė, norėjosi aukštesnio.

„Nesu labai nusivylęs. Išlaikyti matematiką sunku tikrai nebuvo, tačiau aukštesnio rezultato pasiekti tikrai reikėjo pastangų ir žinių“, –  įsitikinęs būsimasis studentas.

Jo planuose – programų sistemos studijos Kauno technologijų universitete (KTU).

„Kaunas mane visuomet traukė labiau nei kiti miestai, o KTU visuomet bendradarbiaudavo su Alytumi, dažnai važiuodavome į ekskursijas. O programų sistemos – mane labiausiai dominantis kursas“, – tikino Airidas.

Mokytis nuotoliniu būdu jam buvo sudėtinga, tačiau pakankamos pastangos davė puikių rezultatų.

„Egzaminų rezultatams įtakos nuotolinis mokymas tikrai turėjo ir manau, kad daugiau mokinių būtų išlaikę matematiką. 11 klasę baigėme nuotoliniu būdu ir iš tikrųjų liko daug mokymosi spragų“, – įsitikinęs Airidas.

Dabar, kai mokykla jau baigta, o atestatas rankose, vaikinas širdy pajuto nostalgiją ir jis tikino pasiilgs mokyklos laikų. Šiandien jam nekyla dvejonių, kad su savo gimtuoju Alytumi neatsisveikins, o po studijų būtinai sugrįš į jį gyventi.

„Čia mano šeima, giminės, draugai. Neturiu planų persikraustyti gyventi į Kauną, po studijų būtinai sugrįšiu gyventi į Alytų“, – įsitikinęs jaunuolis.

Airidas nusprendė veltui nešvaistyti ir likusios vasaros, jis šiuo metu dirba savo dėdės versle, kuris užsiima apželdinimu, vejų ir laistymo sistemų įrengimu.

„Visuomet turiu motyvacijos ir užsibrėžtų tikslų, todėl žadu jų ir toliau atkakliai siekti“, – ryžtingai nusiteikęs Airidas.

Pastangų nedėjo nepatikusiose pamokose

Du šimtukus savo egzaminų rezultatų kolekcijoje turi ir Vygantė Jezukevičiūtė iš Alytaus šv. Benedikto gimnazijos. Maksimalūs rezultatai ją nudžiugino iš tarptautinio anglų kalbos bei lietuvių kalbos valstybinio egzamino. Iš viso ji laikė penkis egzaminus – matematikos, lietuvių, anglų, biologijos ir chemijos.

„Anglų kalbos egzaminui labai ruošiausi ir tikėjausi maksimalaus rezultato, o lietuvių kalbos egzamino šimtukas man buvo labai didelis siurprizas. Geras jausmas turėti du šimtukus, nes jie atveria labai daug durų, galimybių. Pamačiusi savo konkursinį balą, supratau, kad galiu rinktis ne tik iš geriausių šalies universitetų, bet ir užsienio. Be to, laisvai galiu rinktis ir tą kryptį, kurios noriu“, – sakė Vygantė.

Vygantė planuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoti mediciną ir dėl puikių egzaminų rezultatų atsakymą, ar pateks į šią programą, ji jau turi dar nė nesulaukusi stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatų paskelbimo.

Kad nori studijuoti mediciną, ji jau žinojo nuo vaikystės, tačiau paaiškinti iš kur kilęs toks noras ji negalėjo.

Mergina įsitikinusi, kad nuotolinis mokymas mažesnės reikšmės mokymosi ir egzaminų rezultatams būtų turėjęs, jeigu tai būtų nutikę paskutinėje klasėje.

„10 ir 11 klasėje atsirado daug mokymosi spragų, kurias 12 klasėje teko šalinti. Reikėjo įdėti daug darbo, pastangų. Dalykams, iš kurių gavau maksimalius rezultatus, korepetitorių pagalbos neprireikė, tačiau kitiems dalykams jų reikėjo“, – tikino Vygantė.

Ji su nekantrumu laukia studijų, o sentimentų mokyklos laikams nepuoselėja, nes mokymosi programa apima ypač platų spektrą, kuriame buvo jai pačiai neįdomių dalykų, todėl į juos koncentruotis net nesistengė.

Jai pavyko išlaikyti ir matematikos egzaminą, nors šis dalykas merginai niekada nesisekė.

„Nemėgau matematikos ir visai nesistengiau, tačiau pavyko išlaikyti. Jos rezultatai man nėra svarbūs, nes nėra įskaičiuojama į stojamąjį balą“, – tikino mergina ir pridūrė, kad niekada nesistengė jos nedominusiose pamokose ir tai nelabai patiko tų dalykų mokytojams.

Likusią vasaros dalį abiturientė planuoja pailsėti, pakeliauti, skaityti literatūrą. Ji jau buvo išvykusi į Portugaliją, o netrukus po stojamųjų rezultatų paskelbimo išvyks į Turkiją.

Linkėjimas abiturientams – sugrįžti į Alytų

„Praėjusieji mokslo metai tiek abiturientams, tiek ir visiems mokiniams buvo kupini iššūkių. Nuotolinis mokymas ir ribotos galimybės tiesiogiai susitikti su pedagogais paveikė emociškai ir psichologiškai bei  padarė nemažą įtaką ruošiantis brandos egzaminams. Nelengvus iššūkius abiturientai įveikė ir gavo 17 šimtukų. Kai kuriems iš jų, nepaisant sunkumų, pavyko gauti ir po tris ar du šimtukus.  Vienas gyvenimo etapas baigėsi, prasideda kitas  – nemažiau sunkus ir atsakingas, tad visiems abiturientams noriu palinkėti sėkmingų studijų, ryžto ir drąsos siekiant užsibrėžtų tikslų, o juos pasiekus, sugrįžti į gimtąjį miestą ir čia kurti tolimesnę savo ateitį“, – į tolesnio gyvenimo kelius ir galimybes besiruošiantiems abiturientams linki Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Sėkmingiausi Alytaus šimtukininkai – apie įmanomus dalykus, užtikrintus pasirinkimus ir planus grįžti į Alytų

  1. Sėkmės visiems šimtukininkams ateityje, o ypač Simonui ir Airidui! Įdėtos pastangos visada atsiperka. Tą jie patvirtino gaudami šimtukus. Šaunuoliai visi trys jaunuoliai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.