Alytiškiai įkūrė švenčių ir pramogų erdvę, kurioje malonu – ir vaikams, ir tėvams

Rodos, dar ne taip seniai Alytaus Pramonės rajone stūksojo plynas laukas, kurį per itin trumpą laiką sutuoktiniai Raminta ir Aurimas Jakučiai pavertė jaukia traukos vieta įvairioms šventėms ir pramogoms. Asmeninio albumo nuotraukos.

Vos praėjusiais metais Ramintos ir Aurimo Jakučių šeimos įkurta pramogų ir švenčių erdvė  „Baltasis kupolas“ Alytuje daugeliui tapo tikrų tikriausiu atradimu. Rodos, dar ne taip seniai Pramonės rajone stūksojo plynas laukas. Čia net nebuvo jokių komunikacijų. Galiausiai per itin trumpą laiką sutuoktiniai jį pavertė jaukia traukos vieta įvairioms šventėms ir pramogoms. Dabar pačiame mieste, apie 0,7 ha aptvertoje teritorijoje esančiame, pusšimtį žmonių talpinančiame kupole švenčiamos ne tik įvairios šventės, bet ir smagių užsiėmimų čia atranda vaikai.

Kūrė erdvę vaikams

„Auginame tris dviejų, keturių ir šešių metų vaikus ir mums patiems labai trūko erdvės, kurioje būtų saugu, kur jie galėtų lakstyti, o mes – ramiai pasėdėti. Taip pat labai norėjosi turėti vietą šventėms, nes švęsti namuose – ne itin patogu. Nuo pačios idėjos iki pirmųjų žingsnių ją pradedant įgyvendinti praėjo vos mėnuo“, – pasakojo Raminta.

Iniciatyvos įgyvendinti Ramintos mintis ėmėsi Norvegijoje dirbantis vyras Aurimas.

Pasak teritorijos šeimininkės, pirminė šios erdvės idėja buvo – skirti ją vaikams ir vaikų gimtadieniams bei pačią vietą pavadinti „Zuikių pieva“. Būtent todėl vienoje iš „Baltojo kupolo“ erdvių, jaukiame namelyje gyvena penki triušiukai. Jie vaikams – vienas įdomiausių traukos objektų, nes gyvūnus gali paglostyti, pašerti.

Tai, kad erdvės šeimininkai neabejingi gyvūnams, liudija ir jų namuose gyvenantys keletas šunų ir kačių.

Vaikams čia netrūksta ir daugiau veiklų – jie gali šokinėti ant pripučiamo ir spyruokliuojančio batuto, čiuožinėti nuo čiuožyklų, laipioti laipynėmis, žaisti namelyje, suptis. Yra galimybė pašėlti putų jūroje.

„Paradoksas, kūrėme erdvę sau, savo vaikams, tačiau jie čia savo švenčių jau nebenori. Vis sako, kad bet kur kitur, kad tik – ne kupole“, – juokėsi trijų vaikų mama.

Šios erdvės kūrėjai išties labai pasistengė sukurti saugią ir veiklų kupiną erdvę vaikams. Nors pačiame žemės sklype yra tvenkinys, kuriame gyvena gulbės, kad būtų saugu, teritoriją nuo tvenkinio taip pat buvo nuspręsta atitverti tvora.

Rezervacijos – tik pamačius nuotraukas

Kupolas atsirado kiek vėliau ir nuo tada šios erdvės savininkai sulaukdavo prašymų čia švęsti ne tik vaikų gimtadienius, bet ir krikštynas, vestuves, todėl pavadinimą teko pergalvoti ir erdvę pavadinti „Baltasis kupolas“. Raminta tikino, sulaukianti klientų iš įvairių Lietuvos kampelių ir kai kurie šią vietą šventėms rezervuojasi net gyvai jos neapžiūrėję, o tik pamatę nuotraukas.

Veiksmo čia netrūksta net ir žiemą. Kupolas virsta tikrų tikriausia Kalėdų rezidencija, kurioje vyksta fotosesijos. Jeigu oro temperatūra žiemą nebūna itin žema, iki -10 laipsnių šalčio, kai kurie ryžtasi čia organizuoti savo šventes.

Erdvėje darbų netrūksta

„Darėme sau ir nesitikėjome, kad mūsų idėja taip pasiteisins ir taps paklausi įvairioms šventėms. Dabar tai ne tik mūsų poilsio ir pramogų, bet ir darbo erdvė, kurioje turime ką veikti visa šeima. Prieš kiekvieną šventę darbo čia netrūksta – nuo žolės šienavimo iki erdvių dekoravimo. O viskam  pasibaigus, juk reikia susitvarkyti“, – kalbėjo Raminta.

Tai, kad pramogų ir švenčių erdvė su kupolu pasiteisino, sutuoktiniai net neslepia. Paklausa išties yra, tačiau kol kas investicinės grąžos dar gerokai teks laukti.

„Gerai, kad gyvename vos du kilometrai nuo šios vietos. Darbų čia nestinga, vos spėjam suktis, o galiausiai, regis, to darbo nė nesimato. Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tokį verslą sukurti paprasta, tačiau, kai pradėjome, patys netikėjome, kiek daug tam reikia investicijų ir darbo. Norėtųsi dar kažką įdarbinti, kad mums padėtų, tačiau kol kas sukamės savame rate, daug padeda mūsų tėvai. Sulaukti investicinės grąžos dar, tikriausiai, negreitai teks, nes teikiamos paslaugos yra sezoninės. Iš viso to milijonų tikrai nesusikrausime, tačiau svarbiausia, kad ši erdvė teikia malonumą ir mums patiems“, – atviravo Raminta.

O finansiniai reikalai pačiai teritorijos šeimininkei visai nesvetimi. Ji yra baigusi finansinės apskaitos magistrą. Aurimas jau ne vienerius metus dirba Norvegijoje, naftos srityje.

„Daug keliauju. Norvegijoje dirbu prie naftos, o grįžęs į Lietuvą – plušu „Zuikių pievoje“, – juokavo vyras.

Raminta pridūrė, kad vyras kartais juokaudamas skundžiasi, jog dirbti užsienyje jam lengviau nei šeimos sukurtoje erdvėje, tačiau dirbti sau yra didelis privalumas.

Abu sutuoktiniai turi daug naujų planų švenčių ir pramogų erdvėje, tačiau, pasak jų, viskam reikia laiko. Labiausiai juos džiugina, kai pasibaigus šventėms, žmonės pažada čia sugrįžti dar ne kartą.

„Vadinasi, viską padarėme tinkamai ir einame teisingu keliu“, – vylėsi Raminta.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *