Alytaus rajone prasidėjo javapjūtė: ūkininkas prognozuoja prastesnį derlių

Ūkininkas Almantas Stumbras sako, kad javapjūtę pradėjo tuo pačiu laiku, kaip ir pernai.

Pivašiūnų seniūnijos Mikalavo kaime gyvenantis ūkininkas Almantas Stumbras jau pjauna žieminius miežius savo ekologiniame javų ūkyje. Alytaus rajone ekologiškai auginami javai daugiau kaip 4000 hektarų plote.

Pats A. Stumbras sako, kad jis ūkininkauja palyginti  neseniai, yra vidutinis ūkininkas, šiemet augina 150 hektarų javų – žieminių ir vasarinių miežių, grikių, avižų, rugių, kvietrugių, „Spelta“ kviečių – visko po truputį.

Javus kulia „Massey Ferguson“  kombainu, prie kurio vairo sėda pats. Darbymetyje pagrindinis Almanto pagalbininkas – jo tėtis Arūnas Stumbras – veža naujojo derliaus grūdus į laikinas talpyklas. Dalį grūdų pasiliks savo ūkio poreikiams, kitus parduos.

Jeigu bus geras oras, Stubrai javapjūtę tikisi baigti rugpjūčio viduryje.

Dalis Alytaus rajono ūkininkų, kurių laukai yra žemesnėse vietose, kol kas negali pradėti javapjūtės dėl įmirkusių dirvų, bet Mikalave– kalvelės, todėl Almantas Stumbras sako, kad pjauti žieminius miežius pradėjo tuo pačiu laiku, kaip ir pernai. Derliaus tikisi prastesnio negu pernai, kai iš vieno hektaro prikūlė vidutiniškai po 3 tonas grūdų, mano, jog šiemet gali byrėti tik po 2 tonas, bet darbų eiga parodys, ar pasiteisins šios prognozės.

„Esu gavęs ir geresnio derliaus, viskas priklauso nuo gamtos ir grūdų supirkimo kainų, kurios kol kas ūkininkų nedžiugina.“, – sako A.Stumbras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *