Druskininkų sanatorijoje „Belorus“ – vėl kebli situacija: meras stoja mūru

Druskininkuose veikianti sanatorija „Belorus“ vėl pateko į keblią situaciją. Ši įstaiga kreipėsi į Druskininkų savivaldybę dėl kilusių sunkumų nepaprastosios padėties metu. Sanatorija negali teikti paslaugų sergantiems ir sunkias negalias turintiems Baltarusijos vaikams. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pabrėždamas esantis kategoriškas prieš bet kokį karą, raštu kreipėsi į LR Prezidentą, Užsienio reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijas su prašymu tarpininkauti išduodant vizas gydymo tikslais į Lietuvą atvykstantiems vaikams su negalia.

Šių metų birželio pabaigoje Vyriausybės pasirašytame nutarime dėl nepaprastosios padėties, buvo sugriežtintas užsieniečių vizų režimas ir sustabdytas vizų į Lietuvos Respubliką išdavimas Rusijos Federacijos ir Baltarusijos respublikos piliečiams, išskyrus atvejus, kai dėl vizų išdavimo tarpininkauja LR Užsienio reikalų ministerija.

Esą šis sugriežtinimas palietė ir vizų išdavimą vaikams, kurie siekia gauti gydymą sanatorijoje „Belorus“.

„Akivaizdu, jog neišduodant vizų sunkiomis ligomis sergantiems vaikams, kurie atvyksta gydytis į sanatoriją „Belorus“, pažeidžiamas proporcingumo principas. Vizų neišdavimas vaikams neatitinka nė vieno iš Nutarime nurodytų nepaprastosios padėties ir taikomų ribojimų tikslų“, – rašoma mero R. Malinausko pasirašytame rašte ir prašoma inicijuoti klausimo svarstymą bei priimti reikiamus sprendimus, kad būtų sudarytos galimybės sergantiems ir negalią turintiems vaikams iš Baltarusijos gauti vizas ir atvykti į Lietuvos Respubliką išimtinai tik sanatorinio gydymo bei medicininės reabilitacijos tikslais.

Per metus įstaigoje gali būti suteiktos paslaugos 6500 vaikų.

Druskininkų meras R. Malinauskas laikosi pozicijos, kad teisę į gydymą turi visi, o taip pat ir vaikai su negalia iš Baltarusijos.

Pasak R. Malinausko, dėl nepaprastosios padėties sanatorijoje susiklostė nepalanki situacija – aukštos kvalifikacijos medicinos personalas liko be darbo.

„Pabrėžiu – aš kategoriškai prieš bet kokį karą.

Druskininkai palaiko ir remia Ukrainą, padedame į kurortą atvykusiems nuo karo bėgantiems žmonėms.

Bet esu Druskininkų savivaldybės meras ir man rūpi čia gyvenančių žmonių bei įstaigų likimas.

Kurorte esanti sanatorija „Belorus“, priklausanti Baltarusijos Visuomenės sveikatinimo ir sanatorinio-kurortinio gydymo centrui, specializuojasi sunkią negalią turinčių vaikų gydyme.

Pakartosiu, ką jau esu ne kartą sakęs – ši sanatorija registruota Lietuvoje, pagal mūsų šalies įstatymus ir mokanti mokesčius į Lietuvos, o ne į Baltarusijos biudžetą. Ir nei Baltarusija, nei jokie „režimai“ už Lietuvoje gydomus vaikus su negalia negauna nė vieno cento.

Todėl vaikų su negalia gydymas Druskininkuose esančioje sanatorijoje neturi ir negali būti traktuojamas kaip Ukrainos išdavystė ar karo palaikymas.

Šiandien turime situaciją, kad dėl nepaprastosios padėties mūsų šalyje įvedimo vaikams su negalia iš Baltarusijos neišduodamos vizos atvykti į Lietuvą ir gauti čia medicininę pagalbą.

Druskininkiečiai, aukštos kvalifikacijos medicinos personalas, likęs be darbo, nes komerciniams sanatorijos klientams gydytojų paslaugų reikia labai minimaliai. O ir pati sanatorija yra pritaikyta daugiau ne poilsiui ar pramogoms, o gydymui ir reabilitacijai.

Vaikų su negalia vizų išdavimui reikalingas Užsienio reikalų ministerijos tarpininkavimas.

Todėl šiandien išsiuntėme raštus Prezidentui, Užsienio reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijoms su prašymu tarpininkauti išduodant vizas gydymo tikslais į Lietuvą atvykstantiems vaikams su negalia“, – situaciją komentavo Druskininkų meras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *