Paskolos – kaip nepermokėti?

Ne paslaptis, jog absoliuti dauguma žmonių savo gyvenime bent keletą kartų pasinaudos galimybe gauti paskolą. Nesvarbu, ar tai būtų paskola būstui įsigyti, ar vartojimo kreditas – paskolos yra svarbi finansinė priemonė beveik kiekvienam lietuviui.

Nenuostabu, jog skolinantis pirmą kartą, gali kilti įvairių klausimų, susijusių su paskolos gavimo procesu. Tad kaip visas vartojimo paskolos suteikimo procesas atrodo? Kaip nepermokėti renkantis paskolą? Kalbiname paskolų palyginimo platformos Financer Lietuva atstovus.

Gauti paskolą – paprasta

Kalbinami ekspertai sako, jog šiais laikais gauti norimą paskolą yra nesudėtinga, ir dažniausiai (išskyrus būsto paskolas) viską galima susitvarkyti internetu. Svarbiausia, jog turėtumėte pakankamai gerą kredito istoriją, bei tvarias pajamas – taip padidinsite savo galimybes gauti norimą kreditą.

Anot jų, pats procesas nesudėtingas – tereikia internetu užpildyti paraišką, (jei reikia) pateikti papildomos informacijos, sulaukti kreditoriaus pasiūlymo, bei pasirašyti paskolos teikimo sutartį. Tačiau kaip būti tikram, jog nepermokėsite už gautą kreditą?

Pirmas žingsnis – išsirinkti pasiūlymą

Anot analitikų, pats pirmas ir svarbiausias žingsnis norint sutaupyti – apsispręsti, kokio tipo, dydžio, bei termino paskola jums yra reikalinga.

Pašnekovai pateikia du patarimus – visų pirma, rinktis greitąsias paskolas tik tada, jei tai yra būtina (t.y. jei negalite palaukti kelių dienų), visų antra, atidžiai įvertinti numatomas įmokas bei rinktis tokį grąžinimo terminą, kuris neapsunkintų jūsų kasdienio gyvenimo.

Ekspertų teigimu, pasiskolinus tiek, kiek reikia, bei kuo trumpesniam terminui, per kurį galite komfortabiliai grąžinti, jūs ne tik išvengsite finansinių nemalonumų, bet ir sutaupysite – teks mokėti mažiau palūkanų.

Palyginkite sąlygas

Antras žingsnis – palyginti skirtingų kreditorių sąlygas bei jų klientų atsiliepimus. Financer atstovai sako, jog sąlygos tarp skirtingų skolintojų gali skirtis tikrai žymiai – tai ypatingai galioja greitosioms paskoloms.

Tiesa, skiriasi ne tik palūkanos – skiriasi ir išdavimo sąlygos, sutarties bei administravimo mokesčiai, kaip ir papildomos išlaidos vėlavimo atveju – paskolų analitikai sako, jog norint nepermokėti, yra itin svarbu įvertinti keletą skirtingų kreditorių, ir tik tada pasirašyti sutartį.

Ekspertai taip pat pataria ir pasidomėti realiais klientų atsiliepimais apie skolintojus – taip galima sužinoti daugiau apie tikras kitų žmonių patirtis bei klientų aptarnavimo kokybę, kreditorių lankstumą.

Taip pat, ekspertai duoda dar vieną patarimą – jie siūlo paraiškas pateikti keletui skirtingų kreditorių. Pašnekovų teigimu, paraiškos pateikimas visiškai neįpareigoja (kol nepasirašėte sutarties), o taip galėsite gauti keletą asmeninių pasiūlymų, bei palyginti realų kainų skirtumą.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *