Alytaus rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu

Šiandien, liepos 12 d.  Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šios  sutarties projektui birželio 22 d. posėdyje pritarė Alytaus rajono savivaldybės taryba.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Mokytojų rengimo instituto vyriausiasis specialistas Povilas Urbšys bei Profesinio tobulinimo instituto vadovė prof. Giedrė Kvieskienė, Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, l.e.p. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Evelina Žukauskienė, specialistai, švietimo įstaigų vadovai.

„Šiuo metu Alytaus rajono mokyklose turime pakankamai mokytojų, kurie dėsto pagrindinius mokymo dalykus, tačiau tenka pripažinti, kad daugelio dabartinių pedagogų amžius artėja prie pensinės ribos. Tai reiškia, kad mūsų gimnazijose, specialiosiose mokyklose gali pritrūkti aukštos kvalifikacijos specialistų. Aš tikiuosi, kad savivaldybės  bendradarbiavimas su vienu iš šalies universitetų, bendri renginiai, galimybė tobulintis ir kelti kvalifikaciją sudomins gabius jaunus pedagogus. Mūsų tikslas – grąžinti mokytojo profesijai jos prestižą,  galvoti apie motyvuotus, kvalifikuotus, šiuolaikiškai mąstančius mokytojus, kurie dirbs su vaikais Alytaus rajone jau kitais metais ir ateityje“, –  sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis taip pat kalbėjo apie  mokytojų kaitą  Lietuvoje kaip apie labai svarbią problemą. VDU rektoriaus nuomone, kiekvieną jauną žmogų reikėtų vertinti individualiai, ugdyti jo gabumus ir suteikti  jam tokį išsilavinimą, kokį tik jis gali pasiekti pagal savo gabumus.

Pasikeista nuomonėmis, kaip sutartis realiai galėtų būti įgyvendinama ir kokią naudą duotų abiem sutarties šalims. Vytauto Didžiojo universiteto atstovai kalbėjo, kad universitetas informuos apie siūlomas ugdymo krypties programas, galimybes ir sąlygas studijuoti, teiks informaciją apie mokslą ir šviečiamąją veiklą, kvies savivaldybės mokyklų vadovus ir pedagogus dalyvauti universiteto organizuojamose konferencijose, seminaruose, mokymuose.

Savivaldybė kartu su universitetu galės koordinuoti ypač paklausių rajone ar trūkstamų specialistų rengimą, todėl periodiškai bus teikiama informacija apie pedagogų poreikį savivaldybės švietimo įstaigose.

Alytaus rajono savivaldybės ir Vytauto Didžiojo universiteto bendradarbiavimo sutartyje taip pat  numatyta, kad universitetas ir savivaldybė bendradarbiaus siekiant kelti pedagogų kvalifikaciją, skatins savivaldybės pedagogų ir mokyklų vadovų domėjimąsi ugdymo krypties studijomis universitete, supažindins mokinius su universiteto ugdymo krypties studijų programomis, stojimo sąlygomis ir procedūromis.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *