Vijūnėlės dvaro korupcijos byloje kaltinimai – 16 asmenų ir bendrovei: tarp jų – ir Druskininkų merui

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai perdavė teismui baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu, kuriame kaltinimai, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, įvairiomis korupcinėmis bei kitomis veikomis siekiant palankių suinteresuotiems asmenims sprendimų teismuose pareikšti 16 asmenų ir vienai bendrovei.

Tarp kaltinamųjų: buvęs Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjas Egidijus Laužikas, buvęs Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Konstantinas Gurinas, šiuo metu laikinai nušalintas Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, šiuo metu laikinai nušalintas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys, Druskininkų savivaldybės meras bei Tarybos narys Ričardas Malinauskas ir kiti asmenys.

Ikiteisminio tyrimo metu STT surinkti duomenys rodo, kad suinteresuoti bei jiems tarpininkavę asmenys, kaip įtariama, planuodavo, tardavosi ir perduodavo įvairaus dydžio piniginius kyšius, siekdami neteisėtais būdais užsitikrinti pageidaujamus teismų sprendimus.

Didelę šios baudžiamosios bylos, kurią sudaro 83 tomai, dalį sudaro duomenys apie nusikalstamas veikas, kuriomis 2018 m. vasarą galimai siekta kyšiu paveikti įvairių instancijų teisėjus ir neteisėtai priimtais sprendimais bandyti išsaugoti šiuo metu jau nugriautą statinį Druskininkuose, viešai žinomą „Vijūnėlės dvaro“ pavadinimu.

Tyrimo medžiagoje nurodomos galimai duotų ir priimtų kyšių sumos siekia nuo 3000 iki 60 000 Eurų. Dalis kaltinamųjų kaltinami veikę bendrininkaudami, dalis – organizuotoje grupėje.

Pažymėtina ir tai, kad neteisėtuose susitarimuose dalyvavę asmenys kartais patys atsisakydavo galimybės siūlyti kyšį tam tikriems teisėjams atsižvelgdami į nepriekaištingą šių teisėjų reputaciją.

Įvertinus perduotoje teismui baudžiamojoje byloje esančius duomenis, buvusiam teisėjui H. Jaglinskiui taip pat pateiktas kaltinimas neteisėtu praturtėjimu dėl daugiau nei 51 000 eurų, kurie buvo rasti kratų metu ir nebuvo deklaruoti ir / ar patvirtinti juridinę galią turinčiais dokumentais, o šiuo metu laikinai nušalintam teisėjui Robertui Rainiui – neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis (dujiniu revolveriu, pistoletu bei keletu vienetų skirtingo tipo šovinių), kurie, tyrimo duomenimis, liko jo darbo kabinete esančiame seife po 1996 m. ir 1997 m. šio teisėjo išnagrinėtų baudžiamųjų bylų.

Apie šį itin didelės apimties ir išskirtinio sudėtingumo ikiteisminį tyrimą dėl aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų viešai buvo pranešta 2019 m. vasarį.

Nuo ikiteisminio tyrimo pradžios surinkta medžiaga iš viso sudaro 226 tomus. Iki šių metų liepos nuo pagrindinio ikiteisminio tyrimo buvo atskirtos ir teismui jau yra perduotos 15 baudžiamųjų bylų, kuriose kaltinimai buvo pareikšti 30 asmenų. 9 iš jų yra pripažinti kaltais, 2 – išteisinti (jų ir dar vieno asmens atžvilgiu teisminis nagrinėjimas vyksta apeliacinės instancijos teismuose). Teismo skirtų baudų suma – beveik 90 000 eurų, vienam kaltinamajam skirta reali laisvės atėmimo bausmė. Du įtariamieji buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės (vienas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 391 straipsnyje numatytais pagrindais, kitas – pagal laidavimą). Dar 7 baudžiamosiose bylose teisminis nagrinėjimas tebevyksta.

Ši baudžiamoji byla pagal teismingumą perduota Vilniaus apygardos teismui.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Bendras Lietuvos prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešimas

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Vijūnėlės dvaro korupcijos byloje kaltinimai – 16 asmenų ir bendrovei: tarp jų – ir Druskininkų merui

  1. Esmė dėl Druskininkų Vijūnėlės dvaro pastatė ir nugriovė -absurdų lygis. Pasipuikavimas, nori sudoros kas netinka. Bet rimtai ginant valstybės ir viešą interesą Lietuvoj teisėsauga nepasižymi. Priešingai. Atsakomybė ir LR Gen. prok., kad iki šiol viešo intereso labui efektyviai neišnaudoti Alytaus strateginio potencialo likučiai kaip pramonės parko ir aerodromo, turintys strateginę reikšmę Alytaus vystymui. Kadangi ir su teisėsaugos pagalba pagal primityvius metodus Alytuj slopinama retos iniciatyvos efektyviai miesto labui išnaudot pramonės parko ir aerodromo potencialus. Kaip politikas nepagrystai naudoja privatų kaltinimą, kad nuslopint neįtinkantį keliantį nepatogius klausimus dėl pramonės parko, aerodromo, orlaivių.. įpatumų ir įbaugint kitus nedryst, kad samoningai pakenkt neįtinkančiam ir slopint. Padedant per Alytaus prokuratūros nutrauktą ikiteisminį tyrimą Nr.03-2-00215-17 provokavimui ir pačiam politikui realizuojant per Alytaus teismo civ. bylą Nr.2-952-292/2017 su nužmogėjimo elgesio epizodais. Kur politikas po privačiu kaltinimu teismo salėj prieš neįtinkantį alytiškį atvirai lieja neapykantos triadas turiniu- kas ubagui davė teisę aiškint, klaust, klykė teisėjai baudas dėt. Vadinant alytiškį žmogysta pats stovėdamas pabalęs dribo ant kėdės ir tik pirštu advokatei parodė į kišenę, iš kurios ana ištraukė tabletę ir kurią politikui nurijus, aprimęs pabalęs sėdėjo. Taip nuo savo intrigų padedant teisėsaugai gal būt savo kojom iš teismo salės neišėjęs. O teisėja net greitosios nekvietė ir jei būt politikas teismo salėj numiręs, štai iki kokių situacijų priveda teisingumo kokybė. Nors atvirai net teismo salėj nepaisoma eilės Kinstitucijos straipsnių, tai 21,22,25,29,33,109,110,118. Štai iki kokių situacijų nusičiūdina, kur žino ir Prezidentas, bet jis..? Trumpiau Lietuvoj apie teisingumą aiškiai parodė Masiulio byla per MB…Ką reikia išteisins, kaip ir kas neparankūs sudirbs. Dryso Druskininkuose Vijūnėlės dvarą pastatyt, geriau būt griovę Druskininkus ir per paskolas dirbę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *