Darželinukų ir priešmokyklinukų tėvams padidinti mokesčiai: daugiau mokės ir už maitinimą

Nuo liepos mėnesio alytiškiams didės mokesčiai už vaikų išlaikymą Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Prieš mėnesį panašiam sprendimo projektui nepritarę politikai šįkart nuomonę pakeitė ir žalią šviesą uždegė dar didesnei alytiškių finansinei naštai nei buvo siūlyta prieš mėnesį.

Priešmokyklinukams – didesnis ir fiksuotas mokestis

Iki šiol už ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo grupių vaikų (iki 3 metų) išlaikymą darželiuose, jeigu vaikas ugdymo proceso įstaigoje nepraleidžia nė vienos dienos, tėvams tekdavo mokėti apie 65 eurus, o nuo liepos 1 dienos teks mokėti 83 eurus.

Analogiškai už ikimokyklinio ugdymo grupių vaikų (nuo 3 iki 7 metų) išlaikymą daželiuose tėvai mokėdavo apie 72 eurus, o nuo šiol reikės pakloti beveik 90 eurų.

Priešmokyklinio ugdymo vaikų išlaikymas darželiuose kainuodavo apie 44 eurus, o dabar kainuos beveik 60 eurų, o vasaros metu – beveik 90 eurų.

Priešmokyklinio ugdymo vaikų išlaikymo kainą kelia ne tik augančios maitinimo išlaidos, bet ir didėjantis fiksuotas mėnesinis mokestis.

Iki šiol pagal priešmokyklinio ugdymo programas ugdomų vaikų tėvai mokėjo 10 eurų dydžio fiksuotą mėnesinį mokestį, o visi ikimokyklinukų tėvai už analogišką mokestį atseikėdavo 15 eurų.

Esą padidinti priešmokyklinio amžiaus vaikams fiksuotą mėnesinį mokestį iki 15,00 Eur nuspręsta, kad nebūtų diskriminuojami ikimokyklinio amžiaus vaikai ir jų tėvai. Fiksuotas mėnesinis mokestis priešmokyklinio amžiaus vaikams didinamas pasiūlius ikimokyklinio ugdymo švietimo įstaigoms.

Kylą ir kainos už maitinimą

Didinami ir maitinimo mokesčiai, esą ženkliai kyla maisto produktų kainos ir Alytaus miesto savivaldybės lopšeliams-darželiams ir mokykloms-darželiams jau trūksta 25268,60 Eur vaikų maitinimo  išlaidoms padengti.

Dauguma sutarčių dėl maisto produktų tiekimo yra nutraukiamos ir švietimo įstaigos turi pasirašyti naujas sutartis  ženkliai didesnėmis maisto produktų kainomis. Atlikus preliminarius skaičiavimus, šios dienos maisto produktų kainomis, vieno vaiko vienos dienos maitinimui jau trūksta 0,50 Eur. Atsižvelgiant į vaikų lankomumą (lankomumo vidurkis yra apie 70%), manoma, kad iki 2022 metų pabaigos, nepakėlus mokesčio už vaikų maitinimą, Alytaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoms truks apie 170 000,00 – 180 000,00 Eur vaikų maitinimo išlaidoms padengti.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, nuo liepos pirmos dienos už ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo grupių vaikus (iki 3 metų) mokestis kyla iki 3,10 Eur už kiekvieną dieną. Iki šiol jis buvo 2,30 Eur už kiekvieną dieną.

Už ikimokyklinio ugdymo grupių vaikams (nuo 3 iki 7 metų) mokestis nuo 2,60  kyla iki 3,40 Eur už kiekvieną dieną.

Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams (nuo 6 iki 7 metų) už kiekvieną dieną maitinimas kainuos 2,04 Eur ugdymo proceso metu, o pasibaigus ugdymo procesui – 3,40 Eur už kiekvieną dieną. Iki šiol priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai (nuo 6 iki 7 metų) buvo maitinami už 1,56 Eur už kiekvieną dieną, jeigu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (www.spis.lt)  arba raštu  Alytaus miesto savivaldybės administracijai  pateikė prašymą gauti nemokamus pietus. Nepateikę prašymo tėvai už kiekvieną dieną  mokėdavo 2,60 Eur.

Nepalaikyti siūlymo didinti mokesčius ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams ragino Laura Radzevičiūtė ir Valerijus Vencius. Esą mokesčiai tėvams per šią kadenciją didinami jau bene dešimtą kartą, o milžiniškais tempais kylant kainoms dar didinti finansinę naštą tėvams savivaldos lygmenyje yra pernelyg drastiška.

Deja, bet šių siūlymų dauguma politikų neišgirdo ir pritarė mokesčių didinimui.

Panašūs įrašai:

10 komentarų apie “Darželinukų ir priešmokyklinukų tėvams padidinti mokesčiai: daugiau mokės ir už maitinimą

  1. Dar daugiau reikėjo pakelt mokesčius ypač tiems kas rinko tokią tarybą. Kad pajustų atsakomybes už ką renkas į valdžias.

  2. 90 eurų čia už savaitę ar mėnesį, aš Londone už tris dienas su nuolaida mokedavau £44 jei pilna savaite ir be nuolaidų £250, taip kad nustokit verkt ir pradekit normaliai dirbti, dirbkit taip kaip dirbat isvazeve į užsienį tai ir Lietuvoj gyvensit kaip užsienį. Dirbat kaip Lietuvoj o norit europinių atlyginimų

    1. Duok tokį darbą Lietuvoje kaip užsienyje ir kad tiek mokėtų. Tada su mielu noru dirbsiu, o kai Lietuvoj dirbi anglišką darbą už minimumą, tai atsiprašau

    2. Kai darbo užmokestis Alytuje bus toks kaip Londone, tada niekas ir neverks dėl keliamų mokesčių. Be to, juk meras prieš rinkimus taip gražiai žadėjo rūpintis jaunomis šeimomis. Va ir matosi “rūpesti”. Tuoj šitam kaime liks tik pensininkai. O tavęs juk ir niekas nevijo į tą Londoną, pati išvažiavai. Taip, kad neverk

    3. Išsitrink iš Lietuvos. Gyvenk savo emigracinį gyvenimą ir nelyginkt skurdžios šalies su Jungtine karalyste. O jei rūpi šios šalies problemos grįžk su trim vaikais ir bandyk gyvent nekomentuodama o bandydama uždirbti ir pragyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *