Įvykiai pasaulyje kortas maišo ir Alytaus investicijų srityje: šioje kadencijoje nutrauktos trys sutartys

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Verslo skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė sako, kad pandemija ir karas yra veiksniai, keičiantys kai kurių investuotojų planus ir galimybes. Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Šioje Alytaus miesto valdžios kadencijoje iki šiol buvo pasirašyta 11 investicinių sutarčių. Netikėtai užklupusi pandemija, o šių metų pradžioje dar ir Rusijos pradėtas karas Ukrainoje gerokai sumaišė kortas investuotojams. Trys iš jų šioje Alytaus miesto valdžios kadencijoje, nė nepradėję kurtis, iš Alytaus Pramonės parko atsitraukė. Atlaisvinus sklypą, kurį buvo išsinuomojusi „Dvaro valda“, vėliau keitusi pavadinimą į „Lini Smart Business“, jame įsikurti norą pareiškė UAB „Aradas“, kuris atsisako prieš tai išsinuomotų keturių šalia vienas kito esančių mažesnių sklypų nuomos.

Keturis mažesnius sklypus mainys į vieną didelį

UAB „Aradas“ išsinuomojo keturis šalia vienas kito esančius sklypus, tačiau nutraukus sutartis su „Lini Smart Business“ ir atsilaisvinus daugiau kaip 3,9 ha sklypui, investuotojas paprašė nutraukti prieš tai su juo pasirašytas investicijų ir sklypų nuomos sutartis ir suteikti galimybę išsinuomoti atlaisvintą sklypą Alytaus pramonės parke adresu Fortų g. 18. Šiam sprendimui rytoj vyksiančiame Alytaus miesto tarybos posėdyje dar turės pritarti politikai.

„UAB „Aradas“ reikalingas didelis vientisas sklypas, nes dėl to sumažėja biurokratinių kliūčių ir sumažėja išlaidos, reikalingos sklypui paruošti. Prieš tai išsinuomotų keturių sklypų plotų suma yra panašaus dydžio su prašomo išnuomoti vieno sklypo plotu“, – situaciją paaiškino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Verslo skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

Investuotojas prašyme nurodė, kad sklype bus pastatyta nauja gamykla su administraciniu pastatu, bei parkavimo vietomis lengviesiems ir krovininiams sunkvežimiams. Gamykloje bus gaminami langai ir durys, tai bus viena moderniausių langų ir durų gamybos įmonių visoje Lietuvoje.

UAB „Aradas“ įsipareigoja investuoti ne mažiau kaip tris milijonus eurų, sukurti ne mažiau kaip 39 naujas darbo vietas, o vidutinis darbo užmokestis – ne mažesnis nei atitinkamo sektoriaus Lietuvos Respublikos vidurkis. Taip pat numatoma veiklos pradžia – ne vėliau nei per 36 mėn. nuo investicijų sutarties pasirašymo dienos.

Šioje kadencijoje – trys nutrauktos investicijų sutartys

Pasiteiravus, kokios priežastys galėjo lemti „Lini Smart Business“ atsitraukimą, vedėja tikino, kad greičiausiai įmonės akcininkų nesutarimas.

Šių metų pradžioje investicijų sutartį nutraukė ir dar vienas investuotojas „Muldaigis“, turėjęs įsikurti Artojų gatvėje. Įmonė Pramonės parke planavo statyti hidraulikos remonto cechą, lentpjūvę. Jie buvo įsipareigoję investuoti ne mažiau kaip 200 tūkstančius eurų ir sukurti 18 naujų darbo vietų. Žadėtos statybos ir investicijos taip ir nepajudėjo, todėl savivaldybė dėl įsipareigojimų nevykdymo inicijavo sutarties nutraukimą. Bendrovės atstovai tikino, kad atsitraukimą lėmė savivaldybės pagalbos dėl komunikacijų atvedimo stoka bei netikėtai užklupusios pandemijos padariniai.

Praėjusiais metais nutrūko ir dar viena prieš tai buvusioje Alytaus miesto kadencijoje, dar 2017 metais, pasirašyta investicijų sutartis su bendrove „Luxe pools“, turėjusia gaminti baseinų įrangą, įsikurti daugiau kaip 0,5 ha žemės plote Sidabrio gatvėje ir planavusi sukurti 9 naujas darbo vietas.

„Pandemija ir karas Ukrainoje neretai pakeičia investuotojų planus ir galimybes, todėl kai kurių atsitraukimas neturėtų stebinti“, – sakė S. Dubliauskienė.

Bendrovei „Aradas“ keturis sklypus išmainius į vieną didelį, Alytaus Pramonės parke iš viso liks 14 laisvų sklypų, o bendroje sumoje Alytus sklypų investuotojams turi 34.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Įvykiai pasaulyje kortas maišo ir Alytaus investicijų srityje: šioje kadencijoje nutrauktos trys sutartys

  1. Kiek Lietuvoj sukurta pramonės parkų/lez, visur perkrauti strateginiais investuotojais. Kurie ženkliai gerina tų regionų ekonomikas. Kadangi pradžioj savivaldybės investavę 10 milijonų į pramonės parkų kūrimus, visur stato salygas pritraukt strateginį investuotoją, kad atsipirktų. Ten minimalios salygos ne mažiau 20 milijonų investicijos, turintys įdirbius ir rinkas. Su smulkme kaip Alytuj, neprasideda, nes atsipirkimų negarantuoja. Todėl kitur parkai perkrauti. Alytuj visą laiką kitokie, kaip atbuli, stagnuojantys.. Parodijas rezga ir per pramonės parką, kaip ir negebėdami rimčiau vykdyt pertvarkų, dar silpnesni nei iki tol dirbant per es paramą. Ir kol kas nei piršto nekrutina situacijai gerinti. Tik bejėgių imitacijų lygiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.