Adrenalino ir greičio mėgėjams – legalus leidimas Naująja gatve padraguoti

DragFest.LT archyvo nuotr.

Ateinantį sekmadienį dalis Alytaus Naujosios gatvės virs legalia drago trasa. Tiesa, mieste bus daug triukšmo, neišvengiamai uždaromas eismas, tačiau legalaus drago organizatoriai visus nepatogumus atpirkti žada neįtikėtinais triukais, kvapą gniaužiančiais vaizdais ir staigmenomis žiūrovams. Tokio didelio masto legalus dragas Alytuje vyks pirmą kartą.

Legalus dragas Alytuje „Alytaus adrenalino festivalis“ – VšĮ „Legalus dragas“, Lietuvos automobilių sporto federacija ir Lietuvos kelių tarnybos projektas, kurio tikslas yra suorganizuoti kuo daugiau varžybų jaunimui, kad jis galėtų išsikrauti savo adrenaliną saugiai, uždarose trasose, o ne lankstyti gatvėmis.

„Mes renginį organizuojame jau trečią kartą, tačiau pirmą kartą Alytaus Naujojoje gatvėje. Pirmą kartą šis renginys bus nemokamas. Tai bus kompleksinis „Alytaus adrenalino festivalis“, kuriame vyks ir krepšinio 3×3 turnyras, įvairios automobilių sporto rungtys. Didžiausią renginio vinį laikome paslaptyje ir ją pamatys žiūrovai jau renginio metu. Tai bus išties įspūdingas reginys renginio atidarymo metu. Be to, žiūrovai išvys ir profesionalių drago sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, su specialiai paruoštais automobiliais atvyks rėmėjai iš Suomijos, sieksime Lietuvos automobilių važiavimo ant dviejų ratų rekordo, svečiuose turėsime du pasaulio motoakrobatikos čempionus, „Lietuvos talentų“ nugalėtoją, Dakaro numylėtinį Laivydą Kancių, policijos profesijos pristatymą, vaikų saugumo zoną su policijos Amsiumi, gaisrininkus, kurie viešai pjaustys automobilį, Putinų gimnazijos krepšinio lygą, bus atskira ekstremalų trasa , skeitų ir BMX dviračių mėgėjams. Bus visko labai daug, todėl ir vadinasi adrenalino festivalis“, – pasakojo Aivaras Rudzis, VšĮ „Legalus dragas“ direktorius.

Aivaras Rudzis, VšĮ „Legalus dragas“ direktorius.

Šiame drage planuoja dalyvauti ir keturi profesionalūs sportininkai iš Alytaus. Iš viso planuoja dalyvauti apie šešias dešimtis drago dalyvių, apie 40 audio sistemų dalyvių, 12 komandų Putinų gimnazijos krepšinio lygoje, 15-20 bus jaunimo sportininkų.

„Sudalyvauti drage kviečiame visus norinčius kad ir su šeimyniniais automobiliais, o šalia to tereikia šalmo. Žinoma, organizuosime mokymus ir pravesime saugumo instruktažą. Nereikia bijoti į trasą stoti su bet kokiu šeimyniniu automobiliu, nes niekas jų nestatys prie tūkstančio arklių drago monstrų. Registruotis kviečiame iš anksto puslapyje adrenalinofestivalis.lt, žinoma, bus galima registruotis ir vietoje iki 9.30 val.“, – kalbėjo A. Ruzgis.

Dragas vyks sekmadienį nuo 11 iki 20 val. vakaro.

Dėl šio renginio organizatoriai turėjo susitikimą su savivaldybės, policijos atstovais. Esą sekmadienį Alytus išties pagriaudės, tačiau daroma viskas, kad visa tai vyktų saugiai.

Vienas didžiausių iššūkių gyventojams – nuo šeštadienio 22 val. iki pirmadienio 5 val. ryto bus uždarytas eismas Naujojoje gatvėje nuo Rimi iki Lidl prekybos centrų, tad apylankos šioje atkarpoje bus neišvengiamos. Tiesa, pėstieji bus praleidžiami Alytaus sporto ir rekreacijos centro puse. Taip pat sekmadienio dieną mieste bus nemažai triukšmo.

„Naujoji gatvė yra vienintelė Alytuje, turinti gerą dangą ir yra tiesi bei tinkama drago sportui, kuriam reikalinga daugiau kaip 600 metrų tiesi atkarpa. O Alytų pasirinkome todėl, kad tai draugiškas miestas, be to, čia žymiai paprasčiau sutvarkyti visas renginio organizavimui reikalingas biurokratines procedūras“, – pasakojo renginio organizatorius A. Rudzis, tikinęs, kad renginys yra apdraustas, todėl esą baimintis, kad gali būti apgadinta kelio danga, nevertėtų.

Esą šiuo renginiu organizatoriai greičio ir adrenalino keliuose mėgėjams nori pasiųsti žinią, kad gatvėje galima važiuoti ir milžinišku greičiu, tačiau tam yra laikas ir vieta, saugumo parametrai.

Tiesa, renginio organizatoriai įspėja, kad lyjant ir esant šlapiai kelio dangai, dragas organizuojamas nebus, vyks tik kiti suplanuoti renginiai.

Taip pat organizatoriai užsiminė, kad yra planų legalų dragą Alytuje paversti tradiciniu renginiu.

Antradienį aptarti renginio planus, galimas rizikas į savivaldybę atvyko Arnas Lisauskas, Putinų gimnazijos krepšinio lygos atstovas, Karolis Ramoška, Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos prezidentas, Egidijus Janavičius, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas ir Romualdas Mažuolis, Lietuvos automobilių sporto federacijos saugumo ekspertas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.